over Oranje Schreuder wijkt uit ^0™ naar Zwitserland ciro de enige voetballer die een 8 krijgt sport 125 Carlo de Neve vindt zichzelf opnieuw niet terug in uitslag Kustmarathon Maarten Stekelenburg valt af Verlies en winst zaalvoetballers - FC Dauwendaele mm 1,5 -Jus dinsdag 4 oktober 2011 Doelman Maarten Stekelenburg heeft zich afgemeld voor het trainings kamp van het Nederlands elftal. Nader onderzoek in Amsterdam heeft uitge wezen dat de goalie onvoldoende is hersteld van de hoofdblessure, die hij twee weken geleden opliep in het competitieduel van zijn club AS Roma. Bondscoach Bert van Marwijk roept vooralsnog geen vervanger op door Roel Wiche katwijk - Met de blessure van Jo hn Heitinga is voor het eerst in lan ge tijd een gat geslagen in het hart van de Oranje-defensie. Geschikte vervangers zijn schaars. Dus wordt de vraag wanneer T\vente-reus Douglas een Nederlands paspoort krijgt steeds interessanter. Joris Mathijsen wil best kwijt dat hij nog niet zo goed weet waar hij de zilveren schaal met inscriptie gaat zetten, die hij vrijdag na Ne- f derland-Moldavië ontvangt voor zijn vijfenzeventigste interland. I Zijn huis in Malaga is net ingericht L en de trofeeën voor interland num- P mer vijfentwintig en nummer vijf- tig liggen ook nog ergens in een I verhuisdoos. Mathijsen wil ook best kwijt dat hij het 'bijzonder spijtig' vindt dat John Heitinga, zijn vaste maat in de Oranje-defensie, voor het eerst sinds ruim een jaar moet passen voor een interland. En we mogen gerust opschrijven dat de bonds coach genoeg alternatieven in zijn selectie heeft. Zoals bijvoorbeeld de jonge Jeffrey Bruma (19), zijn opvolger bij HSV. Maar als de naam Douglas valt, is het direct stil. Nee, zegt Mathijsen resoluut, over die zaak zegt hij niets. Douglas Franco Teixeira, hij is er niet in Katwijk óp de eerste trai ning van weer een Oranje-cyclus, maar zijn naam valt des te vaker. De Braziliaanse verdediger van FC Twente, met het lijf van een po- i werlifter, wacht al maanden in spanning af of en wanneer hij zijn Nederlandse paspoort krijgt. Hij slaagde in het voorjaar al voor zijn inburgeringexamen, dus ligt de bal 1 nu bij de autoriteiten. Krijgt hij de Nederlandse nationali teit, dan moet de Fifa ook nog dis pensatie geven om de poort naar Oranje te openen. Een lang traject dus, maar bondscoach Bert van Marwijk wil graag op de hoogte blijven van de vorderingen. Slechts weinigen zullen ontken nen dat de 23-jarige reus een aan winst is voor het Nederlands elf tal, mits hij zijn sambatempera ment in toom weet te houden. En dat blijkt de laatste tijd aardig te lukken. De noodzaak voor een breder de fensief fundament wordt duidelijk nu Heitinga ontbreekt en Van Mar wijk plotseling op zoek moet naar een compagnon voor gevestigde waarde Mathijsen. En dan blijkt de spoeling dun. Jeffrey Bruma krijgt behoorlijk wat speelminuten in Hamburg, maar is nog onervaren en werd eerder door Chelsea nog niet rijp geacht voor de Premier League. Khalid Boulahrouz beleeft pieken en dalen in Stuttgart en is in eer ste instantie de stand-in voor rechtsback Gregory van der Wiel. En Hedwiges Maduro kan centraal achterin spelen, maar is van natu re toch vooral een middenvelder. Vraag aan Joris Mathijsen: is het gat achter het duo Mathijsen-Heit- inga niet groot? „Dat vind ik niet. Ik zie daar geen grote problemen. Bruma is in mijn ogen een heel groot talent. En 'Bouhla' staat er, als het moet. Wel zie ik dat bij de topclubs in de eredivisie veel bui tenlanders in het centrum van de verdediging spelen. Daardoor krij gen Nederlandse jongens minder kansen." Douglas is een van die buitenlan ders, maar het zou zomaar kun nen dat hij straks Nederlander is. Als er tenminste geen minister is die dwars ligt, zoals Rita Verdonk in 2006 bij de aanvraag van Salo mon Kalou. En