61 binnenland BN'ers kwetsbaar voor stalkers 'Grieks onderpand hoeft niet meer' f? Kofferbakdode IBP 1 3 1 KRA5.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 woensdag 5 oktober 2011 door onze correspondent Hans de Bruijn LUXEMBURG - Nederland ziet af van het eisen van een onderpand in ruil voor de leningen aan Grie kenland. De voorwaarden waar aan voldaan moet worden zijn voor minister van Financiën Jan Kees de lager zó onaantrekkelijk, dat het voor hem geen optie meer is om eenzelfde behandeling te vra gen als Finland, het enige land dat zo'n onderpand heeft bedongen. Toen twee maanden geleden be kend werd dat de Finnen met Athene hadden afgesproken dat zij een onderpand zouden krijgen, stond Den Haag op zijn achterste benen. Zowel premier Mark Rutte als de Tweede Kamer zeiden in koor 'dat willen wij ook'. Maar het moest wel een regeling zijn die voor alle eurolanden open stond. Na wekenlang onderhandelen wer den de eurolanden het maandag met Finland en Griekenland eens over de voorwaarden en meteen werd duidelijk dat die voor geen van de andere eurolanden aantrek kelijk zijn. Alleen Finland stemt ermee in, omdat het in hun regeerakkoord staat. „Zij wilden een onderpand, wat het ook kost", aldus De lager. Maar zijn Finse collega Jutta Urpa- lainen was tevreden. „Hiermee wordt het risico van de Finse belas tingbetalers begrensd." Maar de Finnen betalen een hoge prijs. Mocht Griekenland failliet gaan, dan krijgen zij het onder pand - 88o miljoen euro die op een speciale rekening wordt be legd - pas na vijftien tot dertig jaar, de looptijd van de leningen, in handen. Bovendien moeten zij hun miljardenbijdrage aan het EU-noodfonds in één keer op tafel leggen, terwijl de andere eurolan den dat in vijf termijnen mogen doen. Daarom doet Den Haag als het aan De Jager ligt niet mee. „De prijs is te hoog." SPOORDONK - De politie gaat er van uit dat de persoon die maan dagochtend is gevonden in een uit gebrande auto langs de A58 bij Spoordonk (Brabant) slachtoffer is van een afrekening in het crimine le circuit. RECHTSZAAK OM eist tbs met dwangverpleging tegen stalker Carice van Houten Bekende Nederlanders lo pen veel risico dat ze lastig worden gevallen door stal kers. Iedereen kent hen en bovendien moeten ze bena derbaar blijven voor fans. door Wendy Kind Zestien posters van Justin Bieber boven je bed. Dat doet een echte fan. Maar stalkers rekken het be grip fan steeds meer op. Binnen- en buitenlandse sterren zijn regel matig het slachtoffer van hinderlij ke achtervolgers. Gisteren eiste het Openbaar Ministerie in Amster dam tbs met dwangverpleging te gen een man vanwege het stalken van Carice van Houten. De 42-jari- ge Groninger zou de actrice vorig jaar hebben bestookt met honder den mails, brieven en tweets. Ook verscheen hij bij haar thuis, gooi de spullen als condooms en scheer mesjes door de brievenbus en vroeg ondertrouw met haar aan bij de gemeente Groningen. Bekende Nederlanders staan in de picture en zijn daardoor kwets baar, stelt Suzan van der Aa die vo rig jaar in Tilburg promoveerde op onderzoek naar stalken. Zij conclu deerde dat ongeveer 1 op de 5 vrou wen en x op de 7 mannen ooit is lastiggevallen. „BN'ers vormen een beroepsgroep die duidelijk meer risico loopt. Ze komen in de media. Iedereen kent ze. Ze wor den bewonderd of juist gehaat. Het lastige is dat ze ook toeganke lijk moeten zijn en blijven voor hun normale fans. Artiesten heb ben ook vaker last van