zeeland 121 Waterdunen 'zeer moeilijke materie' Koekjes voor Goes Groen Brassband Middelburg geeft jaarlijks concert Evangelist Feike ter Velde spreekt Stiltewandeling in Zoutelande Oogstmarkt op boerderij Pitteperk ZEELANDS GROOTSTE VERANDASHOW 6,7 EN 8 OKTOBER Bosviolen in mand van 6r99 voor Tulpen festival van 8^5 voor Narcissen 605 Grootbl oemig GroenRijk Potgrond §PAC Zonweringen woensdag 5 oktober 2011 liSB—eBMBBM—BSaSB»BB— MIDDELBURG Brassband Middelburg en Jeugd- brassband Middelburg geven zater dag hun jaarlijkse concert. Het con cert vindt plaats in het wijkcen trum Het Palet in Middelburg aan de Johan van Reigersbergstraat in de Magistraatwijk. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de zaal en kosten 6 eu ro per stuk. Het concert staat onder leiding van Arian de Visser en be gint om 20.00 uur. VLISSINGEN Pinkstergemeente 'Shalom' heeft Feike ter Velde uitgenodigd om te spreken tijdens de kerkdienst van zondag 9 oktober. De dienst zal ge houden worden aan de Kerklaan 19 in Vlissingen. Het thema van deze middag is: 'Toen God vertrok uit Europa.' Het begint om 14.30 uur en de toegang is gratis, wel wordt er een keer gecollecteerd. Ter Velde is bekend als voormalig radio- en tv-presentator. ZOUTELANDE Tanja Harpe houdt maandag 10 ok tober een stiltewandeling. Er wordt in stilte een wandeling ge maakt Mensen die geïnteresseerd zijn verzamelen om 10.00 uur bij Hotel De Distel in Zoutelande en beginnen met een schrijfopdracht. Het kost 5 euro inclusief koffie of thee. De wandeling duurt ander half uur. Tanja adivseert om zelf pen en papier mee te nemen. KOUDEKERKE Groei Bloei afdeling Walcheren houdt zaterdag 8 oktober een oogst markt over pompoenen. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur en vindt plaats bij Zorg- en kaasboer derij Pitteperk aan de Breeweg. Mensen die de grootste, meest kunstzinnige en raarste pompoen hebben gekweekt, kunnen een prijs winnen. Voor kinderen is er een workshop schilderen en ze kunnen een koe melken. De palingvissers moeten omzien naar verbreding van het bedrijf. foto Willem Mieras door Martijn de Koning DEN HAAG - De drie leden van de Raad van State die gisteren de be zwaren tegen Waterdunen behan delden, lieten zich niet in de kaart kijken. Waar de Raad soms door de manier van vraagstelling nog wel eens duidelijk maakt welke kant het met de uitspraak op gaat, hielden de Staatsraden hun me ning over dit plan nog helemaal voor zich. Dat kwam mede door de complexi teit van het onderwerp. „Dit is bui tengewoon moeilijke materie", ver zuchtte één van de Staatsraden, zo als de leden van de Raad worden genoemd, halverwege de zitting. Alleen het lezen van de stukken was voor de drie Staatsraden niet genoeg geweest om alles te snap pen. Reden om zowel de bezwaar makers als de provincie gisteren urenlang aan de tand te voelen. De moeilijkheid zat onder meer in de inhoud van het exploitatieplan en de afspraken tussen de provin cie en recreatiebedrijf Molecaten, dat in Waterdunen een vakantie park opzet. De provincie houdt die afspraken deels geheim, óók voor de staatsraden. Die toonden zich daar niet blij mee, maar kun nen niet afdwingen dat de provin cie alle gegevens op tafel legt. Drie bezwaarmakers hadden in Den Haag het recht hun grieven te uiten. De ZLTO deed dat namens de landbouwsector en wees onder meer op de onzekerheden rond mogelijke verzilting van omringen de landbouwgrond. Daarover sprak ook Christianne de Maerte- laere, landbouwer en eigenaar van mini-camping Boerenhof bij Groe- de. Zij vindt verder de compensa tieregeling voor eventuele verzil- tings- en andere schade te gering, en vreest voor geluidsoverlast voor haar gasten, omdat het grootste deel van de Waterdunengangers straks langs haar camping naar hun bestemming rijden. De Raad van State doet normaal gesproken binnen zes weken uitspraak, maar kan die termijn zelf oprekken. Vrijdag oktober geopend tot 21:00 uur PAC Zonweringen pakt uit en demonstreert de wereld van het buitenleven! GOES - De gemeente Gouda is de beroerdste niet. Vandaag, een dag voor de bekendmaking van de titel Beste Binnenstad, krijgen alle amb tenaren van de concurrerende ge meenten Goes en Hoogeveen een Gouds stroopkoekje bij de koffie. Want, vermeldt een persbericht, de nominatie is al een traktatie waard. 'Wie er ook wint, Gouda laat de gemeente Goes en de gemeente Hoogeveen de sfeer van Gouda proeven'. En dus zullen er vandaag op de twee gemeentehuizen do zen vol Punselie's, een bros koekje met karamelvulling, worden afgele verd. De gemeente Goes kan de ac tie wel waarderen. Bloembol van hetjaa Diverse kleuren in mand grey willow. Per stuk Tulipa festival. 35 duurzaam geteelde bollen, In geschenkverpakking Narcissus. Gemengd. 9 Diverse kleuren. Bloeitijd maart. Hoogte 35 cm. Tulpen Plantdiepte 10-15 cm. Tulipa 'Little Beauty'Zak 50 bollen Bloeitijd eind april. vanZ^VOOr Hoogte 10 cm. q*» Plantdiepte 10-12 cm. Zak 10 bollen 2,49 f 3 zakken voor Zak 40 liter. Per zak 3,99 3 zakken voor Ma. t/m vrij. 10:00 - 21:00 uur Za. 09:00 - 17:00 uur Zo. 12:00 - 17:00 uur GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeurer FÏAC Zonweringen i Marie Curieweg 15 i 4389 V/B VlipsfffgerrTTel.: 0118 - 5520^1 j, www.paczonweringen.aj.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21