22 zeeland 'Toerist dicht gat begroting' Icoon waterveiligheid II II Kantoren Rijkswaterstaat en Belasting behouden PostNL helpt overbodig personeel aan banen 150 minuten plus internet op je mobiel 1GB Eerste 4 maanden Bouw Zeeland wil verlenging energiepremie woensdag 5 oktober 2011 GASTVRIJ NEDERLAND Willekeur belasting door René Schrier MIDDELBURG - De organisatie Gast vrij Nederland trekt aan de bel over de toeristenbelasting die 'vol strekt willekeurig' in een aantal ge meenten in Nederland wordt gehe ven. De organisatie heeft gekeken naar de plannen van gemeenten met de toeristenbelasting voor volgend jaar. Het gaat om een eerste ver kenning aan de hand van datgene wat gemeenten al naar buiten heb ben gebracht. De gemeenteraden zullen tegen het eind van het jaar de begrotingen voor 2012 vast stel len. Bij die eerste verkenning staan drie van de dertien Zeeuwse ge meenten. Daaruit blijkt dat B en W van Reimerswaal van plan zijn de toeristenbelasting te verdubbe len van 50 eurocent naar één euro. De toeristenbelasting in Tholen zou - volgens de opgave van Gast vrij Nederland - van 68 naar 75 eu rocent per nacht gaan en ook Vlis- singen heeft plannen om deze be lasting te verhogen. Volgens Hans Haerkens van Gast vrij Nederland is de toeristenbelas ting alleen maar bedoeld om gaten in de gemeentelijke begroting te dichten. De belasting is volgens hem ook niet nodig omdat 20 pro cent van de gemeenten hem hele maal niet in rekening brengt. Het voorbeeld van de gemeente Rei merswaal vindt hij treffend. Een gezin met twee ouders en drie kin deren betaalt dan per nacht 5 euro en krijgt er niets voor terug: „Zo iets jaagt mensen juist weg, in plaats van ze aan te trekken." door Jeffrey Kutterink den haag - In Zeeland blijven kan toren van Rijkswaterstaat en de Be lastingdienst. Ondanks dat Zee land niet is aangewezen als plek voor de vestiging van rijkskanto ren, maakt het kabinet voor die twee diensten een uitzondering. Dat zegt Vincent van Steen van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het kabinet heeft besloten de huidige 130 vestigingsplaatsen terug te brengen tot 12. Momen teel heeft het Rijk 1800 kantoren, goed voor 11 procent van het totaal aantal kantoren in Nederland. Zee land, Drenthe en Flevoland vallen buiten de boot. Op basis van een interne notitie meldde deze krant in augustus dat de Belastingdienst e 8- 8 S van 29,90 voor I Gratis Samsung Galaxy S Plus Werkt In je voordeel De veiligheid en de zoetwatervoorziening blijven voorop staan in de uitwerking van het nieuwe Deltaplan. OOSTERSCHELDEKERING Rijkswaterstaat viert sober feestje door Ben Jansen mogelijk uit Zeeland zou verdwij nen. Van Steen: „De plannen die het kabinet heeft gepresenteerd zijn nog erg algemeen. Duidelijk is dat een uitzondering is gemaakt voor Rijkswaterstaat en de Belas tingdienst in Zeeland. Die dien sten blijven dus in Zeeland. Wel zal efficiënter moeten worden ge werkt en zal dus het aantal vier kante meters kantoorruimte wor den verminderd. De uitwerking daarvan volgt volgend jaar." De twaalf plaatsen zijn gekozen vanwege hun regiofunctie, de goe de bereikbaarheid met het open baar vervoer en het feit dat er al meer rijksdiensten of departemen ten zijn gevestigd. Zeeland lobbyt al lange tijd in Den Haag voor het behoud van rijksdiensten. NEELTJE JANS - De vlaggen wappe ren net als 25 jaar geleden. Alleen die ene ontbreekt. Op 4 oktober 1986, bij de ingebruikstelling van de Oosterscheldekering, was Neel- tje Jans volgezet met vlaggen waar op het geruststellende Zeeland Vei lig prijkte. Achter zo'n vlag drukte koningin Beatrix op de knop om de schuiven van