ouderen an Bulgarije w 1 zeeland 121 Vakcollege Walcheren werkt nu ook samen met Bouwopleiding Zeeland Goese Lyceum bij top cultuurprofielscholen 6,? EN 8 OKTOBER PAC Zonweringen je ook niet willen verplanten' Luchtmachtorkest geeft concert Het vertrouwde adres voor al uw glaswerk! Rabo Award voor Vrienden ADRZ Dansavond in Vergulde Baars Kerkdienst voor gehandicapten James Kennedy spreekt over boek Kinderkleding- en speelgoedbeurs Argentijnse geeft workshop tango Hulpverleners vertellen over Haïti ZEELANDS GROOTSTE VERANDASHOW donderdag 6 oktober 2011 ■HflBflHBEHEBEESSMSBBSBNSBS Twee vrouwen in Kyustendil die een voorraad kleding hebben gekregen van het Rode Kruis Walcheren. Deze vrou wen wonen samen met nog een derde vrouw, maar de meeste ouderen wonen alleen. ivtmemnv wnBamsmBaa door Theo Ciele MIDDELBURG - De derdeklassers van het Vakcollege Walcheren pro fiteren er al van, maar gisteren werd de samenwerking met de Bouwopleiding Zeeland BV in Goes officieel bekrachtigd. De Bouwopleiding Zeeland is een instituut van en voor Zeeuwse bouwbedrijven dat praktijkonder- richt geeft. De opleiding beschikt over een grote praktijkruimte in Goes. Het Vakcollege Walcheren werd vorig jaar opgericht door de Neha- lennia Stedelijke Scholengemeen schap in Middelburg en het Schel- demondcollege in Vlissingen. Met het ROC Zeeland en een kring van bedrijven in de omgeving wordt al nauw samengewerkt. Bij die groep van partners is sinds kort ook de Bouwopleiding Zee land BV in Goes aangesloten voor de leerlingen die in de bouw wil len gaan werken. Peter de Kreij van de Stichting Vrienden van het Vakcollege Wal cheren is erg blij met deze samen werking tussen vmbo en de be drijfsopleiding. Zowel leerlingen KRUININGEN - Het orkest van de Ko ninklijke Luchtmacht geeft mor genavond een concert in de Rei- merswaalhal in Kruiningen. Het 60-jarig orkest maakt een jubi leumtour. De tour valt samen met het 125-jarig jubileum van Muziek vereniging Scheldegalm. Special guest zangeres Talita Angwarmas- se zingt enkele popklassiekers. Ook komt het Lets Klarinetkwar tet. Kaarten a 2 euro per stuk (inclusief kop koffie). Voorverkoopinformatie: www.scheldegalm.nl Twijfelt U over uw houten kozijnen? Bel gerust voor een advies of offerte. Met Renovaid houtherstel kan dit duurzaam worden aangepakt. Tevens verbetering d.m.v. HR++ isolatie beglazing en duurzame ventilatieprofielen. PRINS Tel.: 0118-413351 www.prins-glas.nlinfo@prins-glas.nl GOES - Het Goese Lyceum in Goes mag zich sinds deze week één van de betere cultuurprofielscholen van Nederland noemen. Een visitatiecommissie van het net werk Cultuurprofielscholen in Ne derland heeft de school bezocht en oordeelde dat een kwaliteits keurmerk op zijn plaats is. Dat betekent dat het Goese Ly ceum recht heeft op lidmaatschap van de Vereniging voor cultuurpro fielscholen. Er komt een bord op de gevel en het lidmaatschap mag op de website en in de schoolgids als bedrijven hebben er belang bij. De leerlingen bij onderwijs dat naadloos aansluit op de praktijk, de bedrijven omdat zij er gemoti veerde en goed opgeleide vaklie den voor terugkrijgen. Dat is van belang omdat de onder nemers in de bouw zich toch wat zorgen maken over het vinden van voldoende gekwalificeerde vak mensen. De Walcherse leerlingen worden met een bus in Middelburg en Vlis singen opgehaald en naar de Indus triestraat in Goes gebracht waar de