241 sport Opgekrabbelde Van Gelder Huntelaar is zich bewust van zijn status Ajacied Sigthorsson maanden uit roulatie WK TURNEN Voor het eerst in vier jaar komt Yuri van Gelder weer in actie op een wereldkampioenschap. De ringenspecialist voelt, zo zegt hij, in Tokio geen enkele druk. Interlands ook op andere dagen Vijf ex-internationals bondsridder KNVB donderdag 6 oktober 2011 AMSTERDAM - Ajax kan de komen de maanden niet beschikken over Kolbeinn Sigthorsson. Bij onder zoek van de geblesseerde rechter- enkel werd een 'vermoeidheids breuk' geconstateerd, maakte de Amsterdamse club gisteren be kend. Sigthorsson komt daardoor dit jaar niet meer in actie. Sigthorsson liep de blessure zon dag in de met 1-0 verloren uitwed strijd tegen FC Groningen op. De IJslandse aanvaller, die in de zo mer overkwam van AZ, moest zich ai snel laten vervangen door Dimitri Boelikin. Toby Alderweireld is teruggekeerd bij Ajax. De centrale verdediger liep bij de Belgische nationale ploeg een blessure aan zijn rechter- enkel op. De enkel moet met rust genezen. Hoe lang Alderweireld niet kan spelen, is onbekend. Ajax-aanvaller Aras Özbiliz heeft gekozen voor een interland - carrière bij Armenië. Dat meldde de Armeense voetbalbond AFF. De 21-jarige speler kreeg in de hoofdstad Jerevan de Armeense nationaliteit en het nationale te nue met nummer 23. Frank de Boer had de vleugelspeler eerder aangeraden op een kans bij Oranje te wachten. „Het was een langdurige en moei lijke beslissing, maar ik heb een goede keuze gemaakt.", zei hij bij aankomst in Jerevan. „Ik ben ver eerd dat ik nu deel uitmaak van dit team en dit land." Aanvankelijk leek Özbiliz, geboren in Turkije, maar met Armeense achtergrond, het advies van zijn clubtrainer te volgen. „Als ik kan doorgroeien en er komt een kans, dan kies ik voor Oranje", zei hij in maart. Zijn debuut voor Armenië laat nog even op zich wachten, omdat Özbiliz nog kampt met een en kelblessure, opgelopen in het bekerduel van Ajax tegen Noord- wijk. LONDEN De Uefa wil de interlandperiode uit breiden. Secretaris-generaal Gianni Infantino liet gisteren in Londen weten dat landenduels al vanaf don derdag gespeeld kunnen worden. Nu zijn de twee interlands per pe riode vaak op vrijdag en dinsdag. In de zogenoemde 'week van voet bal' kunnen meer duels worden uit gezonden en genereert de voetbal wereld meer tv-inkomsten. NOORDWIJK De KNVB heeft gisteren vijf ex-in ternationals benoemd tot bondsrid der. Edwin van der Sar, Frank de Boer, Giovanni van Bronckhorst, Phillip Cocu en Ruud Gullit kregen in Noordwijk een speld en certifi caat uit handen van bondsvoorzit ter Michael van Praag. Ze kregen de eretitel voor hun jarenlange ver diensten voor het Nederlands elftal. door Roel Wiche NOORDWIJK - Ais de school in Hummelo Keppel vroeger een vrolijk verkleedpartijtje organiseer de, dook Klaas-Jan Huntelaar altijd als eerste de kast in. Hij pakte zijn oranje petje met rastavlechten, trok een shirt met nummer 10 aan en kwam als een koning de klas bin nen. Ruud Gullit, die gigant met zijn turbodijen en ontzagwekken de Bob Marley-coupe, was altijd zijn held. Zo gek is het dus niet dat Huntel aar, nu volwassen prof en vader van twee kinderen, een koude ril ling voelt als zijn jeugdidool door emoties wordt overrompeld. Gullit werd gisteren in Huis ter Duin sa men met een aantal Oranje-iconen gehuldigd voor zijn verdiensten voor het Nederlandse voetbal en was zichtbaar ontroerd. Erfgenaam Huntelaar ook. „Als jongetje was ik diep onder de indruk van zijn apar te uitstraling. Die enorme bos ha ren, dat snorretje. En als je dan ziet hoe je idool onder de indruk is... Ja, dan word je even meegesleept." Nee, zo bezweerde de aanvalsleider van Oranje, het vuur van de lief hebber zal nooit in hem doven. Hij mag dan een uitstekend beloonde prof zijn en een tournee maken langs miljoenenclubs in Spanje (Real Madrid), Italië (AC Milan) en Duitsland (Schalke 04), maar geld zal nooit zijn voornaamste drijf veer zijn. Bij elke topvoetbalier die dat zegt, moet je gezonde argwaan koesteren. Maar bij Huntelaar (28) is het niet uitgesloten dat het de waarheid is. Na het WK vorig jaar ging hij met zijn broers Niek en lel ie kamperen, in de bossen van Noorwegen. Wassen in de rivier, zelf gevangen vis roosteren, kamp vuur voor de tent. Toen Oranje in Australië speelde, was hij de enige die de befaamde Sidney Harbour Bridge beklom. Hij bezoekt musea en is leergierig. „Een beetje apart, zo kun je me wel noemen. Ik weet goed wat ik wil. En ik neem din gen met een korreltje zout. Ik be kijk alles vanuit mijn eigen oog punt Als dat niet in het straatje van anderen past, dan is dat maar zo. Voetbal is een echte mannenwe reld. Een machocultuur. Ia, daar kan ik wel iets mee. Ik ben ook competitief" Een roerige seizoenstart, bij Schal ke, gaf hem een nieuwe inkijk in dat theater. Trainer Rolf Rangnick stapte op, getroffen door een burn out. De keerzijde van een bestaan dat vaak wordt beschouwd als een droomleven. „De schijnwerpers staan zo dat alles positief wordt uit gelegd. Maar zo eenvoudig ligt het niet. Mensen werken keihard en als je iets te veel geeft, kan het mis gaan. Ik heb zelf ook zoiets meege maakt, in de PSV-jeugd. Ik ging maar door, een heel jaar lang. Het volgende halfjaar raakte ik geen pe pernoot. Ik had geen zin meer. Was mentaal gewoon niet fit." Uitgeblust kun je zijn nieuwe baas niet noemen. Huub Stevens keerde als een veldheer terug in Gelsenkir- chen. Zo gaat dat in Duitsland, waar respect een erecode is. Meer dan in Nederland, meent Huntel aar. „Toen we voor het duel tegen HSV door Hamburg liepen, werd Stevens vastgepakt door een vrouw. Ze dankte hem uitbundig voor wat hij vroeger als trainer voor HSV had gedaan. In Neder land heb je vaker negatieve reac ties. Als je voor een andere dub speelt, word je soms uitgescholden. In Duitsland proefik meer waarde ring." Inspirerend lijkt het zeker, dat de cor. De aanvaller scoort aan de lo pende band voor Schalke en is op fysiek terrein gegroeid. Zondag bij HSV (1-2, tweemaal Huntelaar) leg de hij de grootste afstand af van al le spelers: 11,4 kilometer. En dat De Oranje-turners hadden gisteren hun podiumtraining in Tokio. Arjen Butter, Michel Bletterman, Anthony van Assche en Yuri van Celder (vlnr) stellen zich op bij één van de zes toestellen. Niet op de foto: Epke Zonderland en Jeffrey Wammes. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24