Zeeland PZCIt Serooskerke 'kan leven' met de weg Kattenluikje helft van de tijd dicht Hondje WALCHEREN 18 en 19 22 en 23 almanak Woensdag 5 oktober 2011 Grand Canal brengt historie terug in Mantelinge Icoon waterveiligheid 25 jaar in gebruik Tip? walcheren@pzc.nl RECONSTRUCTIE Wilgenhoekweg/Oostkapelseweg krijgt uitstraling van een woonstraat door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE - Serooskerke kan zich uiteindelijk toch vinden in herinrichting van de Wilgenhoek- en Oostkapelseweg. Die raakt zijn doorgaande functie kwijt door de aanleg van de noordelijke rond weg en moet de uitstraling van een woonstraat krijgen. De meeste bezwaarmakers zijn overstag gegaan door een aantal aanpassingen op het oorspronkelij ke plan. Zo komt er deels een vrij- liggend fietspad richting Oostka- pelle door park Welgelegen. Daar naast kan de fietser een keuze ma ken tussen de fietsstroken op de rijbaan of het wandel-fietspad naast de rijbaan. Verder wordt een aantal snelheidsremmende maatre gelen genomen zoals een versmal de rijbaan en beplanting. De gehe le weg krijgt een snelheidslimiet van 30 kilometer. De gemeenteraad van Veere is nu aan zet. In december komt het plan van Bosch en Slabber voor de reconstructie van de weg aan de orde. Als de raad akkoord gaat, be gint het voorbereidende werk in maart volgend jaar. Dan worden kabels, leiding en waar nodig riole ring aangelegd. In april/mei begint de daadwerkelijke reconstructie. Die moet eind volgend jaar klaar zijn. De aanwonenden van de beide we gen verzetten zich aanvankelijk heftig tegen de plannen. Met na me het verdwijnen van de vrijlig- gende fietspaden en de vervanging van asfalt door klinkers, deden de bewoners in opstand komen tegen de plannenmakerij van de gemeen te. 'Fietsers op de rijbaan is te gevaar lijk', of'geluidshinder door de klin kers' en 'de weg blijft een race baan', waren de meest gehoorde te genargumenten. Die bezwaren zijn grotendeels weggehaald. Een van de bezwaarmakers, de familie Passenier, verwoordt het als volgt: „Je kunt niet alles hebben. We zijn blij met de oplossing voor de fiet sers. Jammer dat het asfalt toch vervangen wordt, maar daar kun nen we wel mee leven." Verantwoordelijk wethouder Jaap Melse: „Er wordt niet meer met de hand bestraat. Doordat de klinkers met een machine worden gelegd, heb je al een behoorlijke geluidsre ductie." De gemeente wil zo veel mogelijk proberen de snelheid uit de weg te krijgen door de zoge noemde uitbuigingen. Simpel ge zegd; de weg krijgt een wat meer slingerend karakter. Bovendien wordt de weg optisch versmald door de aanplant van laanbomen, in dit geval zomerei- ken. Voorts komen er beukenha gen. Ook worden aparte parkeer vakken aangelegd, zowel in klin kers als in grasdoorgroeistenen. De weg wordt verder aangekleed met bankjes, verlichting en afvalbak ken. De nieuwe supermarkt, die komt tegenover de Rabobank, wordt een stuk verder naar achter neergezet. Daardoor ontstaat er voor de winkel een 'belevings plein'. Daar worden onder meer el zen geplant. Wethouder Melse: „We gaan nu nog kijken hoe we het stuk vanaf de Hondegemseweg tot het dorp kunnen meenemen in het plan." De herinrichting gaat zo'n 1,4 mil joen euro kosten. Zeven ton daar van is voor de gemeente Veere. Voor de rest moet Veere subsidies zoeken. Het Rijk gaf overigens eind vorig jaar al een extraatje van 2.5 ton uit het Innovatieprograma Mooi Nederland van het ministe rie van Infrastructuur en Milieu. In de Oostkapelseweg wordt de rotonde aangelegd die de aansluiting met de rondweg om Serooskerke vormt. Die rondweg sluit aan de andere kant aan op de N57. De reconstructie van de Wilgenhoekweg Oostkapelseweg loopt langs deze rotonde. foto Ruben Oreel w mam s r-_ 2 - - Tip? redactie@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse kortgeding-rechter heeft een Salo- monsoordeel geveld over het kat tenluikje van T. Janssens. Zij be paalde dat Janssens' katten van acht uur 's avonds tot acht uur 's morgens binnen moeten zijn en dat gedurende die twaalf uur het kattenluikje in de voordeur ook af gesloten moet zijn. Vorige week spanden buurman C. Spaans en de vereniging van eige naren van het appartementencom plex Hof Weyde Line in Middel burg een kort geding aan tegen me vrouw Janssens omdat haar katten voor overlast zouden zorgen. Voor al haar buurman en zijn vrouw zouden door die dieren uit hun slaap worden gehouden. Sinds Janssens daar woont, worden die katten gedoogd. De verkopend ma kelaar verzekerde haar destijds dat ze dieren mocht houden die vrij konden rondlopen. Van de rechter hoeven de dieren nu niet 24 uur per dag binnen te blijven, zoals de buurman en de vereniging willen. Ze stelt in haar vonnis wel klip en klaar dat de grens van het gedogen is bereikt als er onrechtmatige overlast wordt veroorzaakt. De rechter vindt het niet nodig een dwangsom te verbinden aan het gebod dat ze oplegt. Ook be paalt ze dat beide partijen de eigen proceskosten moeten betalen. Onlangs opgetekend uit de mond van een Kortgenenaardie in een grijs verleden caféhouder op het Goe- se was. Daar trof hij als uitbater van het van zilte lucht doortrokken eta blissement op een lauwe zomera vond een pronte madam uit d'An- vers, die een hondje op haar arm meetorste. De dame zeeg neer op een stoel in de zon en bestelde met een gelukzalige blik 'een kaffë'. De caféhouder bracht de bestelling en nam het hond je op, dat ondanks de zomerhitte toch een jasje droeg. „U heeft een mooi hondje madam", zei hij, „nog maar pas zeker?" Ze glunderde: „Oh ja, 'ei is nog maar drei maenden ee, 'k zijn d'r toch zo content mee, mee ons Nerooke." De caféhouder vroeg naar het ras, al zag hij dat het een chihuahua was. „Allez, meneer, widde da dan nie, 't is een Chez-wafwafken ee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17