sport 145 met Tjoba TOP haalt angel uit spel CKV BC Vlissingen sterk in de slotfase Volleyballers WS'92 pakken eerste zege Slecht begin voor waterpoloërs DZK maandag 3 oktober 2011 'je kunt dit team wel met een boodschap het veld in sturen' Fortis-coach Robin Wisse door Roeland van Vliet door Roeland van Vliet 's-heer hendrikskinderen - Fortis heeft zaterdag niet van Tjoba kun nen winnen, maar de Souburgers maakten het de koploper in de eerste klasse C wel bijzonder moeilijk. „Je kunt dit team wel met een boodschap het veld in sturen", zei coach Robin Wisse met gepaste trots na de 19-15-ne- derlaag in 's-Heer Hendrikskinde ren. Daarmee doelde hij vooral op het verdedigende werk van Rens van den Driest en Remco Crucq. Zij moesten te allen tijde aan Niels en Dirk-Jan Westmaas, de topschut ters van Tjoba, blijven plakken. „Ze moesten hen aan het twijfe len brengen en dat is voortreffelijk gelukt", meende Wisse. „Ze heb ben vandaag niet vaak van afstand kunnen scoren." Niet alleen Van den Driest en Crucq beten zich vast in hun Beve- landse tegenstanders, ook de ande re zes Fortis-spelers waren bijzon der gretig. Allen wilden zich revan cheren voor de eerdere, smadelij ke 13-6-nederlaag tegen PSV. Daar door viel het gemis van Niels Be- belaar (die vanwege een voetbles sure alleen het laatste kwartier kon spelen), Jordy Sleijpen en Es ther Kasse nauwelijks op. In de openingsfase speelden Joyce Schoonaard, volgens haar trainer één van de beste speelsters in de eerste klasse, en Jessica de Boer, die terugkeerde na een blessure, in aanvallend opzicht een hoofd rol. Zij plaagden de Tjoba-vrou- wen met verrassend aanvalsspel en knap storend werk in de ver dediging. Mede door hun treffers ging Fortis tot 5-5 (na twaalf minuten) gelijkop met de thuis ploeg. Daarna kreeg Tjoba wat meer grip op de wedstrijd. Bij rust was het 9-7 en na de 10-10 (Fortis kwam goed uit de kleedkamer) trok de thuisploeg door naar 16-10. Na het inbrengen van Niels Bebelaar leefde de Souburgse formatie weer wat op en werd de stand weer wat draaglijker. „Vorige week hebben verrast in negatieve zin tegen PSV en vandaag deden we dat in positieve zin tegen Tjo ba", zei coach Wisse. „Maar helaas pak je ook daar geen punten mee." Een smet op het duel was nog de rode kaart voor Niels Westmaas in de slotminuut. De lange Tjo- ba-speler slaagde er onder de korf niet in om te scoren, mede omdat zijn tegenstander Rens van den Driest in zijn rug zat, en probeer de vervolgens Van den Driest, die de bal had gevangen, de bal te ont futselen. Dat deed hij iets te agres sief, waardoor de Fortis-speler ten val kwam. De scheidsrechter zag Westmaas een slaande beweging maken en toonde hem meteen de rode kaart. Daarna beëindigde hij meteen het duel. Omroep Zeeland had het moment gefilmd en liet na afloop herhaaldelijk de beelden zien aan onder anderen de coaches en aanvoerders van beide partijen. Een slaande beweging was op het materiaal niet te constateren. De arbiter, die ook in de bus van de omroep kroop, bleef echter bij zijn standpunt, waardoor de kans bestaat dat Westmaas voor een flink aantal duels geschorst wordt. Scores Tjoba: Niels Westmaas 5, Dirk-Jan Westmaas 4, Patrick de Bruine en Esmee Walraven 3, Manon Braam en Dennis Broerse 2. Scores Fortis: Remco Crucq 3, Niels Bebelaar, Jessica de Boer, Rens van den Driest, Demi Mondeel en Joyce Schoon aard 2, Pascal Koppejan en Patrick Kop- pejan 1 middelburg - De korfballers van TOP wonnen zaterdag voor de der de keer op rij. In Gorinchem werd GKV met 9-15 verslagen. De Arne- muidse overgangsklasser staat daar door gedeeld tweede. GKV-TOP 9-15: De Walchenaren begonnen moeizaam en kwamen met 3-0 achter. Maar daarna her stelde het achttal zich. Bij rust was er al een voorsprong: 5-6. In de tweede helft nam TOP vervolgens ruim afstand van de thuisploeg. „We hebben vooral sterk verde digd", zei coach Erik Maljers. „GKV is afhankelijk van twee sco rende mannen. Die hebben we re delijk uit de wedstrijd gehouden. De ene maakte er drie, de andere vier. Maar dus niet, zoals in andere duels, zes en acht." Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 4, Corné Bezemer en Anita de Ridder 2, Leon van Belzen en Nelieke van Belzen 1. Swift-Valto 16-14: Swift-coach Dennis Plantinga was vooral goed te spreken over de eerste helft van de Middelburgse tweedeklasser. „Spelers cijferden zich weg voor het team, waardoor we met rust vier punten voorsprong hadden." Na de 11-7 ging Valto wat opportu- nistischer korfballen en dat had succes. De ploeg scoorde een paar keer van heel ver, waardoor het gat met de thuisploeg kleiner werd. Swift wacht in de twee laat ste duels op het veld twee derby's. Men moet eerst tegen Stormvogels en daarna tegen Ondo. Scores Swift: Vera Kuijper en Naomi Zuidweg 4, Kristian Huisman 3, Richard Geldof 2, Eefje van de Berg, Sophie Cevaal en Matthijs Pagé 1 Weidevogels-Stormvogels 18-10: De uitslag was geflatteerd. De Westkappelaars boden Weidevo gels in de eerste helft knap partij, getuige de 8-8-ruststand. Maar in de tweede helft scoorde Stormvo gels nauwelijks meer. Na rust sloeg Weidevogels meteen een gat van vier", zei coach Jan Theune. „Daarna lukte bij ons niets meer, terwijl zij juist vertrouwen kregen. Toen werd het verschil dus nog groter." Scores Stormvogels: Linda de Witte 3, Niek Peene en Arjen Schoe 2, Arja Groenleer, Loura Kleinepier en Jonathan Koets 1. KCR-Ondo 28-18: De thuisploeg kreeg van de arbiter acht strafwor- pen en Ondo maar twee. Dat illus treerde het feit dat hij de weg kwijt was, vond Ondo-trainer Hans de Meij. „Dat we achttien keer scoren tegen de koploper is heel mooi, maar ik vind de nederlaag geflat teerd." Scores Ondo: Jeroen Mesu 7, Ronald Wisse 5, Robbie Mesu en Anne- mieke Toerse 2, Nickie Geervliet en Jo-Anne Knol 1. Seolto-ADO 8-9: Na een voortva rende start (3-0) scoorde derdeklas ser Seolto niet meer totaan de rust (3-2). In de tweede helft leidden de Vlissingers steeds of stond het gelijk. Maar aan het eind trok ADO het duel toch nog naar zich toe. „Het was zuur dat we in de laatste minuut nog een strafworp misten", zei trainer Harry Kerk hof) die wel tevreden was over het spel van zijn ploeg. Scores Seolto: Timme Provoost 3, Raif Dourlein, Wou ter Harthoorn, Jolanda Kerkhof, Mayel- la Kuizenga en Chris Mol 1 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing vlissingen - In de hoofdklasse van de basketbalcompetitie wonnen de vrouwen van BC Vlissingen de thuiswedstrijd tegen Tracks met 51-49. Bij de mannen werd het door blessures geplaagde BC Vlis singen uitgeschakeld voor de beker door een 82-81 nederlaag in El- burg. Vrouwen. BC Vlissingen - Tracks 51-49: BC Vlissingen speel de in de eerste helft de centers Yo- landa Joosse en Sheri Bos goed vrij en ging daardoor rusten met een 31-20-voorsprong. Na de pauze had de Limburgse ploeg zich beter ingesteld op het Vlissingse spel en werd BC Vlissingen gedwongen om van afstand te schieten. Omdat de schoten niet vielen, kwam Tracks terug in de wedstrijd en vanaf 33-32 werd het spannend. Door een driepunter van Dorien de Witte en een score met bonus van Melanie Dolfing trok BC Vlis singen aan het langste eind: 51-49. Scores: Yolanda Joosse 22, Sheri Bos 13, Melanie Dolfing 9, Lizette Heijns- dijk 4 en Dorien de Witte 3. Mannen. GS Stars - BC Vlissin gen 82-81: Na een erg lange reis nam BC Vlissingen het in Elburg op tegen GS Stars dat eveneens in de eerste divisie speelt. Door bles sures ontbraken Sjoerd van Pelt, Patrick Kompier en Dennis de Paauw, terwijl tot overmaat van ramp Abdul Zombra in het eerste kwart met een pijnlijke enkel naar de kant moest. Desondanks bleef BC Vlissingen goed volgen en brak de rust aan bij 47-45. Na de pauze moest Michel Bosters met fouten- last naar de kant, waardoor GS