PZCI 17 Zeeland Zwembad en dorpshuizen gekort Katten moeten 's nachts binnen zijn 22 en 23 18 en 19 BEVELANDEN-THOLEN REIMERSWAAL Gemeente moet structureel bezuinigen in 2015 Plaatsing Goese geldautomaat weer vertraagd Speling van de natuur almanak Icoon waterveiligheid 25 jaar in gebruik Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Kopers zijn tevens hun eigen projectontwikkelaar Woensdag 5 oktober 2011 door Lilian Dominicus KRUININGEN - De gemeente Rei- merswaal zal structureel moeten snijden in de budgetten voor zwembad Den Inkel in Kruinin- gen en de dorpshuizen. Vanaf 2015 is voor elk van beide posten 50.000 euro minder in de begro ting beschikbaar. Het is een behoorlijk bedrag, be aamde wethouder Hans de Kun- der (CDA, financiën) gisteravond tijdens de behandeling van de pro grammabegroting in de opinie- raad. „Zeker als je bedenkt dat we de afgelopen twee jaar al drie mil joen structureel hebben bezui nigd. De lucht is er eigenlijk al he lemaal uit." De komende jaren laten overigens nog zwarte cijfers zien, problemen zijn er pas in 2015. In 2012 is er 398.000, in 2013 308.000, in 2014 308.000 euro over, maar in 2015 nog maar 126.000. De effecten van de septembercirculaire zijn daar niet in meegenomen. Voor een fraaie als SGP waren de plussen reden tot tevredenheid, onder meer WD en Leefbaar Reimers- waal (LR) zetten kritische kantte keningen. „Is die 398.000 euro wel een echt cijfer, of gaat die in lucht op als u meer weet over kortingen uit het gemeentefonds?", vroeg Ni co van der Roest van LR. De wethouder beloofde de doorre keningen van de septembercirculai re in ieder geval tijdens de komen de besluitraad, als de begroting de finitief moet worden goedgekeurd, te presenteren. De beheerders van de dorpshui zen en directie van het zwembad zijn al eerder op de hoogte gesteld van de op stapel staande bezuini gingen. „We wilden niet dat ze dit uit de krant zouden vernemen", zei De Kunder. „Samen met de be trokken partijen zullen we de ko mende tijd bekijken hoe we invul ling moeten geven aan deze bezui niging. Bij de dorpshuizen kun nen we dan bijvoorbeeld kijken naar commerciële uitbuiting. Maar daar moet je enorm mee oppas sen, want ze mogen geen concur rentie vormen voor bestaande ho reca. Bij het zwembad kan onder zocht worden hoe we meer inkom sten kunnen krijgen." De korting op zwembad en dorps huizen zal ook niet de laatste be zuiniging zijn, vermoedt hij. „Het is aannemelijk dat we ook moeten kijken naar uitgaven in de sociale hoek. De overheid geeft meer ta ken uit handen." 7ir| n rr~t~trr—-titmr'nn f'iff1 ii 1 ir 1 iii fiii ii"' iii ii'iiiiiin mi" immni1 i in 1 1 1'ii''i'nmiin uil miimiiihiihmmiiIii iimimmimtcttrirrrrtr-trib Tip? redactie@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse kortgeding-rechter heeft een Salo- monsoordeel geveld over het kat- tenluikje van T. lanssens. Zij be paalde dat lanssens' katten van acht uur 's avonds tot acht uur 's morgens binnen moeten zijn en dat gedurende die twaalf uur het kattenluikje in de voordeur ook af gesloten moet zijn. Vorige week spanden buurman C. Spaans en de vereniging van eige naren van het appartementencom plex Hof Weyde Line in Middel burg een kort geding aan tegen me vrouw lanssens omdat haar katten voor overlast zouden zorgen. Voor al haar buurman en zijn vrouw zouden door die dieren uit hun slaap worden gehouden. Sinds lanssens daar woont, worden die katten gedoogd. De verkopend ma kelaar verzekerde haar destijds dat ze dieren mocht houden die vrij konden rondlopen. Van de rechter hoeven de dieren nu niet 24 uur per dag binnen te blijven, zoals de buurman en de vereniging willen. Ze stelt in haar vonnis wel klip en klaar dat de grens van het gedogen is bereikt als er onrechtmatige overlast wordt veroorzaakt. De rechter vindt het niet nodig een dwangsom te verbinden aan het gebod dat ze oplegt. Ook be paalt ze dat beide partijen de eigen proceskosten moeten betalen. Onlangs opgetekend uit de mond van een Kortgenenaar, die in een grijs verleden caféhouder op het Goe se was. Daar trof hij als uitbater van het van zilte lucht doortrokken eta blissement op een lauwe zomera vond een pronte madam uit d'An- vers, die een hondje op haar arm meetorste. De dame zeeg neer op een stoel in de zon en bestelde met een gelukzalige blik 'een kaffé'. De caféhouder bracht de bestelling en nam het hond je op, dat ondanks de zomerhitte toch een jasje droeg. „U heeft een mooi hondje madam", zei hij, „nog maar pas zeker?" Ze glunderde: „Oh ja, 'ei is nog maar drei maenden ee, 'k zijn d'r toch zo content mee, mee ons Nerooke." De caféhouder vroeg naar het ras, al zag hij dat het een chihuahua was. „Allez, meneer, widde da dan nie, 't is een Chez-wafwafken ee." GOES - De komst van een geldauto maat in het voormalige postkan toor op de Grote Markt in Goes loopt weer vertraging op. Hoewel ING en eigenaar Won Yip van het monumentale pand al 11 augustus overeenstemming bereik ten, heeft ING nog steeds de con tracten niet ondertekend. De bank heeft wel aangekondigd te willen beginnen met de verbouwwerk- zaamheden die nodig zijn om de pinautomaat in de zijgevel te plaat sen. Er staan al hekken rond het pand. Yip wil echter geen enkele bouwactiviteit toestaan zolang er geen ondertekend contract ligt. De Amsterdamse ondernemer, die in horecavastgoed actief is en Goe se wortels heeft, vindt het vreemd dat de in zijn ogen simpele plaat sing van een geldautomaat zoveel voeten in de aarde moet hebben. „Het publiek mist een pinauto maat op de markt. Iedereen in Goes spreekt me erop aan. Niet in de laatste plaats de winkeliers." Overigens komt er ook een pinau tomaat - eveneens van ING - in het pand van kledingwinkel Street One aan de Ganzepoortstraat. De bank heeft na het verdwijnen van de twee geldautomaten in het post kantoor altijd de intentie gehad om twee geldautomaten in het cen trum van Goes terug te brengen. Eerder verdween door een verhui zing ook al de geldautomaat van ABN/Amro uit de binnenstad. KAPELLE - Het zijn Jonagolds, maar geen gewone. „Zo mooi kaarsrecht gestreept, heb ik ze nog nooit gezien", bekent Adri van Liere, vrijwilliger bij het Fruitteeltmuseum in Kapelle. Van Liere zit at heel zijn leven in het fruit, maar keek toch ver baasd toen recent een dame een Jonagold met sy- metrisch verdeelde kleurvlakken op tafel legde. „Toen ben ik 's gaan speuren in boomgaarden. Tien hectare heb ik afgelopen en de oogst waren 75 bijzondere jonagolds. Nee, het zijn geen gene tisch veranderde appels. Het is gewoon een spe ling van de natuur." De bijna haute couture Jonagolds zijn zaterdag 29 oktober te zien in het Fruitteeltmuseum, dat dan een 'Allergiedag' houdt. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57