Chauffeurs berekend i8l zeeland Arek verhuist naar bedrijventerrein Hulst Pijnpolikliniek Oostburg nog niet afgeschreven Herfstconcert fanfare en gasten Dadizeele Activiteitenmiddag en rommelmarkt school Een dansje in De Lieve met band Ein Prosit Team with a Mission loopt weer 60K Walk BUURTBUS Vrijwillige chauffeurs buurtbus Oost-Zeeuws-Vlaanderen almanak Aan/uit-knop donderdag 6 oktober 2011 CLINCE De fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge houdt zaterdag in zaal Malpertuus het traditionele herfst concert. Naast de fanfare uit Clinge werkt ook de muziekvereniging uit het Belgische Dadizeele mee aan het concert. Beide verenigingen brengen ook ge zamenlijk een aantal goed in het gehoor liggende nummers. De aanvang is 20.00 uur. LAMSWAARDE De ouderraad van basisschool de Oostvogel in Lamswaarde houdt za terdag een rommelmarkt en activi teitenmiddag. Vanaf 13.00 uur is er op de speelplaats vermaak met on der meer een springkussen en het rad van avontuur. Er worden wa fels gebakken en in kraampjes is groente en fruit verkrijgbaar. Ver der is er een rommelmarkt met tweedehands spullen. Reageer: 'Porgy Bess is meer subsi die dubbel en dwars waard' www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl HULST Het belooft zondag een gezellige boel te worden in dienstencen trum De Lieve in Hulst. Muziek groep Ein Prosit treedt van 14.30 tot 16.30 uur op. Ze spelen populai re, zowel Nederlandstalige als En gelse, nummers. Alle ouderen uit de gemeente Hulst mogen luiste ren en worden door Stichting Wel zijn Hulst uitgenodigd een dansje te wagen. De toegang is gratis. AXEL Het is de dames van Team with a Mission weer gelukt voldoende geld in te zamelen om mee te kun nen doen aan de 60K Walk van stichting A Sisters's Hope, komend weekeinde. In twee etappes van 30 kilometer gaan Fien Alberti, Brigit te Muller, Gerda Kool, Ingrid Hei kamp en Sonja de Maat de tocht van Bussum naar Weesp en van Weesp naar Amsterdam aan. Deel name kost 1500 euro per loper. Het Axelse team haalde geld op met al lerlei activiteiten. De opbrengst is voor onderzoek naar borstkanker. BIJ NADER In het bericht over een vechtpartij, dinsdagochtend in de Nieuwe- diepstraat in Terneuzen, is een fout geslopen. Bij de vechtpartij was naast een 40-jarige en een 23-jarige man ook een 28-jarige vrouw betrokken. Niet de twee mannen werden aan gehouden, zoals gemeld, maar de 23-jarige bewoner van de woning en de vrouw. De 40-jarige man raakte gewond en is naar het zie kenhuis gebracht. door Eugène Verstraeten De passagiers van de buurtbus in de ge meente Hulst kun nen voortaan met een extra veilig ge voel onderuit zakken. Niet dat de busrit voorheen een risicovolle on derneming was, maar sinds kort hebben alle chauffeurs een certifi caat 'autoveiligheidstraining' op zak. In onverwachte situaties we ten ze precies wat ze moeten doen. En dat is toch mooi meege nomen nu de winter eraan komt, met glibberige wegen en andere narigheid. Op het oefenterrein van Dek Ver keersopleidingen in Goes konden de chauffeurs zich een dagje uitle ven op noodstops en slippertjes. En natuurlijk waren er ook de no dige theoretische wetenswaardig- heidjes. „Voor de meesten van ons was het echt een eye-opener", zeggen Tim Thepass en Ans Strobbe, respectie velijk voorzitter en penningmees ter van de Buurtbus Oost-Zeeuws- Vlaanderen. „Er is ons verteld wat een bus wel en juist niet kan. We hebben de grenzen opgezocht. Zelf ervaren wat het verschil is tus sen remmen op een droog en nat wegdek en wat er gebeurt als je een schrikreactie hebt. Bijvoor beeld als je op een polderweg in door Sheila van Doorsselaer HULST - Arek huis-aan-huisreclame verhuist volgend jaar van hun hui dige stek in een woonwijk in Sint Jansteen naar een gloednieuw pand op bedrijventerrein Hoge- weg in Hulst. De buren