dan kan er straks een koppel Mathijsen-Douglas in het veld staan, mocht dat nodig zijn. Prachtige stof voor een café discussie, als het EK nadert. Maar [oris zelf zegt er, in de oktoberzon van Katwijk, liever niets over. www.zeeuwsevoetbalawafds.nl. Aan het eind van het seizoen wordt de Voetballer van het Jaar bekendgemaakt tijdens het tweede Zeeuwse Voetbalgala in Middel burg. Op die avond krijgt ook de topsco rer van Zeeland een award. Na dit weekeinde heeft Alex lobse een riante voorsprong genomen door zijn kwartet doelpunten tegen Dui- veland. De speler van Serooskerke tilde zijn totaal daarmee van zeven naar elf doelpunten. Hij loste daar mee zijn medekoploper van vorige week, Stefan Wielemaker, die niet tot scoren kwam. Deze aanvaller van VCK deelt nu de tweede plaats met Arjan Koop- mans. De spits van Rillandia maak te zaterdag vier goals tegen Kapel- Ie. Het tweetal heeft echter een riante achterstand op lobse: zes punten. door Rob de Bruyn eindhoven - Er is eindelijk duide lijkheid. Zwemster Hinkelien Schreuder zet haar carrière toch voort. Ze traint bij Schwimmclub Uster Wallisellen in Zwitserland, waar onder anderen de Nederland se coach Gerard Moerland actief is. In principe neemt ze in december deel aan de EK kortebaan in Polen Schreuder maakte haar overstap gisteren bekend via Twitter, na maanden van mediastilte. De 27-ja- rige Twentse werd kort voor de WK zwemmen in Sjanghai door technisch directeur van de KNZB Jacco Verhaeren uit de WK-ploeg gezet. Dat gebeurde nadat Schreu der zich individueel niet gekwalifi ceerd had voor de WK en haar coach Marcel Wouda het vertrou wen in de onderlinge samenwer king had opgezegd. Verhaeren zei te handelen in het belang van de estafetteploeg. Schreuder reageerde zwaar teleur gesteld op de besluiten van Wou da en Verhaeren en gaf aan zich te beraden op haar toekomst als wed strijdzwemster. Dat was eind juni. Daarna hield de eigenzinnige veel- door Maurice Steketee middelburg - Voor het tweede jaar op rij heeft Carlo de Neve de Kustmarathon wél uitgelopen, maar is hij niet opgenomen in de officïele einduitslag. De super marktondernemer uit Rilland werd gisteren overspoeld met reac ties. Hij snapt niet wat er is misge gaan. „Vorig jaar stond ik ook al niet in de uitslag, toen moest de chip nog om je veters. Nu zat hij aan je startnummer vast. Ik heb de finishbeelden teruggekeken en je ziet me over de streep komen. M'n nummer ziet er hetzelfde uit als voudig Nederlands kampioene het stil rond zichzelf. Pas enkele weken geleden liet Schreuder - in een kort bericht - weten eind september, begin okto ber een beslissing te nemen. Ver der bleef het stil. Volgens Verhaeren is er geen be lemmering voor Schreuder. „Want ze heeft zich individueel gekwalifi ceerd voor de EK kortebaan. Er moet natuurlijk ook wel sprake zijn van een goede voorbereiding, maar dat zal geen probleem zijn. Ik ben blij dat ze een nieuwe plek heeft gevonden." Verhaeren had de voorbije maan den alleen via e-mail contact met Schreuder. „Ik heb na de WK per e-mail contact gezocht en ge vraagd wat ze zou gaan doen. Ik heb ook aangegeven dat we het best nog eens over de situatie rond de WK zouden kunnen hebben. Maar Hinkelien gaf aan daar geen behoefte aan te hebben." Schreuder, die gisteren niet voor commentaar bereikbaar was, be slist na de EK kortebaan of ze nog even doorgaat. De Spelen van Lon den worden zo goed als zeker haar laatste toernooi. tfiiiwi iiiiiii m i'i iHiimi in"iiiiii%rnththiiiir"ti immuun van alle andere deelnemers. Op de beelden van de camera zie je ook dat ik Lenie (Lievense) een hand geef Het is echt te bizar voor woor den dat ik wéér niet in de uitslag sta. Ik denk dat het een truc van Lein Lievense is. Hij wil vast dat ik volgend jaar weer meedoe", vertelt De Neve lachend. De Vlissinger