'Action past niet in gebied' voor nieuwe baasjes zeeland 119 Leerlinges stelen geld en gsm's klasgenoten PZC BIERKAAI SP pleit voor 'kwaliteitsimpuls' Dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen op een nieuw huis Sesamstraat Bert, Ernie Elmo boekje met naam pzc.nl/webwinkel woensdag 5 oktober 2011 door Eugène Verstraeten HULST - De Hulster gemeenteraads fractie van de SP is niet blij met de vestiging van een Action-winkel in het voormalige pand van Albert Heijn aan het 's Gravenhofplein in de Hulster binnenstad. Een winkel als Action past eigenlijk niet in het historisch karakter van de omgeving Bierkaaistraat/Steen straat, vindt SP-raadslid Mildred van der Poorten. „Door toe te ge ven aan de eisen van projectont wikkelaars en megaconcerns is de regie uit handen gegeven en daar mee de kansen op het bepalen van een eigen beleid", betoogt ze. In schriftelijke vragen aan burgemees ter en wethouders vraagt Van der Poorten om opheldering. Wethouder Diana van Damme ver wacht dat het nieuwe Action-filiaal al over twee of drie weken de deu ren zal openen. Volgens haar is het juist een aanwinst voor de binnen stad en met name voor het gebied rond het 's Gravenhofplein. Dat ligt er nu een beetje verlaten bij sinds Albert Heijn verhuisde naar het Sta tionsplein. De SP zegt blij te zijn dat de Action aan zo'n dertig mensen werk gaat bieden. Van der Poorten: „Dit laat onverlet dat de omgeving van de Bierkaaistraat en Steenstraat be hoefte heeft aan een kwaliteitsim puls. Het zou beter geweest zijn als er zich een winkel uit het midden- of hogere marktsegment zou heb ben gevestigd." De SP wil weten of het college zich daarvoor genoeg heeft ingespan nen en welke rol B en W voor zich zelf zien bij de invulling van het ge bied rond de Bierkaai- en Steen straat. Ook vraagt de SP waarom er tijdens de onderhandelingen met AH 'niet is aangedrongen om een andere supermarkt te vestigen in het door AH verlaten pand'. Van der Poorten wijst erop dat de afwezigheid van een supermarkt een gemis is voor de binnenstad. Ze wil weten wanneer er een (buurt)supermarkt komt bij het 's Gravenhofplein. De SP vindt dat de gemeente voortaan zelf de regie moet hou den bij stadsvernieuwingsprojecten en die niet meer uit handen moet geven aan projectontwikkelaars. TERNEUZEN - Vier leerlinges van 4vmbo van het Zeldenrust Steelantcollege in Terneuzen zijn door de politie verhoord, omdat ze vorige week mobiele telefoons, geld en persoonlijke bescheiden van medeleerlingen zouden heb ben gestolen. Het kwartet, waarvan er één uit Terneuzen en drie uit Axel komen, stal de spullen vorige week tijdens de gymles. Toen de diefstallen wer den geconstateerd, werd het vier tal direct verdacht, omdat zij tij dens de les langere tijd 'naar de wc' waren geweest. De politie pak te in eerste instantie één verdachte op, die twee dagen van school bleef. De overige drie verdachtes werden - één voor één - de afgelo pen week door de politie ver hoord. Een deel van de gestolen goederen is intussen getraceerd en aan de rechtmatige eigenaren te ruggegeven, meldde een woord voerster gisteren. De politie is nog druk met de zaak bezig en heeft goede hoop dat er nog meer van de buit wordt teruggevonden. Vmbo-sectordirecteur Visse is pas vandaag bereikbaar voor commen taar. Ouders kregen onlangs te ho ren dat de vier verdachten apart les krijgen. Een langdurige schor sing in een examenjaar zou vol gens de leerplichtwet niet mogen. Naam: Labello (poes). Leeftijd: 5,5 jaar. In asiel sinds: 14 december 2010. Karakter: Labello is erg aanhankelijk naar