Stars een voorsprong van tien pun ten nam. Via een felle verdediging kwam BC Vlissingen terug tot 78-78, maar in de slotminuut was GS Stars de gelukkigste. Scores: Mi chel Bosters 19, Dominique van Hove 15, Sjors van de Poel 13, Emilio Jangba- hadoer 10, Benjamin Steenbeek 8, Ste fan Schrier 8, Raylin Jimenez 4 en Ab dul Zombra 4. BC Vlissingen 2 - Barons 2 69-54: BC Vlissingen 2 had een stroeve start waardoor Barons 2 de leiding nam. Door driepunters van Stefan Karadzic bleef de schade beperkt en bij 18-18 was de stand weer ge lijk. Aan het slot van de eerste helft nam de ploeg uit Breda op nieuw de leiding: 20-27. In het der de kwart kwam BC Vlissingen dichterbij, waardoor het laatste kwart inging bij 39-40. Daarna was Barons uitgeblust. BC Vlissin gen 2 profiteerde en behaalde een 69-54 zege. Scores: Ronny de Troije 14, Stefan Karadzic 11Anton Versteeg 10, Rajinder Poetai 9, Angelo Roelands 8, Erwin Hilbert 7, Mike de Kraker 6, Rick Schipper 3 en Benjamin Risakotta 1. WS'92 in de aanval in de wedstrijd tegen RVC/Libanon. foto Lex de Meester vlissingen - De waterpoloërs van DZK zijn slecht aan de competitie begonnen. Bij promovendus Hiero- nymus werd met 5-3 verloren. Hieronymus-DZK 5-3: DZK mis te veel kansen waardoor het team gefrustreerd raakte. De thuisploeg maakte hier dankbaar gebruik van en kwam vlak voor tijd op 4-3. Scores DZK: Jordy de Nood, Martijn Mechielsen en Sjoerd Leijnse (allen 1). Brunssum-DZK 4-9: De Vlissing se vrouwen namen in de eerste pe riode een 1-3-voorsprong. Toen het in de tweede periode 1-4 werd leek de wedstrijd gespeeld maar Brunssum kwam in de derde pe riode terug tot 4-4. Hierna stelde DZK orde op zaken. 4-5. Scores DZK: Rowena Witkamp 4, Yenti Geelhoedt 3 en Maranda van Ijk, Saskia van de Hooft 1 De Treffers 2-DZK 2 4-9 (2-2, 3-3, 3-4 en 5-8). Scores: Sjakko Bekkers en Levy Kort 3, Robin Breel en Kevin van Haaren beiden 1. door Peter van Kouteren vlissingen - De volleyballers van WS'92 en Mytilus boekten hun eerste competitiezege. WS'92 ver sloeg in de regiodivisie RVC/Libanon met 3-2. Promotie- klasser Mytilus keerde uit Ooster hout met een 1-3 zege terug. De vrouwen van WS'92 verloren met 0-4 van Sliedrecht Sport 3. WS'92-RVC/Libanon 3-2 (25-15, 18-25, 25-23, 16-25, 17-15): Gemen de gevoelens overheersten na af loop in het Vlissingse kamp. De mannen van WS'92 waren blij met de eerste zege in de regiodivi sie, maar hadden het gevoel dat te gen het uit de tweede divisie gede gradeerde RVC/Libanon verzuimd was vier punten te pakken. WS'92 speelde vooral degelijk en maakte weinig fouten. Aanvallend werd er gescoord, „maar niet over dreven mooi", vond Martijn Hoosemans. „Verdedigend was het redelijk, maar niet geweldig spectaculair." In de beslissende vijfde set deden beide ploegen nau welijks voor elkaar onder. De thuis ploeg koesterde vanaf het begin een nipte voorsprong en wist die tot het einde te behouden. Jola/Olympus-Mytilus 1-3 (15-25, 25-22,15-25,17-25): De Goese man- nenploeg speelde rustig en beke ken en maakte weinig fouten. My tilus nam met een goede service in drie van de vier sets het initiatief en mocht zich in aanvallend op zicht uitleven. Het resulteerde in drie ruime setzeges. Slechts in de tweede set scoorde de thuisploeg tegen. Dat was te wijten aan een mindere Goese opslag, waardóór de ploeg uit Oosterhout in het za del werd geholpen. De veertienjari ge Kez Capelle maakte in de vier de set meer dan verdienstelijk zijn competitiedebuut voor Mytilus. VVS'92-Sliedrecht Sport 3 0-4 (19-25,18-25,18-25, 20-25): Hoewel ogenschijnlijk een kansloze neder laag werd geleden, hield de Vlis singse vrouwenploeg geen slecht gevoel aan het duel over. „Dit biedt perspectief voor de toe komst", vond Angelique Schalk wijk. „We speelden zeker niet on verdienstelijk." WS'92 kon in elke set geruime tijd aanklampen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79