is vast van plan om ook in 2012 weer aan de start te staan. „Ik moet wel. Ik wil toch echt dat ik meteen een keet in de uitslag kom en aan iedereen in Ril land kan laten zien dat ik het heb gehaald. Ik krijg zoveel reacties. Nu zat ik maar te zoeken op de munster - Marcel Kittel heeft op nieuw een wielerkoers aan zijn mooie erelijst van 2011 toegevoegd. De Duitse sprinter van Skil-Shima- no was gisteren de beste in de Sparkassen Münsterland Giro. Na 181 kilometer versloeg Kittel in de sprint zijn land- en toekomstige ploeggenoot John Degenkolb. Voor de pas 23-jarige Kittel was het zijn vijftiende zege van het sei- zoen. Eerder dit jaar won hij on der meer een rit in de Ronde van Spanje, het Kampioenschap van Vlaanderen en vier etappes in de Vierdaagse van Duinkerke en de Ronde van Polen. Addy Engels vertrekt na zeven jaar bij wielerploeg Quick-Step. De 34-jarige Nederlander heeft te ho ren gekregen dat zijn contract niet wordt verlengd. Engels is sinds 2000 prof en reed dit jaar zowel de Giro d'Italia als de Tour de France. Quick-Step vormt in 2012 met Omega Pharma een nieuwe wieler- formatie. Engels wil nog wel een jaar tussen de profs fietsen. „Maar het kan ook zijn dat ik in 2012 niet meer in het peloton fiets", zei hij in de toe komst kijkend. „Er spelen ook an dere zaken, maar daar kan ik nog niets over zeggen." website en stond er steeds: name not found." De Neve kwam na on geveer 5 uur en 24 minuten over de finish. „Het was een heroïsche dag. Voor mij was het de aller zwaarste." De hardloper heeft er al over nagedacht hoe hij volgend jaar wél in de uitslag wordt opge nomen. „Ik vind dat Lein m'n startnummer maar moet komen opspelden. Dan kan het vast niet meer misgaan. En misschien kan er ook constant iemand naast me lopen. Dan weten ze dat ik toch echt over de finish ben gegaan." zie ook pzc.nl/video middelburg - De zaalvoetballers van Dauwendaele 1 sloten de be kerwedstrijd tegen Kan/tHvG 1 te gen alle verwachtingen in af met een zege. In Oud-Gastel won de Middelburg se formatie met een verzwakt team met 7-8. Halverwege ging de thuisclub nog met 3-1 aan de lei ding. Voor Dauwendaele 1 waren Ouas- sim Hamoudi (viermaal), Steven Visser (twee keer), Marik Water man en Mickael van den Berge de doelpuntenmakers. FC Dauwendaele 2 bracht het er minder goed van af In Middel- m burg was Bristol 2 met 4-7 te sterk, na een 4-4-ruststand. Delano Langezaal (twee keer) en Daryl Rawidjan (twee keer) waren de doelpuntenmakers. middelburg - In een weekend waarin van de zeven hoogst spe lende Zeeuwse clubs er vijf onder uit gingen, vielen weinig hoge cij fers te noteren voor het Sterren team. Bert den Hamer, die cen traal achterin bij Terneuzen bijzon der sterk speelde, is de enige voet baller die met een 8 is gewaar deerd. Het gros van de spelers scoort een 6 of een 7. Mede daardoor zijn alle zeven Zeeuwse hoofd- en eerste klassers vertegenwoordigd in het Sterrenteam. Kloetinge, Goes, VC Vlissingen en Terneuzen leveren ieder twee spelers, Hoek, GPC en Zaamslag zijn deze week met één speler in het Sterrenteam terug te vinden. Bij de cijferwaarderingen wordt ge keken naar de individuele presta tie van een speler. Die waarderin gen zijn te vinden op de website 1 Alexjobse 2 Stefan Wielemaker Arjan Koopmans 4 FerhanTopal Arjen de Koeijer Elco Jansen Michal Szczawinski Pieter Bolle 9 YvesNyemb 10 Robin Boogaard Danny Weber Martijn van Grunsven Robin van Dijke per 03-10-2011 Serooskerke VCK Rillandia Nieuwdorp Yerseke Krabbendijke HW'24 Wemeldinge Coes Kapelle Krabbendijke MZC11 WHS klasse goals factor 2E zat 11 I1.5 nm 3A zat 7 ItEZI10,5 3B zat 7 1.5 2E zat 6 1,5 2E zat 6 1.5 3B zat 6 1,5 K 1 3A zon 6 1,5 4A zat 9 1 1C zon 4 2 3B zat 5 Q 3B zat 5 1,5 iHH 3B zat 5 1,5 3B zat 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39