sport 127 ers van Oranje Vlaar vervanger van geblesseerde Maduro 'Eerst kwalificeren, dan aan de drank' Robin Haase snel onderuit in Tokio ERLIEZERS VERLIEZERS VERLIEZERS woensdag 5 oktober 2011 HHBSBSn KmmiMmmmmmmMMMtMmmmmmamm Wesley Sneijder Br ^ffmÊrm Theo Janssen Oranje, maar in de officiële wed strijden speelde hij door blessures geen minuut Nu zit hij eindelijk weer bij de se lectie, maar Robben zal de reeks in stijl en dus in mineur afsluiten: als geblesseerde langs de kant. EEN WINNAAR Ibrahim Afellay Het is misschien een beetje gek om een zwaar geblesseerde speler uit te roepen tot winnaar, maar Ibrahim Afellay komt die eer toe. Afellay was altijd de twaalfde, der tiende, veertiende man bij Oranje, maar in deze kwalificatiereeks groeide hij uit tot een van de grote animators. Denk maar eens aan Zweden-thuis, of Hongarije-uit. Dat er nauwelijks over de afwezig heid van Arjen Robben werd ge sproken, was zijn verdienste. EEN VERLIEZER Theo Janssen Vorig jaar werd hij als midden velder van FC Twente overladen met complimenten en vonden velen het vreemd dat hij bij Oranje op de bank zat. Nu, als spe ler van Ajax, is Theo Janssen de meest bekritiseerde speler van het land en brengt niemand hem nog in verband met het Nederlands elf tal. Maar voordat de nationale discus sie over zijn functioneren bij Ajax losbarstte, had bondscoach Bert van Marwijk al een streep door zijn naam gehaald. Hoewel Van Marwijk zich nooit in het openbaar daarover uit heeft ge laten, is hij van mening dat Jans sen zich in het verleden te gemak kelijk afmeldde. EEN WINNAAR Wesley Sneijder Wat was hij goed en bepalend de afgelopen periode voor Oranje. Er is in het verleden vaak discussie geweest wie nou de spelmaker moest zijn bij het Nederlands elftal, maar dat vraagstuk is allang geen thema meer. De kleine Sneijder is de grote man. EEN VERLIEZER Ruud van Nistelrooij Volgens de bondscoach is Ruud van Nistelrooij nog altijd in beeld, maar wie gelooft nog in zijn terugkeer? Van Marwijk geeft al tijden de voorkeur aan de jonge Luuk de Jong, die zich bij FC Twen te stormachtig ontwikkelt. Na 70 interlands en 35 goals lijkt Van Nistelrooij international af te zijn. Wat rest is een diepe buiging voor zijn totale oeuvre. NOORDWIJK - Hedwiges Maduro mist de komende duels van het Nederlands elftal in dè EK-kwalifi- catie tegen Moldavië (7 oktober) en Zweden (11 oktober). De voet baller van Valencia raakte gisteren op de training geblesseerd aan zijn enkel. Medisch onderzoek wees uit dat hij voorlopig rust moet hou den. Bondscoach Bert van Marwijk heeft inmiddels Feyenoorder Ron Vlaar aan de spelersgroep toege voegd, waardoor deze nu weer uit 22 man bestaat. Het wegvallen van Maduro is een nieuwe tegenvaller voor de keuzeheer van Oranje. De oud-speler van Ajax had uitzicht op een basisplaats omdat John Heitinga ook niet beschikbaar is voor de komende twee interlands. Jeffrey Bruma, Khalid Boulahrouz en Vlaar kunnen ook op de positie rechts in het centrum van de de fensie uit de voeten. De blessure^ van Mark van Bommel lijkt mee te vallen. De aanvoerder verliet giste ren de training met een pijnlijke knie. Hij wordt nog wel nader on derzocht. Arjen Robben blijft suk kelen met een blessure aan het schaambeen. Hij revalideert bij het Nederlands elftal, maar het is zeer de vraag of hij tegen Moldavië en Zweden in actie kan komen. Van Marwijk nam maandag al af- scheid van Maarten Stekelenburg, die nog onvoldoende hersteld is van een hoofdblessure. Wesley Sneijder en Ibrahim Afellay zijn