Kinderopvang als vangnet zeeland 123 Waterschap let scherp op slik op de wegen www.festival-zvl.nl brieven donderdag 6 oktober 2011 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Herfstdepressie Scholenfusie Scholenkoepels (29 september) worden het toch niet eens over sa menvoeging. En waarom? Onder meer omdat niet duidelijk is op welke manier de eigen identiteit behouden dient te blijven. Wat is die eigen identiteit? Weten ze dat zelf wel? Of mogen we ge woon concluderen dat achter dit ar gument eigenbelang en invloed schuil gaan? Angst voor verlies van positie en werk. Die angst zou ik begrijpen. Maar verstop je niet achter een identiteit die je niet duidelijk maakt. B. Verpoorte Leeghwaterstraat 92, Hulst Westerscheldetunnel Voor elk probleem (24 september) is er een oplossing. En meestal is die zo simpel, dat men hem niet ziet. Schrap alle niet noodzakelijke kos ten bij het Westerscheldetunnel- bedrijf: alle salarissen personeel, van directeur tot koffiejuffrouw, het gehele affekenapparaat, waar van de banken woekerwinsten bin nenhalen, de kantoorgebouwen, die ervoor gebruikt worden enzo voort. Maak de bestaande structuur kos tendekkend door bewaakte par keerplaatsen te maken van de P+R, de ex-directeur voor het bijbeho rende salaris tickets te laten verko pen, erwtensoep volgens PSD-re cept te verkopen in kleinschalige horecagelegenheden in de hokjes enzovoort. En als er dan eventueel nog geld te weinig binnenkomt, kunnen altijd nog de opcenten verhoogd worden en wordt er niemand gediscrimi neerd op basis van woonplaats. De Westerscheldetunnel is noodza kelijk in de verkeersstructuur en hoeft niet als een attractie vier da gen per jaar voor sensatiezoekers gratis te zijn. Ik ga er toch alleen door, wanneer dat nodig is. L. Jacobs Populierestraat 23, 's-Cravenpolder In het artikel 'Zon helpt tegen herfstdepressie' (1 oktober) staan vier fouten. In zonlicht zit geen vitamine D, maar je maakt dit zeifin je huid aan onder invloed van UV-licht. Nieuw onderzoek heeft aange toond dat er een duidelijke link be staat tussen een lage vitamine D-spiegel en depressie. Vitamine D in supplementvorm helpt wel degelijk om de bloed waarden van deze vitamine te doen stijgen, terwijl de aanmaak van deze vitamine niets met lich tinval via de ogen te maken heeft. Lichttherapie zorgt voor een da ling van het zogenaamde slaaphor- moon melatonine door lichtinval in de ogen. Sommige mensen maken onder in vloed van het donkere herfst- en winterweer overdag te veel melato nine aan. Extra licht in de morgen maakt op gewekt en alert. Mensen met een winterdepressie zijn dus zeker gebaat met een com binatie van lichttherapie én vitami ne D in een hoge dosering, naast diverse andere maatregelen. Annet Geelhoed-van Westen Plein 28, 's-Heer-Hendrikskinderen Oppositie Leg de alternatieve begroting 2011 van de oppositie (1 oktober) naast de begroting van het college: men wentelt bezuinigingen af op de bur gers van Hulst (belastingverho ging, parkeertarieven, sociale voor zieningen). Belangenverstrengeling is in de Hulster politiek geen vreemd ver schijnsel: Monique de Bruin (VVD) en bezoekersmanagement; Rene van de Kieboom (Groot Hon- tenisse) en SWH en Omroep Hulst; Luc Mangnus (Groot Honte- nisse) en het Waterschap; Jean-Paul Hageman (Groot Honte- nisse) en de Partij voor Zeeland (Provincie). In het geval van Den Dullaert moet ik helaas vaststellen dat er on juiste en onvolledige voorstelling van zaken wordt gegeven door de wethouders aan de raad. Omdat ik beter weet, trek ik dan ook mijn mond open. Daarom ben ik in de raad gekozen. Kost mij dat politiek de kop, dan is dat jammer. Dat weerhoudt mij er niet van om dan maar te zwijgen. Ronnie Roctus Hulsterweg 30, Kloosterzande Toen de Middelburgse Lianne van Beek in 2006 aan haar pabo-studie be gon, leek haar kostje ge kocht. „Het verhaal was: er is ver grijzing, er zijn nieuwe mensen no dig. Maar toen