derbysfeer sport45 Van der Linde terug op hoogste treetje Smokkelhoek verliest Hage moet Boot laten passeren Tovaal weer boven 100 punten Gebrek aan wisselspelers breekt Goes op 's Lands Welvaren wint thuisduel Drie keer goud voor JudoGoes maandag 3 oktober 2011 'De ontwikkeling van spelers als Dennis Broerse en Patrick de Bruine vind ik belangrijker dan het kampioenschap. Want dat behalen we toch wel' Tjoba-coach Bram van Geffen door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Anniek van der Linde was zaterdag tijdens de springwedstrijd van de RV All round in de klasse M oppermach tig. In L gaf Ellen Briquet weer maar eens een demonstratie in barrage rijden. Het zomerse weer had niet alleen invloed op het Zeeuwse verkeer, maar zorgde ook voor iets unieks in de Zeeuwse paardensport. De ruiters en amazones reden in de indoorwedstrijd bij manege van Stal Vermue in Heinkenszand in zomertenue. Jurylid Kees Stuik: „Ik loop al heel wat jaartjes mee, maar dit heb ik nog niet mee ge maakt." Het lukte bij Anniek van der Lin de een tijdje telkens net niet om te winnen. Maar in Heinkenszand bleek er tegen de amazone uit 's-Heer Arendskerke in M geen kruit gewassen. Met de schimmel merrie Chanel Z eiste ze de zege op. En de Quinar Z dochter Quin- tina Z stuurde ze naar de tweede stek. „Van een dip wil ik niet spre ken, want mijn paarden sprongen beslist niet slecht", zei Van der Linde. „Maar ik greep telkens naast de overwinning en dat was even wennen voor me. Zo'n resul taat als vandaag heb je dan ook weer eens nodig. Goed voor het zelfvertrouwen." In de barrage van L stuurde Ellen Briquet uit Vogelwaarde de ruin de Holland's Golden Boy-zoon Mazzel als een raket in de super snelle tijd van 38,49 seconden over het parkoers. Haar belaagster Nathalie Houbrouck had met Mo- rentes blijkbaar in het basispar koers al haar kruit verschoten. Na drie fouten van de Dutch- boy-zoon gooide de amazone uit Vrouwenpolder de handdoek in de ring. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de hoofdklasse van de basketbalcompetitie wonnen de vrouwen van BC Vlissingen de thuiswedstrijd tegen Tracks met 51-49. Bij de mannen werd het door blessures geplaagde BC Vlis singen uitgeschakeld voor de beker door een 82-81-nederlaag in El- burg. Smokkelhoek verloor voor de competitie met 54-45 bij Ba rons 3. Vrouwen. BC Vlissingen-Tracks 51-49: BC Vlissingen speelde in de eerste helft de centers Yolanda Joosse en Sheri Bos goed vrij en ging daar door rusten met een 31-20-voor- sprong. Na de pauze had de Lim burgse ploeg zich beter ingesteld op het Vlissingse spel en werd BC Vlissingen gedwongen om van af stand te schieten. Omdat de scho ten niet vielen, kwam Tracks terug in de wedstrijd en vanaf 33-32 werd het spannend. Door een drie punter van Dorien de Witte en een score met bonus van Melanie Dolfing trok BC Vlissingen aan het langste eind. Scores: Yolanda Joosse 22, Sheri Bos 13, Melanie Dolfing 9, Lizette Heijns- dijk 4 en Dorien de Witte 3. Mannen. GS Stars-BC Vlissingen 82-81: Na een lange reis nam BC Vlissingen het in Elburg op tegen GS Stars, dat eveneens in de eerste divisie speelt. Door blessures ontbraken Sjoerd van Pelt, Patrick Kompier en Dennis de Paauw, terwijl tot overmaat van ramp Abdul Zom- bra in het eerste