Bloedige aanslag in Mogadishu Supersnel Internet tot wel 120 Mbit/s buitenland 19 Vrijgesproken Knox vliegt terug naar VS Frankrijk maant Syrië na geweld in Parijs at terreurdaad in Somalië met vrachtwagen vol explosieven woensdag 5 oktober 2011 perugia - De familie van de Britse Meredith Kercher is geschokt door de beslissing van een Italiaanse rechter om het vonnis uit 2009 te gen de Amerikaanse studente Amanda Knox in te trekken. Knox werd eerder met haar ex-vriend, de Italiaan Raffaele Sol- lecito, veroordeeld tot 26 jaar voor de moord op huisgenote Kercher (21). De aanklager liet gisteren we ten beroep aan te tekenen tegen de vrijlating van Knox en Solleci- to. De afgelopen vier jaar genereer de de zaak enorme media-aan dacht. Knox werd ofwel geportret teerd als een femme fatale met het gezicht van een engel, ofwel als een naïeve jonge vrouw, verstrikt in een juridische nachtmerrie. De familie van Kercher blijft ach ter met de vraag wie er nu schul dig is, zegt Lyle Kercher, Merediths broer. Een derde persoon is in een apart proces veroordeeld voor de moord, maar in dat proces werd de conclusie getrokken dat hij niet alleen kon hebben gehandeld. Knox (24) reisden gisteren via Lon den naar de VS. De aanklager in de zaak zei ondertussen: „Dit pro ces werd onder onacceptabele druk van de media gehouden." Als een gerechtshof inderdaad besluit de vrijlating terug te draaien, kun nen aanklagers de uitlevering van Knox eisen. Knox en Sollecito werden in 2009 veroordeeld voor de seksmoord op Kercher, die in haar bed door mes steken om het leven was gebracht. Knox kreeg 26 jaar cel en Sollecito 25. De zaak van de aanklagers zak te uiteindelijk door zijn hoeven toen cruciaal DNA-bewijs ernstig in twijfel werd getrokken. Solleci to keerde gisteren terug naar zijn huis in het zuid-Italiaanse Bari. parijs - Frankrijk heeft Syrië ge waarschuwd geen geheime agen ten in te zetten om onrust in Pa rijs te veroorzaken. Dat heeft een woordvoerder van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken gisteren laten weten. Frankrijk rea geerde op incidenten in Parijs eind augustus. Syrische ballingen wer den toen aangevallen en bedreigd tijdens een betoging voor meer de mocratie in hun land. Meerdere verdachten van het bela gen van de Syrische betogers wer den na een van de incidenten op gepakt. Volgens de Franse krant Le Monde hadden enkele arrestanten Syrische diplomatieke documen ten. De zegsman van het Franse ministerie ontkende dat gisteren. Hij zei dat er wel een onderzoek naar de incidenten loopt en dat Sy rische actievoerders in Frankrijk extra politiebescherming krijgen. De Syrische kolonel Riad al-Asaad is naar Turkije gevlucht. Hij riep zijn landgenoten gisteren vanuit Turkije op zich te verenigen in de strijd tegen het Syrische regime van president Basilar al-Assad. De kolonel voerde al enige tijd van uit Syrië verzet tegen het bewind. Hij is tot nu toe de hoogste Syri sche militair die afstand heeft ge nomen van Assad. Volgens hem zijn al circa 10.000 Syrische militai ren gedeserteerd. Over de situatie in Syrië liet de Russische regering gisteren weten dat de laatste ontwerpresolutie van de VN-Veiligheidsraad over dat land onacceptabel is. Ondermi nister van Buitenlandse Zaken Gennadi Gatilov zei dat Moskou het niet eens is met de tekst. Vol gens de Russen had daarin de be paling moeten staan dat andere landen niet bij de interne aangele genheden van Syrië betrokken mo gen raken. Volgens diplomatieke bronnen willen Europese landen een resolutie in stemming bren gen over het regime van Al-Assad. Mogadishu Oceaan afrika\J]j Meer dan 70 doden en 150 gewonden bij explosie bij rege ringscomplex. Bloedigste aanslag al-Shabaab sinds organisatie in augustus hoofdstad verliet. Onder doden veel studenten en militairen. mogadishu - De Somalische hoofdstad Mogadishu was gisteren het toneel van een bloedbad. Er vielen meer dan zeventig doden bij een zware bomaanslag die later werd opgeëist door de terreurbe weging al-Shabaab. Het was de bloedigste aanslag van de groepering, die banden heeft met Al Qaeda, sinds ze in augus tus de hoofdstad verliet. De Afri kaanse Unie spreekt van een 'zeer ernstig' incident. Een vrachtwagen volgeladen met explosieven ontplofte bij een poort bij het ministerie van Onder wijs. Ook andere gebouwen wer den geraakt. Meer dan 150 mensen raakten ge wond. Lijken lagen in de straat, au to's gingen in vlammen op, terwijl militairen in het wilde weg in de lucht schoten. Onder de doden en gewonden zijn veel studenten en militairen. De studenten stonden in de rij om examen te doen voor toelating tot een studie in Turkije. Aan de rege ringsgebouwen is grote schade ont staan. Veel gewonden liepen ernsti ge brandwonden op. In een pand dat is verwoest, wa ren acht ministeries onderge bracht, aldus minister Abdullahi Godah Barreh van Planning tegen de Britse staatsomroep BBC. „Bijna de helft van het kabinet zit »r. slachtoffer van de bomaanslag in Mogadishu. Veel Somalische militairen en stu- regeringsgebouwen. foto Elyas Ahmed/EPA in dat gebouw, het was dus een goed doel voor de terroristen." Volgens de regering zijn geen hooggeplaatste functionarissen ge wond of gedood bij de bomaan slag. Somalië heeft sinds de jaren '90 geen functionerend centraal ge zag meer. Ook de huidige over gangsregering heeft in grote delen van Somalië helemaal niets te ver tellen. Al-Shabaab heeft in die ge bieden vrij spel. Het land in de Hoorn van Afrika kampt ook nog met de ergste droogte in tientallen jaren. Tien duizenden mensen zijn naar de hoofdstad Mogadishu getrokken in de hoop daar te worden gehol pen. Volgens de Verenigde Naties wor den 750.000 Somaliërs bedreigd met de hongerdood en wordt het nog erger. Vooral in het zuiden zal de situatie de komende maanden verder verslechteren. Golf van Aden SOMALIË ETHIOPIË zie onze website:buitenland De plek van de bomaanslag lijkt een maanlandschap Indische Supersnel en betrouwbaar internet met Alles-in-1 van Ziggo. Tot wel 120 Mbit/s, en dat is wel 5x sneller dan ADSL. Nu met gratis draadloos Wi-Fi modem. Bel direct 0900-0730 (lokaal tarief) voor meer informatie of ga naar ziggo.nl/downloadstation. "In bet behalen van beloofde intemetsneineden aldus Consumentenbond, januari 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9