Contactadvertenties 181 zeeland Omwonenden willen vertrek Voedselbank PZC Draadloos alarmsysteem Hondje Expositie foto's van Koos Fernhout Drums United treedt op in Den Dullaert Koor de Notenwevers zingt bij 60-plus soos Fanfare Excelsior geeft Najaarsconcert Kampioenschappen schoolzwemmen WERELDDIERENDAG Acht honden en bijna veertig katten wachten in almanak Werelddierendag Compleet met telefoonkiezer pzc.nl/webwinkel woensdag 5 oktober 2011 HULST In kunsthuis Gist aan de Brood- markt in Hulst is tot en met zater dag 12 november een fototentoon stelling te zien van Koos Fernhout. De expositie is te bezichtigen op za terdagen en zondagen van 13.00 tot 17.00 uur. Te zien zijn foto's die hij maakte in Polen, Noord-Frankrijk en België en van 'anonieme' kunst in de vorm van roest, olie en verf- resten. HULST De percussiegroep Drums United onder leiding van topslagwerker Lucas van Merwijk treedt zaterdag 8 oktober op in gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst. De acht percussionisten uit zeven ver schillende landen laten het publiek werk horen uit de Afrikaanse, In diase, Latin en Spaanse ritmische tradities, vermengd met moderne westerse drums. Aanvang 20.00 uur, toegang 16,50 euro. mmmmmmmmmmmmmmmsmamssB www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Vuurtoren in Breskens dooft licht. 2. Action in oud pand AH in Hulst. 3. Belastingen in Terneuzen gaan... TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto CLINCE Het seniorenkoor de Notenwevers uit Clinge luistert morgen, donder dag, in Clinge de 60-plus soos van Caritas op. Zowel voor als na de pauze brengen de Notenwevers een tiental liederen ten gehore. De Caritas-soos is in gemeenschaps centrum Malpertuus aan de Mal- pertuuslaan 6 en begint om 14.00 uur. De toegang en de koffie zijn gratis. VOGELWAARDE Fanfare Excelsior uit Terhole geeft zaterdagavond een najaarsconcert in basisschool De Schakel aan de Populierenstraat in Vogelwaarde. Excelsior telt 34 leden en staat on der leiding van Luc Goeman, twee de dirigent is Bart Borgt. Ook de slagwerkgroep van fanfare Excel sior treedt op. Het concert begint om 19.30 uur en de toegang is gra tis. Voor bezoekers staan koffie en cake klaar. OOSTBURG In sportcentrum De Eenhoorn in Oostburg vinden zaterdag de West- Zeeuws-Vlaamse schoolzwemkam- pioenschappen plaats. De wedstrij den beginnen om 14.30 uur. Veer tien teams van basisscholen uit de hele gemeente Sluis doen mee om de Sluise titel. De teams die als eer ste, tweede en derde eindigen, mo gen door naar het Zeeuwse kam pioenschap. De organisatie in Oost burg is in handen van zwemvereni ging Scheldestroom uit Breskens in samenwerking met de gemeen te Sluis en de zwembond KNZB. mmmmmmmmm door Raymond de Frel door Wout Bareman TERNEUZEN - Omwonenden van de Voedselbank in de Van der Peijl- straat in Terneuzen willen snel van de Voedselbank voor hun deur af. Die zorgt vooral op vrij dagmiddagen, als de wekelijkse pakketten worden uitgereikt, voor veel overlast in de straat. De 'buren' zijn uiterst teleurge steld in wethouder Co van Schaik (sociale zaken), die zich voorlopig neerlegt bij het bezwaar van het bestuur van de Voedselbank tegen een mogelijke verhuizing naar een pand aan de Handellaan. Daar vin den op korte termijn ook andere hulpverleners onderdak. Van Schaik laat de Voedselbank in af wachting van de invulling van de belendende Kennedyiaan onge moeid. Een woordvoerder van de protesterende omwonenden: „We hebben regelmatig bij de gemeen te geklaagd over overlast. Op vrij dagmiddagen is er door al het ver keer geen doorkomen aan. Boven dien blijft er veel zwerfafval ach ter. Maar de gemeente reageert niet."Coördinator Miriam Hemel- soet van de Voedselbank vindt de bezwaren van de omwonenden overdreven. „Het is maar een uur tje per week. Daar kunnen ze toch wei rekening mee houden?" Onlangs opgetekend uit de mond van een Kortgenenaar, die in een grijs verleden caféhouder op het Goe- se was. Daar trof hij als uitbater van het etablissement op een lauwe zo meravond een pronte madam uit d'Anvers, die een hondje op haar arm meetorste. De dame bestelde met een gelukzalige blik 'een kaffé'. De caféhouder bracht de bestelling Beste soortgenoten, Leuke dierendag ge had? Lekkere kluif ge kregen van het baasje? Ik mag ook niet klagen hoor, maar ik doe het lekker toch. In het Dierenasiel Zeeuws-Vlaan- deren in Terneuzen waren ze ook gisteren weer heel aardig voor mij. Net zoals