De Spronf Geruststellend gevoel dat bedrijfsvoering niet in gevaar komt Praktijkschol B> V Burgerschap gulden Kun je niet zo goed uit boeken leren, maar wil je wel je handen gebruiken? Dan is Praktijkschool De Sprong in Terneuzen misschien iets voor jou! 15 jaar B en P jubileumuitgave, oktober 1996 - oktober 2011 4 Als jonge ondernemer startte Holger Kooman in 1999 met zijn eerste bedrijf. Hij begon in Hoofdplaat met de verhuur van vijftien vakantiewoningen. Drie jaar later kwam er een apparte mentencomplex in Vlissingen bij, terwijl hij vorig jaar een hotel in Antwerpen kocht. Drie bedrijven rond de Schelde. B en P leverde een belangrijke bijdrage om de bedrijfsvoering optimaal te ma ken. Kooman kan met behulp van de automatisering op alle plaatsen 'tegelijk' aanwezig zijn. Voor hem een hele geruststelling. Vakantiepark Village Scaldia in Hoofdplaat groeide uit tot een totaal van 130 vakantiewoningen. "De laatste werden in 2001 opge leverd", vertelt Kooman. "Ze zijn erg in trek, niet alleen als vakan tieverblijf, maar ook bij mensen die voor langere tijd in Zeeuws-Vlaan- deren komen werken. Een voordeel is dat als je vanuit de kanaalzone naar het westen gaat, Village Scal dia het eerste bungalowpark is." Het strandappartementencomplex De Gulden Stroom in Vlissingen werd in maart 2002 opgeleverd. Holger Kooman is verantwoordelijk voor de verhuur van de 56 appartementen en 2 penthouses die het gebouw telt, evenals Village Scaldia bestemd voor zowel de toeristische als zakelijke markt. "De Gulden Stroom staat op een uniek punt op de Boulevard Bankert. Het strand ligt op twintig meter, er zijn eigen parkeerplaatsen en uiteraard is het uitzicht grandioos." Het bijzonder luxueuze complex heeft het predicaat van vijf sterren opgespeld gekregen en telt met de twee penthouses zestien verdie pingen. De appartementen hebben ruime kamers en zijn erg in trek bij Luc Buijsse (links) en Holger Kooman op het terras van een van de penthouses van De Gulden Stroom. de bedrijven in Vlissingen-Oost. "We hebben scherpe arrangemen ten voor de zakelijke - longstay - markt, dat wil zeggen voor verblij ven voor een maand of langer." Het Best Western Hotel Docklands BESr [IHRbËJHH HOTEL DOCKLANDS 1ÉÉBSÖ Best Western Hotel Docklands Kempisch Dok - Westkaai 84-90 B-2000 Antwerpen Tel. 00323 2310726 www.hoteldocklands.be in Antwerpen staat aan de West- kaai, op het Eilandje zoals ze daar zeggen. "Het ligt bij de oorspron kelijke handelsdokken", vertelt Hol ger Kooman, "op een steenworp van het Willemsdok, in een hippe Village Scaldia Westlangeweg 1a 4513 KM Hoofdplaat Tel. 0117 343100 www.village-scaldia.nl buurt, een uitgaansgebied in op komst, waar momenteel veel wordt gerenoveerd. Er gebeurt daar veel, Strantwerpen en het MAS Museum (Museum aan de Stroom) zijn bijvoorbeeld erg populair." J Z?e Stroom De Gulden Stroom Boulevard Bankert 634 4382 AC Vlissingen Tel. 0118 440971 www.deguldenstroom.nl vicmoE SGALDiA Het afgelopen jaar is gebruikt om het hotel met zijn 38 kamers grondig te renoveren. "Alles wat voor de gasten zichtbaar is, is vernieuwd. De renovaties zijn gefa seerd uitgevoerd, verdieping voor verdieping, in mei van dit jaar was de laatste oplevering. Op het ge bied van de automatisering moest een flinke inhaalslag gemaakt wor den. Het hele automatiseringssys teem is vernieuwd. Alle hardware is geleverd door B en P. Voor de gasten is er nu onder meer gratis wifi (draadloos internet), terwijl het pasjessysteem volledig geautoma tiseerd is." De ambitieuze onderne mer heeft zich weer al een volgend doel gesteld: "Met Docklands in de top drie van driesterrenhotels van Antwerpen te komen." Voor Kooman zijn de drie locaties erg makkelijk te bereiken. "Vanuit alle plaatsen kan ik inloggen en kan er onder andere met behulp van camera's meegekeken wor den." "B en P heeft van afstand de remote, de algehele controle", legt Luc Buijsse uit. "Eén telefoontje is voldoende om op afstand in te grijpen. Een storing kan in veel ge vallen al verholpen worden voordat de klant er erg in heeft." Een geruststellend gevoel: "De bedrijfsvoering komt niet in gevaar. Om die reden hebben we steeds verder geautomatiseerd. Zo zijn er geen papieren bevestigingen meer. Het is plezierig dat je weet dat je samenwerkt met een partner die er altijd is, zeven dagen in de week", besluit Holger Kooman, die vijftien jaar geleden zijn eerste compu ter bij B en P kocht en naast de automatisering ook zijn kantoor benodigdheden door het Breskense bedrijf laat verzorgen. Evertsenlaan 84 A - 4535 ADTERNEUZEN T: 0115 617 287 - www.praktijkschooldesprong.nl Praktijkonderwijs voor kinderen van 12 tot 18 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70