zeeland 13 Kans voor plaatselijke (onder)aannemers Prehistorisch commentaar Schroebrug twee nachten dicht Oefening rond kerncentrale voor bestuurders Leef je droom! Uw krant maakt het mogelijk. donderdag 6 oktober 2011 MIDDELBURG - De Schroeburg in Middelburg is volgende week twee nachten voor het wegverkeer afge sloten. Dat is van maandag op dinsdag en dinsdag op woensdag van 22.00 tot 6.00 uur. Het scheep vaartverkeer kan tussen maandag 7.00 uur en woensdag 7.00 uur de brug niet passeren. De provincie vervangt volgende week het hart van de besturingsinstallatie van de brug. Volgens de provincie gaat het om een geplande vervanging. Luchtacrobatiek, gadegeslagen door honderden genodigden bij de start van de tunnelbouw. Bij de bouw staat veiligheid hoog in het vaandel, maar de acrobates voerden halsbrekende toeren uit. En het mocht, foto Peter Nicolai Als het aan hoofd uit voering Ron Hiel van de Aannemings combinatie CBT ligt, worden voor de aan leg van de Sluiskiltunnel zo veel mogelijk Zeeuws-Vlaamse bedrij ven ingezet. En niet omdat hij zelf uit Kloosterzande komt. Er zijn al plaatselijke bedrijven in gezet bij de voorbereidende wer ken die tot nu toe zijn uitgevoerd, zoals grondwerk, het plaatsen van de keten en het leggen van kabels en leidingen. Het project bestaat uit talrijke ver schillende bestekken, die successie velijk aanbesteed worden. Daarbij maken Zeeuwse bedrijven net zo veel kans als bedrijven uit andere regio's, als ze aan de voorwaarden voldoen. Hiel: „Ze moeten zeker concurre rend kunnen zijn, want ze hebben minder reistijden." Voor de aanne mer kan het aantrekkelijk zijn dat een onderaannemer uit de regio komt. „Straks gaan we 24 uur per dag aan de slag en dan is het wel Bekijk al onze recente en interessan te nieuwsvideo's over allerhande on derwerpen op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Achteloos op internet geplaatste berichten, foto's en filmpjes kunnen mensen nog decennialang achtervolgen. On derzoek van het Sociaal en Cul tureel Planbureau (SCP) wijst uit dat veel kinderen zich dat niet realiseren. Dat is niet zo vreemd, want intensief en im pulsief gebruik van internet is tegenwoordig volkomen van zelfsprekend. Zeker voor de jeugd. Informatie uitwisselen met een volslagen vreemde is voor menige puber vanzelfspre kender dan een kopje thee drin ken bij een tante. Het SCP wijst terecht op de rol die ouders en onderwijs kun nen vervullen. Het helpt als kin deren op school goede voorlich ting krijgen en als ouders thuis een oogje in het zeil houden. Een ander punt mag niet onder belicht blijven: het is de hoog ste tijd dat de regelgeving wordt aangescherpt. Het priva cyrecht van nu dateert uit 1995. Vanuit het perspectief van de jonge internetgebruiker is dat de prehistorie. fijn, dat als er iets gebeurt, iemand binnen een half uur op het werk kan zijn." In de sfeer van de voorbereidende werkzaamheden zijn al omlei dingswegen aangelegd bij de Koe- gorsstraat en op- en afritten naast de N61 aangelegd. Dat laatste om het reguliere wegverkeer zo weinig mogelijk te hinderen. Het bouwterrein wordt afgesloten voor buitenstaanders, zoals gebrui kelijk is bij dergelijke werken. Het is niet zo dat de aannemer tegen pottenkijkers is. Voor belangstel lenden wordt tussen de skihal en de grijze keet aan de Koegorsstraat een bezoekerscentrum gebouwd. Dat centrum wordt voorzien van een uitkijktoren voor een uitzicht op het werk. De tunnel krijgt boven elke toerit een bedieningsgebouw. Het hoofd- bedieningsgebouw komt aan de westzijde. Verder komt aan beide zijden van de tunnel een kantel- dijk om overstromingen te voorko men, wanneer een polder volloopt of de tunnel lek raakt. ■m KOOPZONDAG 9 oktober 12.00 uur - 17.00 uur Brunello Cucinelli Event Jan Gielenplein 6 OUDENBOSCH Tel: 0165 330620 www.paulpim.nl OPENINGSTIJDEN: di.-do. 9.30- 18.00 uur a vr. 9.30-21.00 uur za. 9.30- 17.00 uur BORSSELE - Bestuurders, hulpdien sten, partners in België en deskun digen moeten op 12 en 13 oktober aantonen dat ze weten wat te doen bij een kernongeval. De oefe ning strekt zich uit tot en met de verantwoordelijke ministeries in Den Haag. Wat geoefend wordt, zijn de be sluiten van de betrokken instan ties om de situatie het hoofd te bie den, de dilemma's die zij moeten oplossen, de nationale en interna tionale informatie-uitwisseling en coördinatie en de crisisvoorlich ting aan de media en het publiek. Alles buiten het zicht van de bur ger dus. Wat wél is te zien, zijn de meetwagens van brandweer en de fensie die in de omgeving van de kerncentrale in Borssele rondrij den. Dit soort oefeningen wordt voorgeschreven door het Interna tionaal Atoomagentschap. Willem Adriaansens, Donja Odijk en Felix Binicewicz artists impression BAM/TBI bron www.kanaalkruisingsluiskil.nl O Een tunnel van ruim één kilometer, op dertig meter diepte onder het kanaal van Cent naar Terneuzen. De tunnel krijgt een hellingspercen tage van maximaal 4,5 procent. Het wordt een boortunnel of afzinktunnel met twee tunnelbuizen. Elke buis heeft twee rijstroken. Er mag hier 100 km/u worden gereden. De tunnel wordt tolvrij. O De huidige brug over het kanaal van Cent naar Terneuzen blijft in gebruik voor landbouwvoertuigen en ander langzaam verkeer, de trein en lokaal autoverkeer. Jcg Een nieuwe weg vanaf de Westerscheldetunnelweg tot de Tractaat- weg richting Zelzate. Dit wordt een autoweg met 2x2 rijstroken waar 0100 km/u mag worden gereden. De aansluiting op de N61 richting Hoek. De aansluiting op de N61 richting Terneuzen. Verkeersknooppunt Hoek: een viaduct en twee rotondes. Speciale wegen voor hulpdiensten, zodat ze bij calamiteiten snel bij de tunnel kunnen zijn. Verkeersknooppunt Terneuzen: een viaduct en twee rotondes. Aannemerscombinatie BAM/TBI start volgens planning begin volgend jaar met de voorbereidingen voor de bouw van de Sluiskiltunnel. In 2013 kan vervolgens het boorproces beginnen. Speciaal voor abonnees. www.pzc.nl/eftelingactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3