Zeeland PZCI: Conflict mega-molens Neeltje Jans Bouw in Regenboogstraat van start SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 22 en 23 Getrouwd in het jaar van de Euromast almanak Aan/uit-knop Scheepvaartmuseum verhuist naar nieuwe stek Den Osse Donderdag 6 oktober 2011 Jonge leraren komen moeilijk aan het werk Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl WINDPARK Recreatiebedrijven weigeren afkoopsom: 'We zijn weggestuurd met een appel en een ei' door Henk Postma NEELTJE JANS - Onderhandelingen over de bouw van negen me- ga-windmolens op Neeltje Jans zijn spaak gelopen. Windpark OSK, dat de 180 meter hoge turbi nes wil bouwen, heeft de bezwa ren van twee recreatiebedrijven proberen af te kopen. Maar dat is niet gelukt. Het gaat om Delta Park Neeltje Jans en Klimcentrum De Pijler. jnwfflfflgggwwremrcagaagiiSMaajaaiuiyiiiiiiiiC 1 1 111 Die vrezen zo veel overlast dat be zoekersaantallen dalen. Het Delta Park raakt tien procent van de be zoekers kwijt, blijkt uit markton derzoek dat het bedrijf liet uitvoe ren door een 'onafhankelijk bu reau'. En het Klimcentrum vreest dat zijn klimpijler aantrekkelijk heid verliest wanneer die in het niet valt bij de windmolens, en klimmers worden gehinderd door de slagschaduw. De Veerse wethouder Jaap Melse bemiddelde tevergeefs. Windpark OSK stelde Delta Park zowel geld als andere tegemoetkomingen in het vooruitzicht, zoals het opzet ten van een infocentrum voor duurzame energie. Maar Delta Park ging daar uiteindelijk niet in mee. „We hebben het gevoel te zijn weggestuurd met een appel en een ei", zegt directeur Bert van der Hoef Ook Klimcentrum De Pijler kreeg geld aangeboden, onder meer voor een blokhut op de Grevelingen. Maar, zegt exploitant Pieter de Haas, dat stond in geen enkele ver houding tot de ingrijpende gevol gen. De twee bedrijven kondigen alvast beroepsprocedures aan, en zono dig planschadeclaims. B en W van Veere trekken zich daar vooralsnog niets van aan. Het college vraagt de gemeenteraad een bestemmingsplan goed te keu ren voor de bouw van de molens, elk zes megawatt sterk, bij de voor malige bouwdokken voor de stormvloedkering. E-Connection, dat voor OSK de vergunningen re gelt, schakelde ook een onder zoeksbureau in. Dat verwacht 'per saldo' geen negatief effect op be zoekersaantallen. Ook B en W gaan er van uit dat het allemaal wel meevalt. Zo stelt het college: 'Vanaf de bovenkant van de klim pijler kan tussen de windturbines doorgekeken worden'. En ook er onderdoor. Immers, de onderkant van de wieken blijft 54 meter bo ven de grond, tweemaal zo hoog als de klimpijler van De Haas. ZIERIKZEE - „U bent getrouwd in 1960, het jaar waarin het Anne Frankhuis en de Euro mast werden geopend." Dat zei locoburge meester Ad Verseput gistermiddag tegen 27 echtparen die vorig jaar vijftig jaar waren ge huwd. Zij werden ontvangen in het gemeente huis. Ambtenaren hadden op elke tafel een mapje met krantenknipsels uit de jaren zestig gelegd. „Leuk om zoveel leeftijdgenoten bij el kaar te zien," zei één van de genodigden. De gemeente loopt door ziektegevallen wat ach ter in de ontvangst van gouden paren. Begin februari is er weer een feestmiddag. Dan wor den alle stellen ontvangen, die tussen septem ber 2010 en december 2011 vijftig jaar bij el kaar waren. foto Dirk-jan Gjeltema door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Niets staat de bouw van een appartementencomplex aan de Zierikzeese Regenboog straat nog in de weg. De voorzie- ningenrechter in Middelburg heeft eind vorige week een verzoek van een buurtbewoner om de bouw onmiddellijk te schorsen, afgewe zen. Reden voor woningcorporatie Zeeuwland om de bouw zo snel mogelijk te laten beginnen. De achttien verstandelijk gehandi capte jongeren van stichting Het Gors waarvoor Zeeuwland het ap partementencomplex bouwt, kun nen naar verwachting in de herfst van 2012 hun nieuwe woning be trekken. Deze jongeren wonen nu nog in de huizen in de Keeten straat en de Mastgatstraat, maar die voldoen volgens Zeeuwland-di- recteur Antoine de Ceuster niet goed voor het doel. Door de procedure heeft de bouw 5&0MH8Kffi8i8&£g$a8 Tip? redactie@pzc.nl ongeveer drie maanden vertraging opgelopen. „Vanwege afspraken met de aannemer, hebben wij het risico alvast genomen om het oude woongebouw te laten slo pen", zegt De Ceuster. Bewoners van de Regenboogstraat waren naar de rechter gestapt om dat ze het gebouw te massaal vin den en niet vinden passen in het beschermde stadsgezicht van Zie- rikzee. Ook vreesden de buren aan tasting van hun privacy. Ze waren met de televisie aan, in bed in slaap gesukkeld. Ergens halverwe ge de nacht werd zij wakker en na wat keren en draaien kwam ze tot de conclusie dat ze niet kon slapen. Ze sloop uit bed, pakte zachtjes - om haar wederhelft niet te wekken - de afstandsbediening, koos een zender naar keus en ging er eens goed voor liggen. Voor haar ogen ontrolde zich een interessante middernachtelijke documentaire over verre poolzeeën en parmantige pinguïns. Dat duurde precies vijf minuten. Toen rees haar man als een zombie overeind, zoals hij wel vaker doet als hij er achter komt dat ze in slaap gevallen zijn met de televisie aan. Hij strekte zijn arm zodat hij net bij de aan/uit-knop kon. En pats daar gin gen de pinguïns, waarna hij weer achterover viel in een diepe slaap. Daar lag ze dan klaarwakker naar een zwart scherm re staren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37