net als Heitinga ook niet beschik baar. Oranje is al geplaatst voor de Europese eindronde in Polen en Oekraïne. De formatie is groepshoofd van één van de vier poules op het ko mende EK als het Moldavië of Zweden verslaat. moskou - De spelers van het Russi sche voetbalelftal mogen van bondscoach Dick Advocaat volgen de week dinsdag helemaal Tos' gaan. Maar tot die tijd eist de Haag se trainer in de laatste duels voor de EK-kwalificatie volledige toewij ding van zijn team. „Eerst kwalifi ceren en dan mogen ze aan de drank. Dan kan het mij niet sche len", aldus Advocaat. Twee jaar geleden was er veel kri tiek op de Russische ploeg na de mislukte kwalificatie voor het WK in 2010 onder leiding van Guus Hiddink. Voor de beslissende wed strijd in de play-offs tegen Slove nië zouden spelers alcohol hebben gedronken en hebben gerookt. Een aantal voetballers vocht deze beschuldigingen later aan om hun naam te zuiveren. Rusland gaat aan de leiding in groep B en speelt vrijdag tegen Slo wakije en dinsdag tegen Andorra. Djibril Cissé is na ruim een jaar afwezigheid weer opgeroepen voor de Franse nationale ploeg. Bondscoach Laurent Blanc haalde de aanvaller van Lazio Roma giste ren bij de selectie als vervanger van de geblesseerde Karim Benze- ma. „Het is een geweldige dag. Ik ben erg trots", aldus de 30-jarige Cissé die bij het voor Frankrijk de sastreus verlopen WK van vorig jaar zijn laatste interland speelde." 'Les Bleus' spelen vrijdag tegen Al banië en volgende week tegen Bosnië-Herzegovina. De Zwitser Marcel Koller is de nieuwe bondscoach van het Oos tenrijkse voetbalteam. Dat meldde de Oostenrijkse bond dinsdag. De 50-jarige Koller volgt Dietmar Con- stantini op, die vorige maand op stapte. Koller, voormalig trainer van onder meer VfL Bochum en t Sankt Gallen, treedt pas op 1 no vember in dienst. Het betekent dat interim-coach Willi Ruttensteiner nog de leiding heeft bij de laatste twee kwalificatieduels voor het EK in 2012. Gregory Sedoc moet hopen op een positieve uitspraak van het sporttribunaal CAS. foto Robin Utrecht/ANP tokio - Robin Haase is gisteren uit geschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi in Tokio. De Hagenaar was niet opgewassen te gen de Colombiaan Santiago Giral do. Haase verloor de partij met 6-3 7-6 (5)- Giraldo is de nummer 53 van de wereld. Haase staat 41e, zijn beste klassering op de mondiale ran king. Hij was vorige week actief in Bangkok. Toen was de tweede ron de zijn eindstation. Giraldo kreeg bij een stand van 2-1 in de eerste set zijn enige break point van de partij. Hij pakte deze kans en legde hiermee de basis voor de setwinst. Haase kreeg ook vier mogelijkheden om zijn tegen stander te breken, maar benutte deze niet. In de tweede set ging het lang ge lijk op en moest een tiebreak de beslissing brengen. Giraldo was daarin net iets sterker: 7-5. Haase speelt volgende week ook nog in Azië. De Hagenaar doet dan mee aan het toernooi van Shanghai. Samantha Stosur heeft haar top vorm nog niet teruggevonden. Na haar snelle uitschakeling in Tokio vloog de winnares van de US Open er gisteren in de tweede ron de van het toernooi in Peking uit. Ze verloor met 7-5 1-6 7-5 van de Russin Maria Kirilenko. Stosur speelde in China haar twee de toernooi sinds haar triomf bij het grandslamtoernooi in New York. Caroline Wozniacki sloeg zich wel met succes door de tweede ronde. De Deense nummer een van de wereld rekende met 6-2 6-3 af met de Australische Jarmila Gajdosova.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43