moeilijk genoeg zijn' CDA wil excuus over tweets zeeland 121 6,7 EN 8 OKTOBER PAC Voordelig naar luchthavens zonder de taxi te moeten delen ZEELANDS GROOTSTE VERANDASHOW in Nederland met een dubbeldekse trailer Zonnestraal doet mee met opvoedweek In tien weken afvallen met AquaSlank Gratis workshop voor loopbaanswitch Wedstrijd met nieuwe superhelden Walcheren Ondernemersplein Vrijdag 7 oktober geopend tot 21:00 uur PAC Zonweringen pakt uit en demonstreert de wereld van het buitenleven! Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen garagedeuren PAC Zonweringen I Marie Curieweg 15 I 4389 WBVIwsingen I Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen nl Tijd voor fratsen is er niet, want de schappen moeten voor ope ningstijd weer vol zijn. Een kopje koffie slaat Leona af Dat komt straks wel. Vanwege een omlei dingsroute is Leona genoodzaakt over smalle polderwegen naar Oostkapelle te rijden. Ze wordt niet zenuwachtig. „Ik vind mijn weg altijd wel. Heb geen navigatie systeem nodig." Door de vele drempels en roton des blijft de snelheid laag. „In een vrachtwagen voel je de drempels veel meer dan in een personen auto." Het kost menig automobilist veel moeite met een simpele aanhan ger in een bocht achteruit te rij den. Zo niet voor Leona. Twee keer steken en de dubbeldekker staat op de centimeter nauwkeurig aan het laadperron van de Emté in Oostkapelle. „Ach, soms is een au tomobilist wat ongeduldig als ik met een manoeuvre bezig ben. Als ik uitstap en ze zien dat ik een vrouw ben, binden ze vaak wel in. Dat hoeft niet voor mij maar zo werkt het blijkbaar wel." Met een lege vrachtwagen keert ze terug naar Kapelle. De volgende rit wacht die dag. Even heen en weer naar Venray. „Dat is het leuke van dit vak. Achter een bureau zitten is niets voor mij." dubbeldekker. Daar passen tachtig containers in. foto's Willem Mieras door Luc Oggel KAPELLE - Het CDA in Kapelle wil van de fractie Gemeentebelang op heldering over twitterberichten die die partij op internet heeft ge zet na controles op villapark De Oesterbaai in Wemeldinge. Op het park wonen veel arbeidsmi granten. Soms gebeurt dat echter illegaal. Huiseigenaren ergerden zich eraan dat de gemeente daar niet tegen optrad en stapten naar de rechter. Die bepaalde in augus tus dat Kapelle handhavend moet optreden. Dat is op 22 september gebeurd met een controle, waar aan ook de Belastingdienst en de Arbeidsinspectie deelnamen. Op het twitteraccount @GBkapelle omschreef de fractie de controle als een 'razzia'. Vol gens het CDA zou ook de term 'ge- stapo' zijn gebruikt, maar die is niet meer terug te vinden. CDA-fractievoorzitter Kees Toore- naar wil tijdens de raadsvergade ring van 11 oktober van Gemeente belang weten waarom die termen zijn gebruikt en of de fractie excu ses wil aanbieden aan de ambtena ren. Dat wil fractievoorzitter André Schmid best, al is hij niet ge charmeerd van de actie van het CDA. „Ze hadden ons er ook eerst even op kunnen aanspreken. Maar het is niet de bedoeling geweest om mensen te kwetsen. Die tweet is in een vlaag van baldadigheid ge plaatst." Schmid bevestigt dat het woord 'gestapo' inmiddels is ver wijderd, nadat de burgemeester er iets van had gezegd. „Maar aan de andere kant zijn we als raad ook niet goed geïnformeerd over die controle op de Oesterbaai, dus als er dan ineens allemaal ambtena ren rondlopen, vind ik dat