mensen. Eist aandacht door te miauwen en op schoot te springen. Hoewel ze dol is op aandacht, kan ze hier ook opeens genoeg van heb ben. Het is dan ook beter om Label lo niet bij kleine kinderen te plaat sen. Pittige karakter zal in rustige omgeving worden getemperd. Naam: Solo (kater). Leeftijd: 10 jaar. In asiel sinds: 23 juli 2011 Karakter: Solo is een mooie, grote knuffelkater, die zwervend op straat is aangetroffen. Is ondanks zijn leeftijd nog ongelofelijk speels. Hierbij gebruikt hij graag op een zeer vriendelijke manier zijn poten en bek: daarom is het niet aan te ra den om Solo bij kleine kinderen te plaatsen. Naam: Beertje (Cocker Spaniel). Leeftijd: 4 jaar en 3 maanden. In asiel sinds: 21 september 2011. Karakter: Beertje (voluit Berousko) is een eigenwijze reu. Heeft niet goed geleerd te luisteren. Zijn nieu we baasje moet gelijk boven hem staan. Beertje is vriendelijk, alleen kleine kinderen heeft hij liever niet in zijn buurt. Met honden kan hij pri ma samen. Zijn vacht vraagt een paar keer per jaar een trimbeurt. Naam: Rex (bastaard). Leeftijd: 1 jaar en 3 maanden. In asiel sinds: 25 augustus 2011. Karakter: Rex is een leuke, jonge reu. Door tijdgebrek is er niet veel aan zijn opvoeding gedaan. Is buiten in ren gewend, maar zou ook bin nen kunnen. Rex is erg enthousiast en kan daarom beter niet bij hele kleine kinderen. Is niet zo'n blaffer. Vindt spelen (en springen) leuk en wil graag bij je zijn. Naam: Tinus (kater). Leeftijd: 6,5 jaar. In asiel sinds: 20 augustus 2011 Karakter: Gevonden in het bos, waar hij vermoedelijk is achtergelaten door zijn baasje. Hij kroelt graag en komt graag naar je toe, maar houdt er niet zo van als hij wordt opge pakt. Hij wordt daarom niet geplaatst bij kleine kinderen. Is dus wel aanhan kelijk, maar geen schootkat. Naam: Boomer (Airedale terrier). Leeftijd: 2 jaar en 6 maanden. In asiel sinds: 24 september 2011. Karakter: Deze reu loopt over van enthousiasme. Dat moet door zijn nieuwe baas worden getemperd met beweging en een consequente opvoeding. Hij zoekt een huisje met veel ruimte buiten, zonder andere dieren in huis. Naar visite en kinde ren is Boomer altijd vriendelijk. Kan niet in een huis met andere hond. Esissa koekiemonster Speel de hoofdrol in je eigen Sesamstraat Bert Ernie met Elmo Koekiemonster omkeerboek met naam! Het Sesamstraatboek is een ouderwets omkeerboekje. Heb je een deel gelezen? Draai het boek om en ga door met de tweede deel! In deze interactieve verhalen laat u uw (klein)kind meespelen met Bert, Ernie, Elmo Koekiemonster waardoor het boek nog leuker is omte(voor)lezen! Formaat boek: 21cm x 21cm, softcover of hardcover full colour omslag en binnenwerk. 26 pagina's. Softcover: Adviesprijs 15,95 Lezersprijs 10,95* Hardcover: Adviesprijs €20,95 Lezersprijs €15,95* •exclusief verzendkosten Kijk voor meer informatie in onze webwinkel. categorie boeken BON - SESAMSTRAAT BERT, ERNIE ELMO BOEKJE MET NAAM l Gegevens voor in het boek: I ROEPNAAM*: ACHTERNAAM*: I GEGEVEN DOOR*: i Gegevens bestellen 1 VOORLETTERS Omüv GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV €10,95 of €15,95 (excl. €2,95 verzendkosten) van mijn bank-/girorekening af te schrijven. De naam van de besteller moet overeenkomen met het rekeningnummer. BANK-/GIR0REKENING*: HANDTEKENING*: Gegevens met een zijn verplicht. Ze zijn minimaal nodig om het boek tepersonaliseren. Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'SESAMSTRAAT BERT, ERNIE ELMO B0EKJE-MET NAAM", Postbus 1090, 5004 BB Tilburg De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49