ze dat alle andere dagen voor alle bewoners van het asiel zijn. En toch ben ik jaloers op ve len van jullie. Elke dag lekker wan delen met de baas. Een koekje krij gen omdat je weer eens als een gek achter een balletje bent aange rend, een aai over de bol omdat je dat huppende konijntje met rust hebt gelaten en eenmaal thuis lek ker uitgestrekt op het vloerkleed wachten op de volgende uitlaatses- sie. Dat zou ik nou ook zo graag weer willen. Sinds juni zit ik in het die renasiel aan de Evertsenlaan. Ik deel mijn tijdelijke huis met zeven honden en bijna veertig katten. Ik droom ervan om te luisteren, spe len en schermen voor een baasje. Ik geef er niet om nog een paar da gen te wachten voordat u beslist. Dat heb ik juist liever. Ik bedoel: wat heb ik eraan om met u mee naar huis te gaan en een paar we ken later weer terug in het asiel te zitten omdat u mij toch niet zo ge schikt vindt voor in uw huis? Nee, dan blijf ik hier liever nog even zit ten tot er iemand is die is over tuigd van het plezier dat ik hem of haar kan geven. Om mij in de markt te prijzen heb ik een contactadvertentie gezet in deze krant. En omdat ik de be roerdste niet ben, heb ik dat ook voor acht medebewoners van het asiel gedaan. Op www.dierenasiel- terneuzen.nl zijn alle dieren van Stichting Dierenasiel Zeeuws- Vlaanderen te vinden, allemaal met een uitgebreide karakterbe schrijving. Wellicht breng ik u wel op een idee. Even voor de goede orde, wij zijn niet zielig. Wij heb ben het hier goed. Maar we hopen op 'nog net iets beter'. Een stevige poot, Buck Naam: Buck (Amerikaanse bulldog). Leeftijd: 6 jaar en 4 maanden. In asiel sinds: 25 juni 2011 Karakter: Stevige kerel, heeft be hoefte aan een ervaren baasje. Zijn vorige baasje kon hem tijdens het wandelen bijna niet in de hand hou den. Heeft heropvoeding nodig, is volgens het asiel een goedzak. Deze enthousiaste, wat lompe reu is vrien delijk naar volwassenen. Met kinde ren en katten heeft hij moeite. De tijd dat het op Werelddieren dag alleen maar ging om een vette kluif voor de hond of een portie vis voor de kat is voorbij. Steeds meer organisaties grijpen de dag aan om het leed van dieren onder de aandacht te brengen. Zo werd gisteren op Het Plein in Den Haag door een groep mensen yoga beoefend om medeleven te tonen met de dieren in de bontin dustrie. Op de Dam in Amsterdam bouwde de Partij voor de Dieren een dieren- spookhuis op, waarin beelden wer den vertoond uit megastallen en de visindustrie. In de Heilige Bonifaciuskerk in Kwa- dendamme werden gisteren tradi tiegetrouw dieren ingezegend. De kerk is daartoe geïnspireerd door Franciscus van Assisi, die veel van dieren hield. De sterfdag van deze heilige uit de middeleeu wen is uitgeroepen tot Werelddie rendag. Foto's Peter Nicolai. Naam: Faika (bastaard). Leeftijd: 7,5 jaar. In asiel sinds: 2 augustus 2011. Karakter: Gevonden op straat. Kan prima samen met andere honden. Op straat is deze teef enthousiast, ze wil dus sneller dan haar baasje. Alleen thuis zijn is Faika waarschijn lijk niet gewend, haar nieuwe baasje zal hier dus nog met haar aan moe ten werken. Lief voor volwassenen en kinderen, niet voor katten. Naam: Fleur (poes). Leeftijd: 1,5 jaar. In asiel sinds: 23 mei 2011 Karakter: Kwam als zwerfkat binnen met vier kittens. Deze zijn inmid dels geplaatst. Ook heeft ze nog meerdere kittens grootgebracht, die geen moeder hadden. Ze is een beetje timide, een beetje verlegen zelfs, maar wil toch wel kroelen. Ze zal even tijd nodig heb ben om te wennen. Tip? redactie@pzc.nl en nam het hondje op, dat een jasje droeg. „U heeft een mooi hondje ma dam", zei hij, „nog maar pas zeker?" Ze glunderde: „Oh ja, 'ei is nog maar drei maenden ee, 'k zijn d'r toch zo content mee, mee ons Nerooke." De caféhouder vroeg naar het ras, al zag hij dat het een chihuahua was. „Allez, meneer, widde da dan nie, 't is een Chez-wafwafken ee." De hoofdunit van dit alarmsysteem zal bij alarm naar 6 zelf te programmeren telefoonnummers bellen en een eigen alarm- tekst laten horen. De hoofdunit geeft ook signaal bij uitval van de netspanning en de PTT lijn en automatisch overschakelen op de ingebouwde noodstroomvoorziening. Met behulp van de afstandsbediening kunt u het alarm in- en uitschakelen en in geval van paniek ook direct alarm geven. Adviesprijs 99,95 Lezersprijs €79,95* exclusief verzendkosten categorie Binnen- en Buitenleven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48