60 Werkgroep maar actie voeren op dierendag zeeland 119 INFO DAG Kirreweie loopt 4000 euro bijeen CONCEPT WONEN It aUureöoww Gemeente ontvangt gouden paren Fototentoonstelling over de Voordelta Site voor activiteiten op de Brouwersdam Raadsleden naar Polen wegens stedenband Kennismaken met de trommels van Apollo woensdag 5 oktober 2011 ÏÏjSmSZ&SSSZlSZi In het dierenasiel in Zierikzee is momenteel - dierendag of niet - geen ruimte en geld voor een extraatje voor de dieren. Het asiel zit overvol. Zestig katten zoeken een nieuw baasje. Meer info op www.dierenasielsd.nl. De Partij voor de Dieren is in Zeeland vertegenwoordigd met een werkgroep. Zondag 6 november is de eerstvolgende ledenbijeenkomst. Deze wordt geohuden in het Van der Valk-motel aan de rand van Goes. BURGH-HAAMSTEDE - De sponsor loop van de leerlingen van openba re basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede van vorige week heeft 4000 euro opgebracht. Alle 182 kinderen van de school spanden zich 28 september op sportpark Van Zuijen in voor twee goede doelen: Stichting Doe Een Wens en de aanschaf van speelma teriaal voor gymlessen en buiten spelen op de eigen school. Het geld voor Doe Een Wens zal binnenkort met een cheque aan de organisatie worden overhan digd. .Conceal Wonen is onderdeel -varTAIJuro Bouw B V. Rjjssen' www.conceptwonen.nl 10 oktober tussen 16.00 en 20.00 uur der Valk Hotel, GOES aan de uFokkerstraat 100 s da's thuiskomen www.allurebouw.nl ■■■BB ZIERIKZEE De gemeente ontvangt vanmiddag echtparen die 50 jaar bij elkaar zijn. De teller van toezeggingen stond gistermiddag op 27 gouden paren. Er zijn ongeveer honderd uitnodigingen de deur uitgegaan. De stellen worden om 14.00 uur ontvangen door wethouder Ad Ver- sepuL Na een toespraak van burge meester Gerard Rabelink treedt het Bruinisser Visserskoor op. De bijeenkomst wordt afgesloten door een informeel samenzijn met een borreltje. BURGH-HAAMSTEDE In de bibliotheek van Burgh-Haam stede begint vandaag een expositie van foto's, gemaakt in de Voordel ta. De zandbanken voor de kust we melen van het leven. Er wonen vo gels en zeehonden, maar de droog vallende platen zijn ook kraamka mers voor bot, schol, schar, kabel jauw en haring. De ongeveer 900 vierkante kilometer grote Voordel ta is opgenomen in Natura 2000. De expositie is gedurende biblio theektijden te zien en duurt nog tot 1 november. SCHARENDIJKE Met zeïldemonstraties, een ritje met de stoomtram en een bustour over de dam, wordt morgen de in- temetportal brouwersdame- vents.nl gelanceerd. De dam is thuisbasis voor Concert at Sea en tal van grote watersportevenemen ten. Maar de portal geeft ook toe gang tot informatie over kleine eve nementen op sportief, cultureel of culinair gebied. Rijk, provincies en gemeenten willen de dam ontwik kelen tot 'hotspot'. De presentatie morgen is voor genodigden. GOEDEREEDE Een delegatie van college en ge meenteraad van Goedereede is maandag vertrokken voor een vijf daagse reis naar het Poolse Ladek Zdrój. Deze gemeente van 9600 zie len in Neder-Silezië onderhoudt sinds 1998 een stedenband met Goedereede. De relatie ontstond na hulp bij de overstromingen dat jaar in Polen. In april stuurde Goedere ede twee vuilnisauto's naar Ladek Zdrój; het huidige reisgezelschap wordt voorafgegaan door een zen ding van vijfduizend tulpenbollen. BROUWERSHAVEN Drumband Apollo in Brouwersha ven houdt morgen een kijk-, luis ter- en doe-avond. De bijeenkomst is bedoeld om stad- en streekgenoten kennis te la ten maken met het trommelen. Donderdag 3 november begint de nieuwe slagwerkopleiding bij Apol lo, die wordt verzorgd door instruc teur Wim Veerhoek. Hij vindt dat iedereen, van jong tot oud, het drummen kan leren. De demonstratie-avond van Apollo wordt gehouden in dorpshuis Het Tonnen magazijn en begint om 19.15 uur. Chef-kok Hai Luong van Schuithaven 4 met een vegetarisch gerecht; bladerdeeg met champignons, groenten en geitenkaas. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39