Zeeland PZC u Drie gemeenten slaan handen ineen ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 22 en 23 EFFICIENCY Oprichting van één Zeeuws-Vlaamse sociale dienst mét Dethon Zeilen over wegen in Zeeuws-Vlaanderen Overslag in haven met 5,5 procent gegroeid Bibliotheek kiest mooiste zomerfoto's Armand en Eshuijs zingen op zelfde dag in West-Zeeuws-Vlaanderen Superbintje van 29,5 centimeter Chauffeurs berekend op moeilijke situaties Donderdag 6 oktober 2011 Jonge leraren komen moeilijk aan het werk Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl i aHHRMHBBHHnnMRHHHaBBRBHHHHnHMBn SBSSSSSSMBSKa door Wout Bareman TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten gaan de ko mende jaren waar mogelijk inten siever samenwerken. De drie colle ges van B en W hebben werkgroe pen opdracht gegeven de mogelijk heden verder uit te werken. De nauwere samenwerking leidt niet tot ontslagen, wel tot verschui vingen. Doel is: bezuinigingen door efficiency én verdere verbete ring van de dienstverlening. Dat gebeurt in vier sectoren: sociale za ken, belastingen, dienstverlening en ICT. De ondernemingsraden en het management van de drie ge meenten werden gisterochtend geïnformeerd over de aanstaande veranderingen. Wethouder Adri Totté van Hulst: „Bij het gemeente- personeel heerst begrip. Er komt zoveel op ons af, vooral door ver dergaande decentralisatie, dat de mensen de noodzaak zeker in zien." Z'n collega Jan Schaalje van Sluis: „Tot ontslagen zal het zeker niet leiden. Het werk stapelt zich op. Wel wordt er geschoven met mensen." Vooral op het gebied van sociale zaken verandert er veel. De komst van de wet Wer ken naar Vermogen en de drasti sche wijzigingen van de Wet Socia le Werkvoorziening verplichten de gemeenten bijna tot de oprich ting van één intergemeentelijke so ciale dienst, waarin ook Dethon (750 personen) wordt ingebracht. Die nieuwe dienst moet in 2013 van start gaan. Dethon-voorzitter Co van Schaik: „We staan voor enorme kortingen in de sociale werkvoorziening. Pak je dat afzon derlijk aan, dan is dar niet bepaald efficiënt. Bij het personeel van Dethon wordt op deze manier wat onzekerheid weggenomen." Bij de nieuwe dienst worden naar ver wachting zo'n dertig gemeen teambtenaren ondergebracht. Gezamenlijke belastingheffing is een ander belangrijk onderdeel van de samenwerking. Er wordt nog bekeken of aansluiting wordt gezocht met het belastingkantoor van gemeenten boven de Wester- schelde. Ook op ICT-gebied slaan de gemeenten de handen ineen. Er wordt gekeken naar gezamenlij ke inkoop van apparatuur en ken nis én samensmelting van de ICT-afdelingen. Totté tenslotte: .„Het idee mag niet worden gewekt dat wij in het verleden nauwelijks samenwerkten, maar nu het licht zien. Ik weet wel vijftig punten waarop we al samenwerken." HHHBMOniHMi I SINT JANSTEEN - Willy Dobbelaer uit Sint Jan steen zit al vijftig jaar in de aardappelhandel. Maar zo'n lange aardappel - een bintje - ais de ze week heeft hij niet eerder in handen ge CADZAND-BAD s Zeeuws-Vlaanderen beleeft zater dag een primeur, fïetszeilen over wegen en fietspaden. Sportcen trum Moio Beach tekent voor de or ganisatie. Met windkracht 4 is het al mogelijk een snelheid van twin tig kilometer per uur te halen. Om 10.00 uur begint een drie uur lange tocht, om 13.00,14.30 en 16.00 uur van een uur. Aanmelden kan via 06-33855866 of op www.zeilfiet- sen.nl. Startpunt is de Vlamingpol derweg 3a in Cadzand-Bad. had. De knaap is 29,5 centimeter lang, terwijl een bintje normaal vijftien a twintig centime ter haalt. Een nadelig gevolg voor de boeren is dat de kiloprijs slechts drie tot vier eurocent is, bij een kostprijs van vijf a zes eurocent. De hoge re opbrengst per hectare maakt iets goed. De knaap van 29,5 centimeter en 1350 gram komt uit een polder onder Absdale. foto Peter Nicolai zie ook video op www.pzc.nl/video GENT De Gentse haven blijft groeien. In de eerste negen maanden van dit jaar groeide de overslag met 5,5 pro cent tot 37,7 miljoen ton, waarvan 20,7 miljoen ton via de zeevaart en 17 miljoen door de binnenvaart. Zeeschepen verlaadden meer petro leum- en staalproducten en bouw materialen én minder voedingspro ducten, kolen en ertsen. In de bin nenvaart daalde alleen het vervoer van landbouwproducten, alle ande re goederenstromen namen toe. TERNEUZEN Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen zette gisteren de prijswinnaars van de zomerfotowedstrijd 'Van D'Ee tot Hontenisse...' in het zonnetje. Een vak- en een publieksjury ko zen twee verschillende foto's. De vakjury koos een prent van P. Troost uit Terneuzen. Diens Cad- zandse strandfoto bood 'een mooi uitzicht, was ongedwongen en goed opgebouwd'. De publieksjury zag meer in een strandhuizenfoto van F. Moeliker uit Zaamslag. OOSTBURG/CADZAND - De befaam- se zangers Armand en Margriet Es huijs treden zaterdag 22 oktober beiden op in West-Zeeuws-Vlaan deren: Armand in De Sporthal in Cadzand-Bad, Eshuijs in het Ledel- theater in Oostburg. Protestzanger Armand zou in juni al naar Cadzand afreizen, maar kwam vlak daarvoor in het zieken huis terecht. Hij gaat nu in de her kansing. Voor Armand is Cadzand bekend terrein. Hij trad jarenlang op de dag voor Hemelvaart op in Big L aan de Boulevard. De lokale, jonge singer-songwriter Dylan Noteboom verzorgt het voorprogramma. Zijn optreden be gint om 22.00 uur. Toegang kost 5 euro. De voorstelling van zangeres Mar griet Eshuijs in het Ledeltheater be gint om 20.15 uur. Kaarten kosten 18 euro en zijn te reserveren via 0117-452735 of www.ledeltheater.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47