Zeeland PZC CDA, SGP en CU in bres voor Radar Subsidie voor dorpshuizen is eindig Hondje SCHOUWEN-DUiVELAND 18 en 19 22 en 23 ONDERWIJS Christelijke partijen vinden dat openbaar onderwijs wordt bevoordeeld Meeuwenbende 2V- v almanak Geen dieren verwennen maar actie voeren op dierendag Woensdag 5 oktober 2011 Icoon waterveiligheid 25 jaar in gebruik Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland zierikzee - De strijd om de bruids schat bij de verzelfstandiging van het basisonderwijs op Schou- wen-Duiveland is nog niet gestre den. De christelijke partijen in de gemeenteraad willen dat B en W alsnog 180.000 euro overmaken op rekening van Radar, het bestuur van de bijzondere scholen. Bij de verzelfstandiging in 2006 kregen beide schoolbesturen een flinke zak geld mee, de zogenaam de bruidsschat. Het openbaar on derwijs (Obase) meende recht te hebben op meer en kreeg dat ook. Het bijzonder onderwijs (Radar) had het nakijken. Concreet gaat het over ruim 180.000 euro dat Obase méér kreeg uitbetaald dan Radar. Het be drag bestaat uit loonkosten voor boventallig geworden onderwij zers na sluiting van het AZC in Burgh-Haamstede (125.000 euro), het mislukken van het gezamen lijk ICT-project De Schouwse Duif (50.000 euro) en de indexering van schoonmaak- en energiekos ten (5500 euro). Radar tekende bezwaar aan tegen het besluit om dat geld uitsluitend aan Obase te geven. Afgelopen zo mer stelde de Bezwarencommissie Radar in het gelijk. B en W handel den in strijd met de wet door de extra vergoeding alleen aan Obase uit te keren. Toen het advies in de gemeenteraad werd gemeld, kon dat op instemming rekenen van Christenunie, CDA en SGR Die te vredenheid sloeg echter om in ver bazing toen B en W meldden het advies terzijde te leggen. „Het gaat hier om een door ons zelf benoemde, onafhankelijke commissie. Die kijkt formeel naar toepassing van de wet en brengt advies uit als dat niet is gebeurd. Je moet toch wel van goede huize ko men om zo'n advies naast je neer te leggen", zegt CU-raadslid Wim Dorst. Zijn partij en de andere con fessionele fracties willen nu van B en W weten of zij nog enige waar de hechten aan het oordeel van de Bezwarencommissie. Verder moe ten B en W uitleggen waarom ze het advies in de wind slaan. Dorst: „Het college van B en W ge ven hiermee ook het verkeerde voorbeeld. Ze benadrukken dat bij zonder en openbaar onderwijs moeten samenwerken vanwege krimp van de bevolking. Maar ver volgens maken ze onderscheid door de één wel schadeloos te stel len en de ander niet." sV ELKERZEE - Een officiële uitdrukking is het aan het werk om de oogst binnen te halen, waar een boer bezig is de aardappelen van nes. Voor de meeuwen zijn de werkende boe- niet, maar zou het in dit geval maar zo kun- Overal rijden grote landbouwmachines en het land te halen. Snel, voor de voorspelde re- ren hét signaal om ook te komen kijken. Wel- nen zijn: door de meeuwen de tractor niet tractoren met volle kiepkarren over het land gen er aan komt en het land misschien weer licht valt er voor hen nog wat eetbaars te ha meer zien. De boeren zijn momenteel hard en door de polders. Zoals hier in Eikerzee, onbegaanbaar wordt voor alle zware machi- len. foto Dirk-Jan Cjeltema mtmmBmesstaBBMK wmmmm&smmmmimsmmmmmBk Tip? redactic@pzc.nl door Melita Lanting zierikzee - De meerderheid van de gemeenteraad houdt vast aan het stoppen van de subsidie aan dorpshuizen in de toekomst. Daar voor in de plaats gaat de gemeente algemene maatschappelijke activi teiten subsidiëren die in het dorps huis plaatsvinden. Geen stenen subsidiëren, maar ac tiviteiten zoals veel fracties het nieuwe beleid gemakshalve maar aanduiden. Alleen de fractie van Alert! is het daar niet mee eens. Deze fractie wil liever 'de stenen' blijven subsidiëren, omdat een ge bouw een randvoorwaarde is om maatschappelijke activiteiten te kunnen organiseren. De overgrote meerderheid van de raad is het daar dus niet mee eens. Ook 2047 protesthandtekeningen die de raadsleden op het allerlaat ste moment kregen, hebben daar geen verandering meer in ge bracht. Het zijn handtekeningen van gebruikers van dorpshuizen. Ingezameld door de stichting Dorpshuizen Schouwen-Duive- land. Deze stichting - waar de meeste dorpshuizen bij zijn aange sloten - is bang dat het nieuwe be leid zal leiden tot sluiting van som mige dorpshuizen. Zover is het nog niet. Tot 2017 ver andert er niets aan de huidige sub sidieregeling, heeft wethouder Gil les Houtekamer verzekerd. Onlangs opgetekend uit de mond van een Kortgenenaar, die in een grijs verleden caféhouder op het Goe- se was. Daar trof hij als uitbater van het van zilte lucht doortrokken eta blissement op een lauwe zomera vond een pronte madam uitd'An- vers, die een hondje op haar arm meetorste. De dame zeeg neer op een stoel in de zon en bestelde met een gelukzalige blik 'een kajfé'. De caféhouder bracht de bestelling en nam het hond je op, dat ondanks de zomerhitte toch een jasje droeg. „U heeft een mooi hondje madam", zei hij, „nog maar pas zeker?" Ze glunderde: „Oh ja, 'ei is nog maar drei maenden ee, 'k zijn d'r toch zo content mee, mee ons Nerooke." De caféhouder vroeg naar het ras, al zag hij dat het een chihuahua was. „Allez, meneer, widde da dan nie, 't is een Chez-wafwafken ee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37