van Arek in Sint Jan- steen, de familie Van Spaandonck, kan weer gerust slapen. Het stel ondervond naar eigen zeggen zo veel (geluids-)overlast van het be drijf, dat afgelopen april het NCRV-televisieprogramma De Rij dende Rechter werd ingeschakeld. Ze beklaagden er zich bij meester Frank Visser over dat Arek-direc- teur John van der Windt geen re kening houdt met zijn buren. Op de hoorzitting bleek dat de situatie tussen de buren pas echt verslech terd was nadat Van der Windt af zag van de koop van de woning van het echtpaar. Uiteindelijk oor deelde De Rijdende Rechter dat er inderdaad overlast is, maar dat het bedrijf niet beknot kan worden in zijn werkzaamheden. Van der Windt was al langer op zoek naar grond voor expansie van zijn bedrijf. Die heeft hij gevon den aan de Australiëweg. In 2012 hoopt hij te verhuizen, zijn bedrijfsoppervlak wordt drie keer zo groot. Arek verwekt momen teel een miljoen kranten en recla mefolders per week. Tip? redactie@pzc.nl Ze waren met de televisie aan, in bed in slaap gesukkeld. Ergens halverwe ge de nacht werd zij wakker en kwam ze tot de conclusie dat ze niet kon slapen. Ze sloop uit bed, pakte zachtjes de afstandsbediening, koos een zender naar keus en ging er eens goed voor liggen. Voor haar ogen ontrolde zich een interessante midder nachtelijke documentaire over verre poolzeeën en parmantige pinguïns. Dat duurde precies vijf minuten. Toen rees haar man als een zombie overeind. Hij strekte zijn arm zodat hij net bij de aan/uit-knop kon. En pats daar gingen de pinguïns, waar na hij weer achterover viel in een die pe slaap. Daar lag ze dan klaarwakker naar een zwart scherm te staren. door René Hoonhorst OOSTBURG - Adri Oosterling uit Sluis is blij. West-Zeeuws-Vlamin gen die enkele keren per jaar naar de pijnpolikliniek moeten, kun nen ook in de toekomst in het Oostburgse Antoniusziekenhuis te recht. Alleen bij forsere, operatie ve, ingrepen zouden patiënten uit de directe omgeving naar Terneu zen worden doorverwezen. Oosterling sprak deze week met Joep Paulides van de Raad van Be stuur van Zorgsaam en voorzitter May Evers van de cliëntenraad. Hij ging met een 'opgelucht' gevoel naar buiten, in de veronderstelling dat alles bij het oude blijft in het Oostburgse ziekenhuis. „De pijn- poli wordt zelfs nog aangepast, zo dat dezelfde behandelingen als in Terneuzen kunnen plaatsvinden." Een woordvoerder van Zorgsaam en cliëntenraadvoorzitter Evers nu anceren de uitlatingen van de voor malige Sluise wethouder. Zorg saam heeft de pijnpolikliniek in het Antoniusziekenhuis zeker niet afgeschreven. Maar er is ook nog geen besluit genomen over de toe komst van de Oostburgse polikli niek. Evers: „Wij hebben als cliën tenraad nog geen advies gegeven, omdat we wachten op officiële cij fers. Die krijgen we binnenkort van de Raad van Bestuur." De woordvoerder van Zorgsaam bevestigt dat de Raad van Bestuur nog geen besluit heeft genomen. „Er is een plan van aanpak opge steld, maar dat moet bijvoorbeeld nog worden getoetst aan toekom stige medische kwaliteitseisen." Evers verwacht dat binnen enkele weken duidelijk wordt of ook in Oostburg aan die eisen kan wor den voldaan. Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeur- waarder L. de Braai te Terneuzen d.d. 03 oktober 2011 blijkt dat ten verzoeke van GARAGE KERCKHAERT HULST B.V., gevestigd te Hulst, aan CHRISTOPHE JOHNNY MICHEL DANAU, thans zonder bekende \festigingsplaats in Nederland of daarbuiten is betekend: de grosse van het vonnis d.d. 20 juli 2011 gewezen door de rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen. Tevens is bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651 De vrijwillige chauffeurs van de buurtbus Oost-Zeeuws-Vlaanderen konden na de theorieles hun opgedane kennis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48