h r r binnenland 7 'Spoor beter voorbereid op herfst en winter' Geen toezegging na opstand Teelster krijgt twee jaar voor uitbuiting w- Kamer belooft minder vorm, meer inhoud een eigen aan je twist® Eindelijk een relaxstoel met een state of the art draaisysteem woensdag 5 oktober 2011 sassenheim - Aan de jongeren die maandagavond in opstand kwa men in de jeugdgevangenis Teylin- gereind in Sassenheim zijn geen toezeggingen gedaan. Na gesprek ken met drie onderhandelaars ga ven de negen jongeren zich over. Dat zei staatssecretaris Fred Tee- ven (Veiligheid en Justitie) giste ren in antwoord op vragen uit de 'I\veede Kamer. De Dienst Justitië le Inrichtingen (DJI) zoekt nog uit wat er precies is gebeurd. Een van de vragen die moet worden beant woord, is of de negen jongeren wel bij elkaar konden zitten. De vraag is ook nog of de groep binnen Teylingereind uit elkaar ge haald kan worden of dat er jonge ren naar een andere inrichting moeten. Mogelijk doen later de In spectie voor de Gezondheidszorg of de Inspectie voor de Sanctietoe passing nog onderzoek naar het in cident. Er vielen geen gewonden en de jongeren hebben ook geen perso neel gegijzeld. Wel hebben de op standelingen aanzienlijke schade aangericht. Er is aangifte van on der meer vernieling gedaan. De betrokkenen jongeren zijn na het incident voor twee dagen af zonderlijk opgesloten. Uit gesprek ken moet blijken wat hun rol was bij de opstand. den bosch - Aspergeteelster José Janssen uit Someren moet 2,5 jaar de gevangenis in voor het uitbui ten van haar Poolse, Roemeense en Portugese werknemers. Een halfjaar van haar straf is voorwaar delijk. Dat heeft de rechtbank in Den Bosch gisteren besloten. De werknemers woonden op het bedrijfsterrein. Het onderkomen was ronduit smerig, er was te wei nig eten en warm water werd door Janssen vaak afgesloten. De officier van justitie eiste twee we ken geleden tijdens de zitting vier jaar cel, waarvan een voorwaarde lijk. Eerder kreeg Janssen van de Ar beidsinspectie boetes van in totaal 98.750 euro, omdat er in 2009 geen goede administratie was en omdat er 23 buitenlanders zonder vergun ning werkten. De straf is lager dan justitie had geëist, omdat de rechtbank niet be wezen acht dat de vrouw dwang, geweld of dreiging met geweld ge bruikte. Ook is afpersing of fraude niet bewezen. De rechtbank vond onder meer wel bewezen dat de vrouw een agressieve hond voor de poort zet te, zodat de werknemers 's avonds niet meer van het terrein konden. Ook de lonen lagen ver onder het wettelijk minimumloon en de ar beiders werkten vaak twaalf uur per dag, zeven dagen in de week. den haag - ProRail kan geen ga ranties geven dat er in de herfst geen vertragingen op het spoor zullen zijn, maar heeft wel alle mo gelijke maatregelen getroffen de overlast te beperken. Dat maakte de spoorbeheerder gisteren be kend. Vanaf morgen kunnen de eerste problemen wegens gladheid op het spoor zich aandienen. Naast het snoeien van bomen en het plaatsen van hekken die de in vloed van vallende bladeren op den haag - De meeste fractievoor zitters in de Tweede Kamer heb ben afgesproken dat een volgend groot Kamerdebat meer over de in houd moet gaan en minder over de vorm. Dat zei Tweede Kamer voorzitter Gerdi Verbeet gisteren na een overlegje met de fractie voorzitters, waarbij Geert Wilders (PW) niet aanwezig was. Hij had het spoor moeten beperken, heeft ProRail ook de behandeling van het spoor met het zogenoemde Sandite, een gel van zand en me taaldeeltjes, opgevoerd. De gel zorgt voor meer grip voor de trei nen. Ook staan storingsploegen dag en nacht paraat. „Gladheid op het spoor tijdens de herfst blijft een probleem. Daar is gewoonweg nog geen oplossing voor gevonden", aldus Paul Carstens van ProRail. ProRail geen zin in een 'onzindiscussie'. De aanleiding voor het beraad wa ren de algemene beschouwingen van vorige week waarin Wilders PvdA-leider Job Cohen een 'be- drijfspoedel' noemde en de dag er na met premier Mark Rutte botste in een 'doe-eens-normaal'-debatje. Volgens Verbeet is een wijziging van het reglement van orde van de heeft circa 1 miljoen euro extra uit getrokken om de problemen in de herfst het hoofd te bieden. Of dat genoeg is, zal de komende periode moeten blijken. „Voor ons komen er enkele spannende dagen aan", aldus Carstens. „Het is niet zo dat met meer investeringen de proble men ook meer zullen afnemen. We hebben als spoorbeheerder te maken met de elementen. Maar we hebben het volste vertrouwen in onze aanpak." De Nederlandse Kamer niet nodig enwas er steun voor haar optreden in het twee da gen durende debat. De felle aanva ringen rond Wilders in het debat leidden tot veel negatieve reacties van burgers. Er was ook kritiek, on der meer van oud-Kamervoorzit ter Frans Weisglas, dat Verbeet eer der en harder had moeten ingrij pen. Volgens het reglement van or- Spoorwegen liet gisteren weten de reizigers voortaan beter te informe ren over mogelijke vertragingen. Bij problemen op het spoor infor meert NS reizigers in ieder geval binnen tien minuten. Deze en an dere beloftes heeft de spoorsector vastgelegd in het geactualiseerde NS-Reizigershandvest. Dit biedt de reiziger helderheid over wat hij mag verwachten en wie hij kan aanspreken als de verwachtingen niet worden waargemaakt. de van de Kamer (artikelen 58 t/m 62) kan de voorzitter een Kamer lid of een bewindspersoon verma nen en vragen beledigende uit drukkingen terug te nemen. Doet hij dat niet, dan kan de voorzitter de spreker het woord ontnemen en zelfs uitsluiten van de vergade ring. De Kamervoorzitter kan die stappen op eigen gezag nemen. twistcollection.nl Toen Chubby Checker in de jaren zestig een hit maakte van 'The Twist', moest het echte relaxen nog uitgevonden worden. De relaxstoelen waren kolossale stoelen met beperkte mogelijkheden. Pas een halve eeuw later wordt de twist® geïntroduceerd. Een revolutionaire stoel! Een ongekend slanke stoel met een spraakmakend design. Het is verbazingwekkend. Juist deze stoel zonder grote hendels en zichtbare mechanieken overtreft qua comfort al zijn voorgangers. Het Nieuwe Relaxen is begonnen. Vraag meteen de modellenwaaier aan via 0341 - 26 06 76 of www.twistcollection.nl of kom proefzitten bij één van onze dealers. Vo< on< Breda, Grenssteen^ Goes, Albert Plesmanweg ic Waalwijk, Prof. Zeemanweg 3 Voetensteun subtiel Voetensteun draait onder zitting onder de zitting uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7