Prachtige zege tafeltennissers Arnemuiden 421 sport 4% Schweertman mist frisheid in finale TTV Amemuiden haalt uit tegen concurrent Red Stars. De eerstedivisionist wint met 8-2 Arnemuiden heeft in de eerste en neemt afstand van de onderste plaatsen. punten bijelkaar geslagen. Davy Gunst grijpt net naast de overwinning Krappen sneuvelt in de halve finale Podiumplaatsen voor Zeeuwse judoka's Israel eindigt als zesde in criterium Van de Velde wint in kwalificaties Antalya De Bree superieur bij voorwedstrijden libre maandag 3 oktober 2011 TAFELTENNISCOMPETJTIE I divisie in drie wedstrijden vijftien a—B—WIIIIU'WIl. I I Hl t'lifiMIII (IIIJIIIIIIIIIIIIIHI'inillMMWBgig^üMMMagHWBaMilliHilllBillliilili III' l llllillllllllWIIIIM BARCELONA - Piëdro Schweertman is er zaterdag in Barcelona niet in geslaagd om zijn derde toernooi zege te boeken op de World Tour van de Professional Squash Associ ation. De 28-jarige Koudekerken aar moest in de eindstrijd buigen voor de sterke Zuid-Afrikaan Shaun Le Roux, de nummer drie van de plaatsingslijst. Het proftoernooi in de Spaanse metropool duurde één wedstrijd te lang voor de international. Om de climax van het met 5.000 dollar gedoteerde squashkam- pioenschap te bereiken, had de ongeplaatste Schweertman een kleine 4,5 uur op de volledig gla zen squashbaan gestaan om ach tereenvolgens Steve Finitsis (3-2), laymie Haycocks (3-2) en Bradley Hindle (3-2) te verslaan. De frisheid ontbrak daardoor in de finale, waardoor hij niet in staat was de getalenteerde Le Roux het vuur na aan de schenen te leggen: 6-11 5-11 6-11. Ondanks de nederlaag kan Schweertman, die 120e staat op de wereldranglijst, terugkijken op een prima toernooi. Op weg naar de finale versloeg hij drie hoger aangeslagen tegenstanders. Boven dien verdiende hij met zijn finale plaats 60 belangrijke punten voor de ranking. De Walchenaar zal zich nu gaan voorbereiden op de World Open Wildcard Play-Offs die deze week (donderdag en vrijdag) in Rotter dam worden gespeeld. Hij strijdt dan met Dylan Bennett, Bart Ra- velli, Sebastiaan Weenink, Frank Hartkoren en René Mijs om een startbewijs voor de hoofdronde van het WK Squash 2011. Dat toer nooi is ook in Rotterdam en be gint op 28 oktober. OOSTERHOUT Davy Gunst is gisteren bij de slui- tingskoers in Oosterhout als twee de geëindigd. De renner uit Yerse- ke kwam op 150 meter voor de fi nish aan de leiding, maar werd toch nog voorbij gereden door Toi- ne Middelburg. Een dag eerder werd Gunst bij een klimwedstrijd in Orroir zevende. Jesse Raas finish te als zestiende. EGMOND AAN ZEE Karin Krappen greep zaterdag naast een finaleplaats bij de Cham pions League of Darts in Egmond aan Zee. De Vlissingse dartster ging in de halve finale onderuit. Ze verloor met 3-1 van de Zuid-Hollandse Daisy van Driel. Krappen mist door haar uitschake ling deelname aan de Zuiderduin Masters. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arnemuiden haalden in de eerste divisie een prachtig resul taat. De ploeg versloeg mede-de- gradatieconcurrent Red Stars met 8-2. Een klasse lager zag TTC Mid- deburg het degradatiespook nu al scherp in beeld komen. De ploeg verloor met 3-7 van Renata uit Eindhoven. SAR gaat fier aan kop in de derde divisie na de 9-1-zege op Megacles uit Weert. Arnemuiden kwam tegen de Ven- rayse gasten op een onverwachte achterstand. Frank Boute moest zijn eerste wedstrijd tegen