'Woningbouw niet te plannen1 DOEL WE Y 1 r 2o Iceland Flaneerrondje was goed voor zestig jaar liefde INTERIEURADVISEURS 'Snoepreisje' naar Floriade gaat door Gemeenten willen af van provinciale afspraken MEER DAN 10.000 m2 woensdag 5 oktober 2011 V^ZgSZ3aZ8^33£g2l®B2. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Wethouder Mar- ga Vermue van de gemeente Borse- le pleitte gisteren in een overleg met Gedeputeerde Staten nog maals voor afschaffing van de pro vinciale woningbouwplanning. Dat deed ze namens alle Beveland- se gemeenten. „Dit rapport is slechts een papie ren tijger. Planning is niet altijd realiteit Afschaffing levert ook een aardige bezuiniging op aan ambte- narenuren en diverse procedures." Dat de planning slechts een stapel papier is, staaft zé met recente cij fers. De Bevelandse gemeenten hebben de laatste zeven tot tien jaar de helft van de planning daadwerke lijk gerealiseerd. Zo zijn in de gemeente Borsele jaarlijks circa zestig woningen ge bouwd in plaats van de geraamde 120. Goes noteerde jaarlijks 147 nieuwe huizen tegen 211 in de planning terwijl in de gemeente Kapelle 73 huishoudens de sleutel van hun nieuwe woning kregen. Kapelle stond voor jaarlijks 115 nieuwe hui zen in de planning. „De provincie zegt dan dat wij er een potje van maken omdat wij de planning niet halen. We plannen meer huizen omdat procedures plannen vaak ja ren kunnen ophouden. Daarnaast doen we dit om grond te kunnen kopen voor als we in een later sta dium huizen willen laten bouwen. Daarom voeren we een actieve grondpolitiek." Gemeenten moeten nu tien jaar vooruit tot in detail aangeven naar de provincie toe waar welk type woningen worden gebouwd. De Bevelandse gemeenten willen daar vanaf Vermue sprak gisteren namens de Bevelandse gemeenten met GS over het rapport 'Krachtig Zee land', de voorloper van het nieu we Omgevingsplan 2012-2018. De aantallen te bouwen woningen staan ook in dit omgevingsplan. „Een provinciale woningbouw planning is dus overbodig. Je kunt aan de hand van dit omgevings plan naderhand toetsen of de plan ning wel of niet is gehaald. Wel blijven we als Bevelandse gemeen ten onderling afspraken maken over het aantal te bouwen wonin gen." Jan en Francien Sinke-Vermeule uit Goes waren gisteren zestig jaar ge trouwd. foto Willem Mieras door Frank Balkenende goes - Veel was er niet te doen in Goes tijdens de oorlog. Daarom fla neerden jongeren bijna elke zater dagavond door de Lange Kerk straat. Daar zagen Jan Sinke (85 jaar) uit Kloetinge en Francien Ver- meule (84) uit Goes elkaar. „Hij begeleidde me in het donker naar de Oostsingel. Zo is het geko men", blikt Francien terug naar het jaar 1944. Gisteren vierde het in Goes woonachtige echtpaar het diamanten huwelijksjubileum. Hij moest na de oorlog naar Indië, zij werkte op kantoor bij Koninklijke Maatschap De Wilhelminapolder. Na zijn terugkomst kon er 4 okto ber 1951 worden getrouwd. Het grootste deel van zijn leven was Jan Sinke vrachtwagenchauffeur. Autorijden zit hem in het bloed, want onlangs is hij weer goedge keurd. „We gaan er nog regelmatig met de fiets of de auto op uit. Naar de Carrefour in Antwerpen bijvoorbeeld. Ook bezoeken we ac tiviteiten in het Gasthuis." Francien bleef na het huwelijk thuis om voor de kinderen (twee zoons) te zorgen, want 'zo ging dat toen'. Daar kwamen in de loop der tijd zes kleinkinderen en drie achterkleinkinderen bij. En: ze vin den elkaar nog steeds leuk. tholen - De excursie van het colle ge en de gemeenteraad van Tho len naar de organisatie van de Flo riade in Venlo gaat gewoon door. De SP had er vraagtekens bij gezet en noemt het een snoepreisje. Tholen en West-Brabant denken erover om zich kandidaat te stellen voor de Floriade (de Wereld Tuin bouwtentoonstelling) van 2022. Een haalbaarheidsonderzoek moet eerst uitwijzen of zo'n kandidaat stelling wel zinvol is. De SP vindt het belachelijk dat raad en college nu al de Floriade in Venlo bezoe ken, terwijl nog niet eens zeker is dat Tholen zich kandidaat gaat stel len. B en W achten een tripje naar de organisatie in Venlo echter zinvol, zo stellen ze in antwoord op de vragen van de SP. Zo kunnen raad en college zich een beeld vormen van het effect dat het evenement heeft op de omgeving. 'Een be zoek draagt bij aan een zorgvuldi ge besluitvorming'. Behalve het be kijken van het Floriade-terrein staat een gesprek met de organisa tie op het programma. Het college benadrukt dat de reis naar Venlo helemaal niet zoveel hoeft te kosten. De kosten blijven beperkt tot het vervoer en een lunch voor de deelnemers. De SP heeft eerder al aangekon digd dat ze de excursie zal laten schieten. Model Galathea Design: Jan Armgardt Model Kepler Design: Scooter Partners Eleotrisch verstelbare relaxfauteuil Vanaf €3279," Model Tango Design: Jan Armgardt 2 zlts bank breed 172-192 cm. In leder Senso YAR£399§r- VOOR 3349,- Model Timandra Design; Gabriele Assmann 2 zits bank breed 148 cm. In leder Senso Nu vanaf 2879, - Vanaf 1649, Arco - Aififort - Arfemide Bert Piantagie - BrandvanEgmond Carpet Sign - Casailis De Ploeg - deSede Foscarini Gelderland Giorgettl Hulsta Jori - Kendix Kinast Kvadrat - Label - Leolux Unteloo Minotti Montana - Montis Natuzzi - Pasto© Pilat&Pilat Poliform - Poltronafrau Rolf Benz Topform - Van Rossum Paasdijkweg 33 Poortvliettelefoon 0166-619500 info@weytsinterieur.nlwww.weytsinterleur.nl Openingstijden Dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 17.30 uur Vrijdag van 10 00 tot 21.00 uur (koopavond) Zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur s SHOWROOM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60