Bouwopleiding is gevestigd. VLISSINGEN - De Stichting Vrien den van ADRZ heeft de meeste stemmen gekregen van leden van de Rabobank Walcheren Noord- Beveland voor een 'Coöperatie Award'. Tweede werd het Werkcentrum Gered Gereedschap en derde het Zeeuws Kamerorkest TY. „Met de introductie van de Rabo bank Coöperatie Awards spreekt de bank, via haar leden, extra waar dering uit voor drie maatschappe lijke organisaties", aldus de Rabo bank. De drie prijzen, cheques van vier duizend, drieduizend en tweedui zend euro, zijn deze week uitge reikt tijdens de afdelingsvergade ring van de bank. worden uitgedragen. Het visitatie team, dat bestond uit een schoollei der, een kunst- en cultuurcoördina tor, twee leerlingen van andere lid- scholen en twee vaste leden, was onder meer te spreken over het feit dat de school 'uitblinkt in een breed pakket aan leerlingen van vmbo tot en met gymnasium' en het profiel 'in alle lagen van de school aantoonbaar wordt gedra gen'. Om erop toe te zien dat de school de erkenning waard blijft, zal de school elke vier jaar op nieuw worden beoordeeld. MIDDELBURG Wijkvereniging 't Zand Stromen- wijk in Middelburg houdt vrijdag een dansavond onder de titel Back to the seventies. Philip Stobbelaar's Music Entertain ment zorgt voor de muziek. De dansavond is in wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjes straat 42 en begint om 20.00 uur. MIDDELBURG In de Morgensterkerk in Middel burg is zondag een bijzondere kerk dienst voor en met mensen met een verstandelijke handicap en of functiebeperking. Voorganger is ds. A. Hakvoort. De dienst, in de kerk aan de Adriaan Lauwerereysz straat 6 begint om 14.30 uur. De Zeeuwse Muzikanten uit Middel burg verlenen hun medewerking aan de dienst KAPELLE Professor James Kennedy houdt morgen een lezing in de hervorm de kerk van Kapelle. Hij spreekt over zijn laatste boek. In Stad op de Berg wordt de verhou ding tussen kerk en staat belicht. Kennedy vraagt zich af wat de rol van de kerken is in het publieke do mein. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. DOMBURG De peuterspeelzaal Hummelhonk aan de Singel 8 in Domburg houdt vrijdag en zaterdag een najaar- en winterkinderkleding- en speelgoed beurs. De beurs is vrijdag open van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Meer informa tie is te verkrijgen via 0118-581814 of 0118-582962. VLISSINGEN Monica Paz uit Buenos Aires geeft vrijdag workshops 'Tango El Aman- te' in Vlissingen. Aan de work shops in de lounge van Cine City kunnen maximaal dertien koppels meedoen. Men dient zich daarom vooraf op te geven. Dat kan per e-mail (info@el-amante.nl) of tele fonisch (06-14461014). Kosten zijn dertien euro voor één en twintig euro voor twee workshops. OOST-SOUBURG Rene en Marianne Lako vertellen in Oost-Souburg over hun werk in Haïti voor de allerarmsten die ge troffen werden door de aardbeving begin 2010. De Lako's geven een presentatie van hun werk tijdens de kerk dienst van 10.00 uur in de Evange lie Gemeente De Wijngaard aan de Kanaalstraat in Oost-Souburg. www.lakomission.org Vrijdag oktober geopend tot 21:00 uur PAC Zonweringen pakt uit en demonstreert de wereld van het buitenleven! Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren PAC Zonweringen I Marie Curieweg 15 I 4389 WB Vlisstngen 1 Tel.: 0118 - 552010 - www.paczonweringen.nl__ -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21