in De Spot Middelburg zeeland 13 in Zeeland Verdachte auto's explosie gezocht Vuile was Horeca in Zeeland goedkoop uit commentaar Middelburger blijft in cel aS!i" - Bouwraadhuis woensdag 5 oktober 2011 39 procent van de jongens wil geen huiswerk maken met een homo. 29 procent wil geen vrienden zijn. Meer dan de helft wil geen kamer delen met een homo. Bron: onderzoeksbureau Movisie Uit onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau (2010) blijkt dat bijna de helft van de homoseksuele joneren regelmatig zelfmoordgedachten heeft. foto Corne Sparidaens Een Marokkaanse jongen die via het maatschappelijk werk bij het COC kwam om te praten over zijn gevoelens, heeft daarna een contactverbod gekregen van zijn vader. Een jongere met een christe lijke achtergrond in Kapelle kan niet over zijn geaardheid praten. Zijn moeder weet het, maar wil er niets mee te maken hebben. Zijn vader weet het niet, maar is fel tegen homoseksualiteit. Een homoseksuele man wordt structureel uitgescholden en be ledigd door zijn buurvrouw en haar familie. Hij doet aangifte bij de politie. ADB Zeeland biedt hem een luisterend oor en morele ondersteuning. Een lesbische Middelburgse heeft thuishulp nodig. Bij het ge sprek met een kandidaat-alfahulp vertelt ze dat ze lesbisch is. De sol licitante klapt dicht en vertrekt. (Ervaringen van het COC Zeeland en voorlichters) Platform, een landelijke overkoepe lende vereniging. Aanvankelijk zou de editie 2011 in Hilversum ge houden worden. „Maar te elfder ure bleek dat ze het niet rond kon den krijgen", zegt Jurry Joosse. De Zeeuw was de aigelopen jaren pro jectleider voor het COC-Songfesti- val en zit ook in de landelijke werkgroep. „Het platform heeft on derschat wat er allemaal bij de or ganisatie van zo'n festival komt kij ken. Half augustus werd bekend dat ze afhaakten. De nummers 2 en die daarna zeiden ook 'nee'. Uit eindelijk heeft Zeeland het opge pakt. We hadden een goed op el kaar ingespeeld team klaarstaan. Het budget is aanmerkelijk klei ner, maar we hebben flink gesne den in de kosten. Het wordt nu op 3 december een sober festival in het Spiegeltheater in Middelburg. Geen speciale verlichting, geen du re Marga Bult, geen programma boekjes, slechts negen deelnemers in plaats van veertien. En geen af terparty. Na afloop kunnen men sen natuurlijk wel een drankje ko men drinken in het COC-café Goudswaard." In cultureel centrum De Spot in Middelburg wordt op 15 oktober een feest gehouden dat uitdrukke lijk ook voor niet-homo's of lesbi's bedoeld is. De Pink Party biedt op tredens van een 'lekkere zwarte soulzangeres', een sambapercussie- band en twee dj's. Zanger Remy uit Zierikzee brengt drie num mers, waarvan er één gekozen moet worden als Zeeuwse inzen ding voor het COC-Songfestival. Eén ding is zeker: zelfs als Remy wint, komt er geen volgende Song festival in Zeeland. Joosse: „Dit was echt de laatste keer!" www.cocsongfestival.nl door Marcel Modde ritthem - De politie is op zoek naar de bestuurders van twee au to's die vrijdag 23 september weg reden na de explosie op het strand aan de Zeedijk bij Ritthem. Het gaat om twee andere auto's dan waar de politie in eerste in stantie benieuwd naar was, aldus woordvoerder Esther Boot. Zoals gemeld wist de politie die eigena ren vorige week te achterhalen en is met hen gesproken. Daaruit is gebleken dat ze niets met de explo sie te maken hebben. „Het alibi is nagetrokken en dat klopte." De auto's waar het nu om gaat, zijn in beeld gekomen na buurton derzoek, vertelt Boot. Ze zijn ge zien toen ze kort na de klap rond tien uur 's avonds hard in de rich ting van het dorp reden. Het is echter niet duidelijk om welk merk auto het zou gaan. Ook is door de invallende duisternis niet gezien om welke kleur ze heb ben. De recherche zegt echter wel over specifieke kenmerken te be schikken, waardoor kan worden uitgesloten dat het om dezelfde twee auto's gaat als waar eerder naar werd gezocht. De politie vraagt de eigenaren van deze auto's of mensen die de ze ook hebben gezien en er meer van weten te vertellen, te bellen met 0900-8844. Het Openbaar Ministe rie verwacht eind deze week meer te kunnen zeggen over wat de ex plosie heeft veroorzaakt die de caisson vernielde. middelburg - Het voorarrest van de Middelburger (22) die verdacht wordt van het lossen van dodelij ke schoten op een 26-jarige Vlissin- ger, is door de rechter-commissaris met negentig dagen verlengd. De verdachte zou de dodelijke schoten zondag 18 september in Vlissingen hebben gelost. Hij had ruzie met het slachtoffer over de af handeling van de schade die ver oorzaakt was aan een auto en trok plotseling een wapen. De scheidende PvdA-voorzitter Li- lianne Ploumen neemt partijleider Job Cohen publiekelijk de maat. Erg verrassend is dat niet, want dat had ze binnenskamers ook al gedaan. Slim is het evenmin, want kiezers zien de vuile was niet graag buiten hangen. Met deze actie beschadigt Ploumen Cohen én de partij. Dat neemt niet weg dat ze een punt heeft. Want iedereen ziet dat Job Co- hen worstelt met de rol van op positieleider. Dat is niet zo ver wonderlijk, want hij werd voor de verkiezingen ingevlogen als kandidaat voor het premier schap. Een wisseling van de wacht is wellicht wenselijk. Maar dat kan ook op een fat soenlijke manier. Bijvoorbeeld door eerst een acceptabele kan didaat te lanceren. Die route biedt Cohen de mogelijkheid om de eer aan zichzelf te hou den. Maar eerst moet er nog een nieuwe voorzitter komen. De PvdA bewijst zichzelf een goede dienst als ze een opvol ger kiest die over meer inzicht en tact dan Ploumen beschikt. den haag - Zeeuwse horecaonder nemers betalen het minst voor ver gunningen. Dat blijkt uit onderzoek van het bedrijfschap Horeca en catering dat gisteren aan de Tweede Kamer is aangeboden. Horeca Nederland vindt dat de horeca een melkkoe blijft van gemeenten. Het vroeg de Kamer om maatregelen. Acht op de tien gemeenten hebben de le ges verhoogd. In vergelijking met 2010 is het gemiddelde tarief voor drank- en horecawet-, terras- en ex ploitatievergunning met 6,3 pro cent gestegen naar 423 euro. Opval lend is dat ondernemers in Zee land het goedkoopst uit zijn. Ge middeld betalen ondernemers 234 euro. De kosten zijn in de regio Amsterdam het hoogst met 1316 euro. De verschillen tussen ge meenten zijn groot. Een identiek pakket vergunningen kost in Rijn- woude 3039 euro en in Het Bildt 28 euro. Noord-Beveland behoort tot de goedkoopste gemeenten van Nederland. Ondernemers beta len er 65 euro voor vergunningen, waarmee de gemeente op de tien de plek staat van goedkoopste ge meenten van Nederland. Ontwerp Bouwvoorbereiding Bouwcoördinatie (0113) 5717 58 waar bouwen begint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3