Zeeuwse gemeenten werken aan homo-acceptatie Pink Party 21 zeeland Signalen uit de praktijk Slachter PZC woensdag De krant 6 weken voor 18 euro! Onderzoek van de GGD laat zien dat de acceptatie van homo seksualiteit onder de Zeeuwse jeugd gering is. Drie gemeen ten tekenen vandaag een intentieverklaring: het moet anders. Euridyce grijpt Nieuwe post hbo naast mbo-prijs opleiding in Goes woensdag 5 oktober 2011 ssapgssmMHaHMB COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 door Cuido van der Heijden Het is dierendag. De avond ervoor is het laat geworden en ik kan wat langer in bed blijven liggen. Vrouw en zoon zijn zojuist naar werk en school vertrokken. Ik draai me om, dom mel verder en droom iets vaags over mijn vrouw die met een aan gereden konijn in een vuilniszak de slaapkamer binnenkomt. Als ik een klein uur later slaapdron ken de badkamer binnenslenter zie ik dat het geen droom was. Vrouwlief - attent als altijd - heeft onthouden dat ik op zoek was naar een piepklein stukje bont voor een knutselklusje. Een kersvers aangereden wild ko nijn ligt in een vuilniszaak in de wasbak. Logische plek, de badka mer. Ze verwacht dat haar man er in zijn eerste vil-experiment een bloederig zootje van gaat ma ken. Wat een smaakvol getimede ges te: op Dierendag, die dit jaar valt in de Week van de Smaak en de Week van de Vegetariër. Misschien ongepast maar heel be grijpelijk. Per slot van rekening deelt zij met mij een huis dat veel weg heeft van een arsenaal. Aan de muren zwaarden, naast de schouw een stel handbogen, overal slingeren pijlen en boven ligt nog een roedel zakmessen, dolken en bajonetten. Vaker dan eens heb ik me laten ontvallen dat ik ooit met de handboog zou willen jagen. Niet gek dat zij dus denkt dat ik eerst wil oefenen door een lief konijntje van zijn zachte jasje te ontdoen. Een echte vent moet kunnen ja gen en zijn gezin van vers vlees kunnen voorzien. Dat vind ik. Liever zelfgeschoten vlees dan laf, anoniem, smakeloos vlees uit de kiloknallersupermarkt. Ik zoek een vlijmscherp zakmes en loop met de vuilniszak de tuin in. Dit is toch wel het min ste wat ik moet durven, vind ik zelf In de zak een roerloos stukje bont Alleen een beetje bloed bij zijn bek. Ik slik. Misschien hoefik helemaal niet per se een stukje bont te hebben. Vilt is ook prima. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.ni Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig on et colofon treft u nadere Inl HOMO-ACCEPTATIE door Ondine van der Vleuten LHBT-jongeren worden ze tegenwoordig ge noemd. L is lesbisch, H homoseksueel, B staat- voor bi- en T voor trans- seksueel. In zijn algemeenheid mag de homotolerantie in Neder land dan zijn verbeterd, onder jon geren ligt 'seksuele diversiteit' nog altijd zeer gevoelig. Recent onder zoek van de GGD toont dat aan. Bij het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap zetten drie Zeeuwse gemeenten vandaag hun handtekening onder een in tentieverklaring lokaal emancipatie beleid voor de periode 2012-2014. Uiterlijk in februai 2012 moeten ze een concreet plan van aanpak klaar hebben. Wordt dat goedge keurd, dan geeft het Rijk 20.000 euro per gemeente voor de uitvoe ring van het beleid. Beleidsmedewerker Anthonie. van de Buuse van de gemeente Middel burg: „Wij focussen op de proble matiek van suïcide onder homo jongeren. De landelijke cijfers daar over zijn alarmerend. Er is een ver band tussen zelfmoorden en on derdrukking van homoseksualteit door religiositeit. Dus het is aanne melijk dat die problematiek in Zee land speelt. We willen daarom in steken op voorlichting op scholen. Ook moeten werkers in de zorg en jongerenhulpverlening worden bij geschoold. Ze moeten signalen le ren herkennen en een programma kunnen aanbieden waarmee die jongeren verder kunnen worden geholpen. En dat kan heel goed in samenwerking met het COC Zee land." De belangenvereniging voor homo seksuelen COC wist het afgelopen jaar in Zeeland al flink winst te boeken op het gebied van voorlich ting. Vorig jaar werd gemiddeld el ke twee weken'een school bezocht (in voorgaande jaren soms maar drie op een jaar). Bovendien lig gen er, terwijl het nieuwe school jaar nog maar amper begonnen is, alweer vier nieuwe aanvragen. Ook het maatschappelijk werk weet het COC steeds beter te vin den, laat een woordvoerder weten. Bij de theatervoorstellingen die MindMix het afgelopen jaar op diverse Zeeuwse scholen heeft gegeven, zeiden heterojongeren onder meer dat het 'bij ons niet voorkomt', 'bij ons geen pro bleem is', of dat er bij hen 'geen homo's op school zitten'. Desondanks zijn scholieren na afloop 'uit de kast' gekomen in de klas of tegenover een acteur. Jurry Joosse, projectleider COC-Songfestival: „Zeeland is het Ierland van het COC-Songfestival. Voor de derde keer zijn we gastheer voor het festi val. Maar dit keer echt voor het laatst!" foto Willem Mieras Tijdens Oud en Nieuw kussen twee jongens elkaar op straat in Grijpskerke. Een van de jongens krijgt wekenlang huisarrest en wordt daarna" naar familie elders in het land gestuurd om 'van zijn homoseksualiteit af te komen'. Bijna was er in 2011 geen COC-Songfestival ge weest, zegt Jurry Joosse. Traditiegetrouw is de win naar van het festival het jaar erop gastheer. 1\vee jaar achtereen won de Zeeuwse inzending voor de ro ze tegenhanger van het Songfesti val. En twee jaar achtereen was het COC Zeeland gastheer, in het Vlissingse Arsenaaltheater. In 2011 won het Homo longeren MIDDELBURG - Eurydice Neugebau- er (29), leerling van het ROC Zee land, greep gisteren naast de winst in de landelijke finale voor uitblin kers in het mbo. De leerling van de opleiding brood en banket hoorde volgens de jury wel bij de beste drie. De wedstrijd werd gewonnen door Bas Habets van het ROC Kop van Noord-Holland. Hij 'ontving de prijs uit handen van prinses Maxima. GOES - Afgestudeerden die een ba chelor Bedrijfseconomie bij Hoge school Zeeland hebben behaald, kunnen voor een post hbo oplei ding AA (Accountant-Administra tieconsulent) in de eigen provincie terecht Door een uniek samenwer kingsverband tussen de Hoge school Zeeland en Markus Ver beek Praehep is het nu mogelijk hoogopgeleide financials een ge specialiseerde vervolgopleiding aan te bieden vanuit Goes. MEEST GELEZEN 1Wandelaars onterecht beboet 2. Zalco vraagt personeel offers 3. Vuurtoren in Breskens gedoofd STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2