Patrick Zwiers afstaan. Het was voor Bou te de eerste verliespartij in het Ar- nemuidentenue. De nederlaag werd rechtgezet door Jan-Henk Bomhof, die Ro nald Boogaard versloeg, en door Marc Hackenberg die de verdedi ger Frank van der Vleuten aan de kant zette. Hierna liepen de Walchernaren uit naar een 5-1-voorsprong voor dat het tweede tegenpunt op het bord verscheen. Mare Hackenberg moest in Ronald Boogaard zijn mindere erkennen. De laatste drie partijen werden wel in winst om gezet zodat de ruime overwinning gevierd kon worden. Amemuiden is met dit resultaat naar plaats drie geklommen en heeft een klein gaatje geslagen met de degradatieplaatsen. In de tweede divisie liep TTC Mid- GILZE Tijdens de districtskampioenschap pen van Zuid-Nederland zaterdag hebben twee Zeeuwen het podium gehaald. Rob Kroonen (sc Delta) uit Temeu- zen behaalde een zilveren plak in de klasse boven de honderd kilo. Tess Cornelius (Frans de Boevere) moest zich tevreden stellen met brons in de klasse tot 52 kilo. ZAVENTEM Wielrenner Pieter Israel is bij een criterium in Zaventem als zesde geëindigd. Er waren 43 deelnemers bij de wed strijd die open stond voor beloftes, masters en amateurs. Israel, die uitkomt voor de Hoekse Renners, had bij de finish een ach terstand van negen seconden op de winnaar. De zege ging naar de Belg Julien Stassen. delburg tegen de tweede nederlaag aan. Met 3-7 bleek het Eindhoven- se Renata te sterk. Sören de Witte zorgde voor de Middelburgse pun ten. Met sterk spel werden Gerard van Dongen, Sergeii Choulepov en Stefan Heijnis verslagen. Michel Sperling kwam tegen Heijnis knap van een 2-0-achterstand terug maar moest in de vijfde game het onderspit delven. Emiel de Rijke kon niet in de buurt komen van een overwinning. De mannen van SAR boekten de tweede monsterscore op rij. In Weert werd Megacles met 1-9 op gerold. Simone de Klerk en Den nis Verdurmen bleven ongeslagen. Johan 't Hooft won van Danny de Zeeuw en Will Verspagen maar moest zijn meerdere erkennen in Gerard van de Kerkhof Door dit resultaat staan de Kloosterzanden- aren nu fier aan kop in de derde di visie. In het jeugd landelijk B werd de Zeeuwse derby gespeeld tussen TTC Middelburg en Scaldina. De punten werden eerlijk verdeeld zo dat er een gelijkspel op het bord verscheen. Floris Dijkers zorgde voor de Zie- rikzeenaren voor een verrassend knappe overwinning op de nog ongeslagen Miquel de Witte. De Witte won wel van Herbert Keij- man en Martijn Stouten. Ook Jor- din Heijnens verloor aan Middel burgzijde zijn ongeslagen status door van Herbert Keijman te ver liezen. ANTALYA Tennisster Bernice van de Velde heeft nog één winstpartij nodig om toegelaten te worden tot het hoofdschema van een 10.000 dollar- toernooi in Antalya. De speelster uit 's-Gravenpolder won gisteren haar eerste kwalifica tieduel van de Duitse Amelie In- tert. De setstanden waren 7-5 en 6-3- KWADENDAMME Peter de Bree won de nationale voorwedstrijden libre groot eerste klasse en plaatst zich zo goed als ze ker voor het NK. Hij won al zijn partijen ook al kende hij een moei zame eerste dag met 12 en 6 beur ten voor 300 caramboles. De twee de dag ging het beter en won hij in twee en één beurt. Met 4 punten en 51.17 gemiddeld stak hij met kop en schouders boven iedereen uit Sören de Witte van TTC Middelburg bleef tegen Renata ongeslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54