Zeeland PZC Waterdunen 'zeer moeilijke materie' Gymnastiek met een handicap ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 22 en 23 RAAD VAN STATE Zelfs leden van hoogste bestuursrechtbank hebben moeite om plan te begrijpen Slagerij la Couronne in Philippine bij de beste acht van Nederland Reünie bar Snugly is helemaal volgeboekt Weer brandstichting in coniferenhaag Geld voor renovatie hoofdveld voetbalclub Contactadvertenties voor nieuwe baasjes Woensdag 5 oktober 2011 Icoon waterveiligheid 25 jaar in gebruik Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning den haag - De drie leden van de Raad van State die gisteren de be zwaren tegen Waterdunen behan delden, lieten zich niet in de kaart kijken. Waar de Raad soms door de manier van vraagstelling nog wel eens duidelijk maakt welke kant het met de uitspraak op gaat, hielden de Staatsraden hun me ning over dit plan nog helemaal voor zich. Dat kwam mede door de complexi teit van het onderwerp. „Dit is bui tengewoon moeilijke materie", ver zuchtte één van de Staatsraden, zo als de leden van de Raad worden genoemd, halverwege de zitting. Alleen het lezen van de stukken was voor de drie Staatsraden niet genoeg geweest om alles te snap pen. Reden om zowel de bezwaar makers als de provincie gisteren urenlang aan de tand te voelen. De moeilijkheid zat onder meer in de inhoud van het exploitatieplan en de afspraken tussen de provin cie en recreatiebedrijf Molecaten, dat in Waterdunen een vakantie park opzet. De provincie houdt die afspraken deels geheim, óók voor de staatsraden. Die toonden zich daar niet blij mee, maar kun nen niet afdwingen dat de provin cie alle gegevens op tafel legt. Drie bezwaarmakers hadden in Den Haag het recht hun grieven te uiten. De ZLTO deed dat namens de landbouwsector en wees onder meer op de onzekerheden rond mogelijke verzilting van omringen de landbouwgrond. Daarover sprak ook Christianne de Maerte- laere, landbouwer en eigenaar van mini-camping Boerenhof bij Groe- de. Zij vindt verder de compensa tieregeling voor eventuele verzil- tings- en andere schade te gering, en vreest voor geluidsoverlast voor haar gasten, omdat het grootste deel van de Waterdunengangers straks langs haar camping naar hun bestemming rijden. Een vertegenwoordiger van grond eigenaren in het gebied, verenigd in de Stichting Verbeterde Gebieds- aanpak Breskens Groede, deed er alles aan om aan te tonen dat het plan op financieel vlak niet deugt en daarom onuitvoerbaar is. Ook betoogde hij dat de grondeigena ren er in het plan te bekaaid vanaf komen. De Raad van State doet normaal gesproken binnen zes weken uit spraak, maar kan die termijn zelf oprekken. „In deze zaak zou dat best eens kunnen", verkondigde één van de Staatsraden. door René Hoonhorst axel - Bewegen, ervaren, beleven en vooral plezier hebben. Daar gaat het om tijdens de gymles voor kinderen met een verstande lijke beperking. Presteren hoeft dus niet. Maar dat laat onverlet dat juf Bianca Wie- land ook kinderen met een ver standelijke beperking wel wat wil bijbrengen. „Spelenderwijs kun nen de kinderen het een en ander oppikken. Zo kunnen we mis schien bijdragen aan een wat soe peler motoriek. Ook leren de kin deren samenwerken als we bijvoor beeld banken versjouwen of toes tellen opruimen." Wieland is gymlerares en trainster bij Voorwaarts Axel. In de vorige eeuw konden verstandelijk gehan dicapte kinderen ook een lange pe riode terecht bij de Axelse gymnas tiekvereniging. Met het vertrek van de toenmalige initiatiefnemer verdween die mogelijkheid geruis loos. Als oud-verpleegkundige bij de Sterre hoorde de huidige onder wijsassistente dat er behoefte is aan gymles voor kinderen met een verstandelijke beperking. Voorlo pig gymmen zes kinderen van 6 tot 14 jaar op dinsdagavond een uurtje. „We kunnen uitbreiden tot zo'n twintig kinderen." TERNEUZEN De reünie van de vroegere bar Snu gly op zaterdag 3 december in Por- gy Bess in Terneuzen is hele maal volgeboekt Organisator Ri chard Pijpelink zag de voorbije we ken de populariteit van zijn initia tief rap groeien. Daarom is een maximumaantal van 350 bezoekers vastgesteld. Aanmelden kan intus sen niet meer. Er wordt ook geen wachtlijst opgesteld. De 350 die er het eerst bij waren, krijgen deze week via e-mail een bericht. TERNEUZEN Opnieuw lijkt in Terneuzen een brandstichter actief die het heeft voorzien op coniferenhagen. Voor de derde keer in een week tijd was het gisteravond tegen acht uur raak. Een haag aan de Zuiderparklaan moest het ontgelden, nadat daarin vorige week donderdagavond ook al brand was gesticht. Zondag avond gingen coniferen op de hoek Axelsestraat-Jacob Catsstraat in vlammen op. BIERVLIET Voetbalclub W Biervliet kan vol gend jaar een renovatie van het hoofdveld en de trainingsstrook te gemoet zien. In de ontwerp-begro- ting 2012 van de gemeente Terneu zen is daarvoor 157.500 euro opge nomen. In Biervliet bestaat ook be hoefte aan een herverdeling van de sportvoorzieningen. Met de vereni gingen wordt daarvoor naar een op lossing gezocht. In de ontwerp-be- groting 2012 is hiervoor nog geen geld uitgetrokken. philippine - Slagerij la Couronne in Philippine is doorgedrongen tot de finaleronde van de strijd om de titel 'Slagerij van het jaar'. De slagerij mag zich hierdoor so wieso al tot de beste acht slage rijen van Nederland rekenen. De wedstrijd bestaat uit drie rondes. In de eerste en tweede ronde wor den de deelnemers getrakteerd op een onverwacht bezoek van een ju ry. In de eerste ronde gaat het voor al om de winkelruimte, in de twee de ook om de productieruimte, personeelsbeleid en toekomstvisie. In de finale wordt er een bacterio logisch onderzoek gedaan bij ver schillende producten en beoorde len adviseurs van MKB Nederland de bedrijfsvoering. De winnaar van de titel Slagerij van het jaar wordt op 2 november bekendgemaakt in Amsterdam. www.slagerijvanhetjaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47