ik in juli 2010 afstu deerde, was de situatie op de ar beidsmarkt heel anders. Op mijn stageadres kon ik nog één maand blijven. Een dienstverband zat er niet in." Bij de Alpha Scholen- groep in Goes solliciteerde Lianne op drie vacatures tegelijk. „Eén er van was voor een kleutergroep, de andere voor oudere kinderen. Het liefst wilde ik de kleutergroep; ik ben erg op het jonge kind gericht. Helaas werd ik voor alle drie de functies afgewezen." Haar moeder kwam met een vacature van Kin deropvang Walcheren. „Ik dacht: hé, dat zijn ook jonge kinderen. Laat ik er blanco instappen, met de bereidheid me in dat werk te verdiepen. Om eerlijk te zijn, wist ik niet precies wat ik kon verwach ten, maar het beviel geweldig. In het onderwijs sta je voor een grote groep kinderen, hier is er één peda gogisch medewerker op tien kinde ren. Ie kunt de kinderen dus veel aandacht geven. Bovendien ben je op een heel andere manier met kinderen bezig dan als groepsleer kracht. In het onderwijs werk je met methodes en leerdoelen. Aan het eind van het lesjaar moeten de kinderen die bereikt hebben, daar werk je naartoe. Hier ben je wel met de ontwikkeling van kinderen bezig, maar het gaat niet om cogni tieve vaardigheden, maar om so ciaal-emotionele ontwikkeling: om leren spelen en samen genie ten." Als hbo'er met een mbo-functie heeft Lianne moeten inleveren. „Ik heb moeten afwe gen: wil ik meer geld? Of wil ik het werk waar ik het gelukkigst van word? Voor mij geldt het laat ste. Ik ga niet meer terug naar het onderwijs, mijn hart ligt bij kin deropvang. Daarbij: mijn hbo-op- Ieiding is niet voor niets geweest. Ik heb veel geleerd op de pabo dat ik hier kan toepassen." procent van de in 2010 afgestudeerde studenten aan de lerarenopleiding heeft binnen een halfjaar een baanblijkt uit landelijke cijfers van het ministerie. 'We hebben al een jaar niemand aangenomen voor een vaste baan' Anko van Hoepen, Alpha Scholengroep Lianne van Beek uit Middelburg heeft een hbo-diploma, waarmee ze aan de slag zou kunnen als leraar in het basis onderwijs. Door gebrek aan banen op Zeeuwse basisscholen werkt ze nu in de kinderopvang. foto Lex de Meester VIDEO Bekijk al onze recente en interessan te nieuwsvideo's over allerhande on derwerpen op www.pzc.nl/video PZC-PUBLIEKSPRIJS Welk Zeeuws boek wint de PZC-Pu- blieksprijs? Breng uw stem uit op www.pzc.nl/publieksprijs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Marcel Modde MIDDELBURG - Het Zeeuwse water schap Scheldestromen moet vijf tot tien keer per jaar ingrijpen, om dat boeren verzuimen het slik op de weg op te ruimen en er gevaar lijke situaties zijn ontstaan. „Op zich valt dat wel mee", vindt porte feuillehouder verkeersveiligheid Sophie van 't Westeinde. Een boer heeft in principe 24 uur de tijd om het kleispoor op te rui men dat hij achterlaat bij het af en aan rijden naar zijn akkers in oogsttijd. Wanneer het slik zorgt voor een gevaarlijke situatie, dan geldt evenwel een onmiddellijke opruimplicht, benadrukt Van 't Westeinde. Of er gevaar dreigt, wordt letterlijk door de weginspec- teurs van het waterschap onder gaan. „Ze doen een slipproef en als het niet verantwoord is, dan moet het accuut worden opge ruimd." Blijft een boer in gebreke, dan schakelt het waterschap een loonbedrijf in en krijgt de veroor zaker de rekening gepresenteerd. De oogst is volop in gang. In com binatie met nat weer blijft de grond aan de banden van de land bouwvoertuigen plakken. zie video op www.pzc.nl/video Kraayenhof Tango Ensemble De Tango en de bandoneon bezingen het leven met passie en meer. Carei Kraayenhof geeft je samen met vijf strijkers een totale gevoelserva Donderdag 13 oktober - Basiliek Hulst - 20:00 uur - €20,- C"|1 i V31 www.theateiwrkoopzeeland.nl of telefonisch 0900 3300033. S'Op corrcerilocatie tot 1 uur voor aanvang, Zeeuvvsoh-Vlaanderen ma5r VOL-VOL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23