kwart met een pijnlijke enkel naar de kant moest. Desondanks bleef BC Vlissingen goed volgen en brak de rust aan bij 47-45. Na de pauze moest Mi chel Bosters met foutenlast naar de kant, waarna GS Stars een voor sprong van tien punten nam. Via een felle verdediging kwam BC Vlissingen terug tot 78-78, maar in de slotminuut was GS Stars de ge lukkigste. Scores: Michel Bosters 19, Dominique van Hove 15, Sjors van de Poel 13, Emi- lio Jangbahadoer 10, Benjamin Steen beek 8, Stefan Schrier 8, Raylin Jimenez 4 en Abdul Zombra 4. Barons 3-Smokkelhoek 54-45: In Breda kon Smokkelhoek een goed begin geen vervolg geven, waar door Barons 3 de leiding overnam. Door scores van Wouter Lu- nenborg gingen de Kapellenaars toch rusten met een 25-26-voor- sprong. Na rust was Barons sterker. Smok kelhoek kon aanvallend geen pot ten meer breken en zag de thuis ploeg langzaam uitlopen. Scores Smokkelhoek: Mare Eversdljk 17, Wouter Lunenborg 9, Michiel Schrier 6, Henk van den Doel 6, Ron Polderman 5 en Richard Dekker 2. RILLAND-BATH - Groot was de ani mo niet op de warme 1 oktober bij de finale van de dubwedstrijden van de motorclub Rilland. Diverse klassen werden samengevoegd om een acceptabel startveld te verkrij gen. Onder toeziend oog van de voor de rest van het seizoen uitge schakelde Steven Ovaa (Oost-Sou burg) gingen de junioren en senio ren in één groep van start. In beide manches nam Goesenaar Stefan Hage het voortouw en volgden Mark Boot uit Burgh-Haamstede en Erik van der Wekken uit Zierik- zee. Een aantal ronden mocht de Bevelander aan de leiding rijden, maar daarna nam Boot het com mando over en dat gaf hij niet meer af Boot werd clubkampioen, maar dat had ook te maken met de afwe zigheid van Rinnie van Linden uit Putte. In het dagklassement werd Hage tweede en zijn plaatsgenoot Johnny van Eekelen derde. Van der Wekken werd dagwinnaar bij de MX 1 voor Dennis Zoeteweij uit Yerseke en thuisrijder Robert lanssens. Van der Wekken greep te vens de clubtitel. GOES - De hockeyers van vierde klasser Goes hebben gisteren met 3-0 verloren bij Gilze-Rijen. Goes kon in het uitduel geen wis sels inzetten. Dat brak het team net name in de tweede helft op. Mede door de hitte vloeiden de krachten weg bij de Bevelanders. Voor de doelwisseling bleef een ge sloten verdedigend Goes knap op de been en gaf de ploeg nauwe lijks kansen weg. Na rust (1-0) werd de constante druk van de thuisploeg hen te machtig. Binnen een tijdsbestek van tien minuten werd de wed strijd toen beslist. Goes, en met na me aanvaller Steven Sijnja, had wel pech dat een inzet door de paal gekeerd werd. In dezelfde klasse won Walcheren met 10-0 van Hoeksche Waard en verloor Olympia met 4-0 van DDHC. KWADENDAMME Het kaderteam 's Lands Welvaren versloeg gisteren in eigen huis HWA Verhaar uit Alblasserdam met 6-2. Alleen Peter de Bree ver loor, bij hoge uitzondering, zijn partij. De winstpartijen kwamen van de sterk spelende Jaap Hameling, Jan Goudzwaard en de debuterende Sjoerd Breas. SCHIJNDEL Tijdens het judotoernooi van Bu dokan Schijndel hebben Mauk (-15 jaar, -66 kg) en Zoë Moerman (-12 jaar, -36 kg) van JudoGoes gisteren goud bemachtigd in hun categorie ën. Beiden wonen in Goes. Ook hun clubgenoot Jarno Bouw meester, afkomstig uit Wissenker- ke, legde