stalkers die ervan overtuigd zijn dat hun idool ook verliefd op hen is. Dat een zan geres bijvoorbeeld op tv geheime codes naar ze stuurt." Internet en sociale media maken de idolen bovendien nog eens makkelijker te benaderen. Enkele andere slachtoffers van de afgelopen jaren: Gitarist Harrie Sacksioni werd 20 jaar gestalkt. Wendy van Dijk ontving mails waarin stond dat haar zoontje zou worden ontvoerd. Editie NL-pre- sentatrice Margreet Beetsma kreeg een kogelbrief van een blinde man die een foto van haar wilde. De be lager had zijn dochter de brief la ten schrijven. Dit voorjaar kreeg schrijfster Annemarie Postma een schadevergoeding van een stalk- ster. Postma noemde haar over winning 'een welkome steun in de rug voor schrijvers en andere be kende Nederlanders die op inter net ten onrechte door het slijk worden gehaald'. Ook buitenlandse sterren worden soms hinderlijk gevolgd, zoals ac trice Halle Barry (wilde zelfs ver huizen), de Duitse bondskanselier Angela Merkel (man belde meer malen aan), Daniel 'Harry Potter' Radcliffe (probeerde stalker te ont wijken door driemaal per dag van auto te wisselen), actrice Sandra Bullock (de man belde haar hele fa milie af) en zanger Robbie Willi ams (een vrouw wierp zich op als zijn levensadviseur). Een 39-jarige Nederlander had het al sinds zijn achtste te pakken van Abba-zange- res Agnetha. Hij mocht Zweden twee jaar niet in, maar overtrad de regels. Een 19-jarige man ver moordde zijn idool Rebecca Schae- ffer nadat hij haar in een film een seksscène had zien spelen. zie onze website:showentv Een overzicht van de zaak rondom Carice van Houten Beroemdheden die geplaagd werden door stalkers. Van links naar rechts: de actrice Carice van Houten, tv-presentator Wendy van Dijk, gitarist Harrie Sacksioni, ABBA-zangeres Agnetha Faltskog (die werd gestalkt door een Nederlander) en de schrijfster Annemarie Postma. foto's ANP en GPD 4/6/8 dgn MAURACH Aankomstdata: 17/12 t/m 21/3 u verblijft in het Pension Café Klingier in Tirol, inclusief een welkomstdrankje, ontbijtbuffet en 3-gangenkeuzemenu nabij het skigebied Achensee maak een uitstapje naar Innsbruck Zie www.kras.nl/50225 5/7/8/15 dgn KIRCHBERG Aankomstdata: 24/12 t/m 17/3 u verblijft in het 3-sterren Hotel Linde in Tirol, inclusief o.a. ontbijtbuffet, 3-gangendiner en 1 x fakkelwandeling nabij het skigebied Wilder Kaiser - Brixental maak een tocht naar de Achensee Zie www.kras.nl/73543 waarom zou je meer betalen 4/5/6/7/8 dgn LOFER I Aankomstdata: 11/12 t/m 1/4 u verblijft in het Gasthof Brunnerhof in Tirol, inclusief een welkomstdrankje, ontbijtbuffet en 3-gangendiner nabij Olympia SkiWorld Innsbruck breng een bezoek aan Kufstein Zie www.kras.nl/51340 Aankomstdata: 17/12 t/m 11/4 u verblijft in het 3-sterren Hotel Zum Schweizer in het Salzburgerland, inclu sief ontbijtbuffet en 3-gangenkeuzemenu nabij het skigebied Loferer Alm-Bahnen bezoek de stad Salzburg Zie www.kras.nl/51688 8/15 dgn NIEDERAU Aankomstdata: 3/12 t/m 9/4 u verblijft in het 3-sterren Lifthotel in Tirol, inclusief een welkomstdrankje, ontbijtbuffet en 3-gangenkeuzemenu nabij het skigebied Kitzbüheler Alpen bezoek het gezellige stadje Kitzbühel Zie www.kras.nl/50205 Aankomstdata: 24/12 t/m 17/3 u verblijft in het 3-sterren Hotel Hannes in Tirol, inclusief ontbijtbuffet en 3-gangenmenu nabi het skigebied Wildschönau bekijk de dorpskern van Hopfgarten Zie www.kras.nl/73558

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6