de pijlerdam te sluiten. Geen Zeeuw die de symbo liek daarvan misverstond. Vlag of geen vlag, staatssecretaris Joop Atsma van Infrastructuur en Milieu laat er geen twijfel over be staan dat de veiligheid van Zuid west-Nederland nog altijd op de eerste plaats staat. Met de zoetwa tervoorziening. Die laatste baart de bewindsman enige zorgen. Het is hollen of stilstaan met dat zoete water. Soms heb je er te veel van en soms te weinig. Met de landen die aan de Rijn grenzen wordt goed overleg gevoerd over maatre gelen in tijden dat de rivieren gro te hoeveelheden water afvoeren. De aanpak in perioden van droog te is tot dusver evenwel onderbe licht gebleven. Atsma kenschetst de situatie in mei en juni van dit jaar als nijpend. De droogte en de geringe beschikbaarheid van rivier water dreigde fnuikend te worden voor de landbouw en de industrie. „Daar moeten we het in Europees verband echt eens over hebben." Veiligheid en zoet water dus. Die pijlers onder het eerste Deltaplan zijn ook de fundamenten van wat in de terminologie van nu het Del taplan 2.0 heet. Atsma onder streept dat andere wensen om de natuur en de economie te stimule ren daaraan ondergeschikt zijn. door Frank Balkenende goes - Postbedrijf PostNL (voor heen TNT Post) begint samen met een uitzendbureau het Banenbe drijf om medewerkers die het veld moeten ruimen aan ander werk te helpen. Als gevolg van een forse re organisatie verdwijnen in Zeeland honderden banen bij PostNL. PostNL maakte gisteren bekend dat het samen met Randstad/ Tem po Team een reïntegratiebedrijf op zet. Dat biedt medewerkers voor wie geen werk meer is, een inko mensgarantie en uitzicht op een vaste baan. De postmedewerker en PostNL leveren allebei een fi nanciële bijdrage om de periode waarin wordt toegewerkt naar een nieuwe baan te overbruggen. Het Banenbedrijf neemt de postmede werkers in dienst. Als het Banenbe drijf snel een baan vindt, kan het zijn dat een medewerker een deel van het ingelegde geld terugkrijgt. Mensen worden maximaal 3,5 jaar begeleid. PostNL verwacht dat vooral oudere medewerkers van het Banenbedrijf gebruik zullen maken. In 2007 kondigde PostNL een gro te reorganisatie aan, omdat door elektronisch postverkeer de vraag terugloopt. Alle voltijdsbanen in de postbezorging verdwijnen en al le driehonderd bestelcentra wor den gefaseerd gesloten. Het sorte ren en bundelen van post gebeurt straks in enkele geautomatiseerde bedrijven. Voor Zeeland worden die activiteiten in Rotterdam on dergebracht. Postbedrijf PostNL sluit in 2012 en 2013 de bestelcentra in Vlissingen, Middelburg, Goes en Zierikzee. Ook de centra in Hulst, Terneuzen en Oostburg gaan dicht. „De veiligheid en de zoetwater- voorziening mogen nooit ter dis cussie staan." In de paneldiscussie pleit oes terkweker Ko Prins voor een be- MIDDELBURG - Bouwend Neder land afdeling Zeeland zou graag zien dat Gedeputeerde Staten van Zeeland de Meer Met Minder pre mieregeling met minstens_ een jaar verlengen. In een brief aan GS pleit ze daar voor. De regeling werd 6 juli 2010 inge steld en voorziet in een premie voor particuliere huiseigenaren als ze aan hun huis energiebesparen de maatregelen laten verrichten door een bouwbedrijf Het doel is forse energiebesparingen te be werkstelligen. Voor de bouwsector is de regeling eveneens een steun tje in de rug. In de brief wordt aan gegeven dat het lastig is huiseigena ren te overtuigen van de zin van investeringen in energiebesparen de maatregelen. Terwijl die maatre gelen zichzelf vaak vlot weer terug betalen. Rijk, provincie en gemeen ten betalen mee aan de regeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22