toch een beetje vreemd." Volgens hem worden de twitterbe richten door verschillende men sen geplaatst. „Iedereen in de frac tie heeft toegang tot die account. Soms schrijft iemand iets op per soonlijke titel. We gaan niet elke tweet wikken en wegen." Schmid wil nog een 'persoonlijk gesprek' met het CDA en de burgemeester, die er in de tweets overigens ook niet best afkomt. dinsdag 4 oktober 2011 WESTKAPELLE De Zonnestraal, een praktijk voor kindercoaching in Westkapelle doet op 10 oktober mee aan de na tionale Week van de Opvoeding. De praktijk stelt die dag van 14.00 tot 16.00 uur de deuren open voor het publiek. Mensen kunnen dan informatie krijgen en vragen stel len over wat kindercoaching is, wat het verschil is met andere vor1 men van hulpverlening en wat kin dercoaching voor hen persoonlijk kan betekenen. De Zonnestraal zit aan het Europaplein 1 in Westkapel le. De Week van de Opvoeding is van 10 tot 17 oktober. VLISSINGEN Het Vrijburgbad in Vlissingen be gint dinsdag 11 oktober met de cur sus AquaSlank. De cursus duurt tien weken en bestaat uit advies van een diëtiste en gevarieerde Aqualessen door een ervaren in- structrice. Inschrijven kan bij de re ceptie van het zwembad. MIDDELBURG De Zierikzeese loopbaancoach Mo nica van der Pluijm van www.droombaancoaching.nl geeft donderdag 6 oktober in Middel burg een gratis workshop voor mensen die van baan willen veran deren. De korte cursus met de titel *5 gouden tips bij een loopbaan- switch' is speciaal bedoeld voor middelbaar en hoger opgeleide mensen. De curus vindt plaats tijdens de UWV Banenmarkt die op 6 okto ber in het ZEP in Middelburg wordt gehouden. De workshop is van 13.30 tot 15.00 uur. VLISSINGEN Na twintig jaar werken als taxi chauffeur is Henk Ketting uit Vlis singen vorige maand voor zichzelf begonnen. Met zijn bedrijf Budget Vervoer Zeeland biedt hij voordeli ge taxiritten aan naar de luchtha vens Schiphol, Eindhoven, Rotter dam, Brussel en Charleroi. Een re tourtje Schiphol met vier personen vanaf Walcheren, kost bij Ketting 200 euro. „Vanuit Zeeland is het vaak moei lijk om met het openbaar vervoer te reizen", zegt Ketting. „Soms moet je een paar keer overstappen of zit je met de koffers in het gang pad. Wij halen de klant thuis op en staan hen op te wachten als ze weer terugkomen. Ook hoeven ze niet bang te zijn dat ze eerst nog el ders een tussenstop maken om an dere mensen op te halen. Want aan het delen van taxi's doe ik niet. Dat vinden de mensen toch niet pret tig- Budget Vervoer Zeeland bestaat nog maar kort, maar heeft al con tacten met reisbureaus in de buurt. Mensen kunnen daar gelijk met de vakantie, ook het vervoer reserve ren. „Natuurlijk kunnen mensen ook ons mailen zodra ze weten hoe laat hun vlucht gaat." www.budgetvervoerzeeland.nl GOES - De Goese illustrator Dan ker Jan Oreel heeft voor de kinder boekenweek drie Zeeuwse helden bedacht voor boekhandel Paard van Troje: Spidermossel, Super- troy en SuperZeeuwsmeisje. De drie moeten kinderen inspireren voor de Zeeuwse heldentekenwed strijd die de boekhandel uit schrijft: kleur de Zeeuwse helden en teken welke vijanden ze bestrij den. Zaterdag is de illustrator in de winkel aan de Lange Vorststraat tussen 14.00 en 15.30 uur om ad vies te geven en te signeren. Kleur platen verkrijgbaar in de winkel. tips: walcheren@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21