beslag op de eerste plaats. Hij deed dat in de categorie -42 ki lo, -12 jaar. door Hans Markusse GOES - Oemoemenoe versloeg op eigen veld zonder veel moeite LS- RG met 31-13. In een turbulente slotfase verloor het Middelburgse team wel Quinten van Dijk en Fa- bien Legrand, die door scheidsrech ter Maintz uit het veld werden ge stuurd. Tovaal haalde opnieuw flink uit. Na een 50-o-voorsprong bij rust werd Gouda/Sparta 2 met 102-0 verslagen. LSRG zorgde in de tiende minuut via een penalty-kick voor de ope ningsscore tegen Oemoemenoe. Via een try van Ferdy Tilroe en een conversion van Joey Luitwieler ha- den de Middelburgers een ant woord, maar daarna kwamen de gasten op een 7-13-voorsprong. Door een try van Ruben de Wolf en een conversion van Joey Luit wieler werd dat ongedaan gemaakt. Na rust stelde Oemoemenoe snel orde op zaken. Door tries van Quin ten van Dijk en Wouter Krikke en Moment uit het duel Tovaal-Gouda/Sparta 2. twee goede schoppen van Luitwie ler was de zege halverwege de twee de helft al in de knip: 28-13. Acht minuten voor tijd bepaalde Joey Luitwieler de eindstand op 31-13. Tovaal maakte in de eerste twee competitieduels al korte metten foto Willem Mieras met de tegenstander en ook Gouda/Sparta 2 had op sportpark Het Schenge geen schijn van kans. Ondanks de afwezigheid van aan voerder Maurice - Boelhouwers en Koen Spaas regende het try's en conversions. niet zo makkelijk liep", zei aanvoer der Dirk-Ian Westmaas. Na rust spartelde Fortis nog even tegen - het ging van 9-7 naar 10-10 - maar in de volgende tien minu ten scoorde Tjoba zes keer op rij en was het pleit beslecht. Met Niels Bebelaar in de ploeg, die van wege een voetblessure maximaal vijftien minuten kon spelen, zorg de Fortis nog wel voor een heet laatste kwartiertje. Hij scoorde twee keer en maakte zo de stand wat draaglijker voor de Soubur gers. Een smet op het duel was de rode kaart voor Niels Westmaas in de slotminuut. Hij slaagde er onder de korf niet in om te scoren, mede omdat zijn tegenstander Rens van den Driest in zijn rug zat, en pro beerde vervolgens Van den Driest, die de bal had gevangen, de bal te ontfutselen. Dat deed hij iets te agressief) waardoor de Fortis-speler ten val kwam. De scheidsrechter zag Westmaas een slaande bewe ging maken en toonde hem met een de rode kaart. Daarna beëindig de hij meteen het duel. Omroep Zeeland had het moment gefilmd en liet na afloop herhaalde lijk de beelden zien aan onder an deren de coaches en aanvoerders van beide partijen. Een slaande be weging was op het materiaal niet te constateren. De arbiter, die ook in de bus van de omroep kroop, bleef echter bij zijn standpunt, waardoor de kans bestaat dat West maas voor een flink aantal duels ge schorst wordt. Scores Tjoba: Niels Westmaas 5, Dirk-Jan Westmaas 4, Patrick de Bruine en Esmee Walraven 3, Manon Braam en Dennis Broerse 2. Scores Fortis: Remco Crucq 3, Niels Bebelaar, Jessica de Boer, Rens van den Driest, Demi Mondeel en Joyce Schoon- aard 2, Pascal Koppejan en Patrick Kop- pejan 1. strijd langzaam naar zich toe. Esmee Walraven en Manon Braam zorgden nog voor rust voor enkele belangrijke doelpunten. „Zij sleep ten ons er doorheen toen het even foto Willem Mieras meer bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57