25 jaar in gebruik zeeland! 23 K brieven GS willen eerst informatie schaliegas Zonnefabriek doet gooi naar prijs Lichte daling van motorvoertuigen op Zeeuwse wegen woensdag 5 oktober 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Vlaketunnel (3) De chaos bij de Vlake (4 oktober) is gelukkig voorbij. Ad hoe snel be sluiten het anders te doen dan maanden tevoren besproken blijkt niet mogelijk. Veel automobilisten en inzittenden hebben afgezien en Zeeland bewees het uiteinde van de wereld te zijn. Goed voor je ima go als toeristische provincie, voorlo pig niet te herstellen met kostbare reclamecampagnes. Rijkswaterstaat bewijst weer eens een staat in de staat te zijn. Top punt is de uitlating 'de mensen wil len niet luisteren' wat de interesse in mensen goed aangeeft. Een les zou ook kunnen zijn één buis voor in- en uitgaand verkeer open te houden en dergelijke wer ken gefaseerd uit te voeren. Overigens zou dit ook voor de Westerscheldetunnel toegepast kunnen worden. P. L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Vlaketunnel (4) Natuurlijk is mevrouw Ellen Visser directeur geworden van Wegen en Verkeer namens Rijkswaterstaat dienst Zeeland. Zij komt ook met een hele begrij pelijke reden omtrent de filevor ming bij de Vlaketunnel. „Wat ik ervan geleerd heb dat mensen dus gewoon niet naar je luisteren als je ze zegt niet over de A58 te komen. Daar hebben we dus alles aan ge daan, via alle mogelijke media." Lijkt mij een klassiek voorbeeld van tunnelvisie. Etienne van der Sloot Penninghoek 9, Middelburg. Communicatie Het lijkt de burgemeester van Ka- pelle, de heer Stapelkamp, een goed idee om voor een raadsverga dering het punt communicatie als agenda punt op te voeren (4 okto ber). Wellicht is het dan ook gelijk raadzaam om ook eens te praten over communicatie naar de bur gers toe. Bij een door mij gestuurde mail, met vragen, aan alle (vorige) raads leden is, er door geen enkele frac tie en/of raadslid gereageerd! Per soonlijk vind ik dit min of meer onbeschoft, maar waarschijnlijk staat er ergens in de gemeentewet dat het raadsleden verboden is om te reageren op (lastige) vragen van burgers. Mij is vroeger geleerd dat het niet beantwoorden van vragen onbe leefd is, maar het zal politiek wel correct zijn. W. S. M. Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge www.pzc.nl COLUMNS Alle columns uit de krant kunt u teruglezen op onze site: www.pzc.nl/columns VIDEO'S Alle video's over de Bevelanden, Tho- len, Walcheren, Schouwen-Duive- land, Zeeuws-Vlaanderen en Sport vindt u op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een van de albums op www.pzc.nl/foto Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00, tó.oo en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl WEGENS REORGANISATIE AFBRAAK PRIJZEN andee foto's Marcelle Davidse scheiden pijpleiding om zoet, voedselrijk rivierwater in de Oos- terschelde te laten. Een simpele manier om de oester- en mossel branche een steun in de rug te ge ven. Maar directeur-generaal Jan Hendrik Dronkers en Deltacom missaris Wim Kuijken zijn onver biddelijk. Alles wat in het Deltage bied gebeuren gaat moet in een to taalbeeld passen. Een totaalbeeld niet alleen voor Zuidwest-Neder land maar «en plan om heel Ne derland van veiligheid en zoet wa ter te verzekeren. Goede plannen kosten tijd. Kuijken denkt dat pas in 2015 of 2016 duidelijk is welke maatregelen kunnen worden ge troffen. En Dronkers in de richting van Prins met diens smeekbede om een zoetwaterpijp: „We gaan niet aan de verkeerde kant van de knoop trekken." Atsma is al vertrokken wanneer ge spreksleidster Tracy Metz zegt dat het haar is tegengevallen dat de staatssecretaris geen cadeautje heeft meegebracht. Iets in de sfeer van instemming van het kabinet met de plannen om het Vol- kerak-Zoommeer weer zout te ma ken bijvoorbeeld. Maar Atsma is met lege handen gekomen. De viering van 25 jaar Oosterschel- dekering, het icoon van ontwikke lingen in de waterveiligheid, is trouwens toch een sober feestje. In deze tijd van bezuinigingen zijn de budgetten voor dit soort festivi teiten beperkt. De gasten op de herdenkingsbijeenkomst krijgen wel een mooi boek mee over de bouwers van de stormvloedkering. En dan is daar als besluit een uit voering van Vuil Glass door het gezelschap Conny Janssen Danst en het Cello Octet Amsterdam in de grote hal van het Topshuis. Toch een geschenk. Van de provin cie Zeeland voor Rijkswaterstaat. Tenslotte is Zeeland dankzij de in spanningen van deze overheidsin stantie veilig. Al 25 jaar. MIDDELBURG - Gedeputeerde Sta ten willen zich eerst laten informe ren over de mogelijke winning van schaliegas in Zeeuwse bodem. Pas dan zal er een reactie komen van het provinciaal bestuur. Dat ant woorden GS op vragen van de frac tie van de SP in de Staten. Een Engels bedrijf heeft vergun ning gevraagd voor proefboringen naar schaliegas. Het gebied waarin het dat wil doen ligt voor het over grote deel in Noord-Brabant. Het verlenen van de vergunning is aan het ministerie van EL8d. Daarom heeft Zeeland al contact met dat ministerie opgenomen over de proefboringen. De winning van schaliegas is om streden. Het is slecht voor het mi lieu en ook niet ongevaarlijk. Zo is er een verhoogd risico op aardbe vingen in het gebied waar het gas gewonnen wordt. GOES - De Zeeuwse Zonnefabriek is genomineerd voor de landelijke Groene Parel Award. De 'fabriek' is de virtuele aaneen schakeling van zonnepanelen op de daken van 110 basisscholen en 10 middelbare scholen, waarbij een lespakket hoort. Dit lespakket leert basisschoolleerlingen alles over energie en klimaat. Op school kan op een display worden afgele zen hoeveel energie wordt gewon nen met de panelen. De award staat 'voor het op lokaal en regio naal niveau versnellen van het kli maatbeleid'. De Zonnefabriek is het laatste Zeeuwse initiatief dat nog in de race is voor het winnen van de landelijke erkenning. De winnaar wordt mede bepaald door publieksstemmen. Op www.groeneversnelling.nl kan nog tot en met 8 oktober het favo riete project worden gekozen. MIDDELBURG - Het aantal motor voertuigen op de Zeeuwse wegen is in 2010 voor het eerst in vijf jaar licht gedaald. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat, de provincie en Waterschap Scheldestromen. Het gaat om een daling van 1 pro cent. Voorgaande jaren lieten een stijging van 1 tot 1,5 procent zien. Op de A58 daalde het aantal voer tuigen het meest. Ter hoogte van Krabbendijke - het drukste ver keerspunt van Zeeland - reden vo rig jaar op werkdagen gemiddeld 42.830 voertuigen per etmaal over de snelweg; in 2009 waren dat er ongeveer duizend meer. De herstel werkzaamheden aan de A58 zijn niet de oorzaak: de daling werd over het hele jaar gemeten. Het verkeer in de Westerschelde tunnel steeg met 1,4 procent naar een gemiddelde van 16.982 voertui gen per etmaal in 2010. zaterdag/ B zondas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23