/oor derby Terneuzen verzuimt af te rekenen met Longa boeiende derby Biervliet loopt rood aan tegen Steen sport j 41 Axel behoudt de maximale score maandag 3 oktober 2011 'We hebben een paar kansje gehad op de 1-1. Maak je die, dan kan het alle kanten op.' RIA W.-trainer jean-Pierre Hubregsen door Peter van Kouteren HULST - Trainer Eric Brems verze kerde dat het woord Axel zelfs na de 2-o-zege op RIA W. geen mo ment was gevallen, maar onder de aanhang werd na afloop wel al vooruitgekeken naar de onverval ste topper van komende zondag. Zelfs de meest verstokte supporter was het er na de vijfde zege op rij over eens dat HW'24 tegen RIA W. een slechte generale had ge kend. En dus wordt er volgens volksgeloof gerekend op een goede uitvoering in het Axelse bos. „We hebben aan het begin van de com petitie afgesproken dat we van zon dag tot zondag werken", vertelde Eric Brems. „We focussen vooral op onszelf en veel minder dan voorheen op de tegenstander." Met de maximale score uit vijf duels kan HW'24 terugblikken op een prima begin van de competi tie, waar vooraf met een smalle se lectie tegenvallers waren ingecalcu leerd. „Onze start is geweldig", vond Brems. „Maar ligt dat aan ons, of is het niveau een beetje minder? We hebben vijftien jon gens, die allemaal in vorm moeten zijn. De chemie met de groep is zeer goed en zelfs aan het verstevi gen. Dat maak je niet vaak mee als je ergens een paar jaar bent." De spelersgroep trok met de staf na af loop naar de kermis in Hulst, om het succes te vieren. „We hadden afgesproken dat we alleen zouden gaan als we zouden winnen", ver telde de oefenmeester. „Om de winnaarsmentaliteit te bevorde ren. En vanaf dinsdag komt het woord Axel pas boven." In schril contrast met de florissan te start van HW'24 duikelde RIA W. na het verlies in Hulst naar de voorlaatste plaats op de rangschik king. „We staan waar we horen te staan", vond Jean-Pierre Hubreg sen. „Je wordt over een heel sei zoen gewogen. We hebben voor rust 4-5-1 gespeeld, om het creë ren van kansen voor HW'24 te voorkomen. Ja, we zijn voor de 'nul' gekomen. Zes minuten voor rust maken ze 1-0. Daarna hebben we geprobeerd meer naar voren te komen. We hebben een paar kans je gehad op de 1-1. Maak je die, dan kan het alle kanten op. Ze ko men (vier minuten voor tijd) op 2-0 uit een hoekschop, die geen corner was. Toen ging de partij op slot." De bezoekers gunden HW'24 van af het eerste fluitsignaal het initia tief, zakten in tot de middenlijn en lieten de thuisploeg achterin op eigen helft ongehinderd rond spelen. Eenmaal op de helft van de Westdorpenaren gunde de rood-zwarte formatie HW'24 wei nig ruimte, om bij balbezit via een snelle omschakeling waar mogelijk de aanval te zoeken. Dat gebeurde slechts sporadisch. HW'24 speel de in een te laag tempo om voor verrassingen te kunnen zorgen. Het was dan ook geen toeval dat een spelhervatting tot de 1-0 leid de. Een makkelijk gegeven vrije trap aan de achterlijn werd in eer ste instantie weggewerkt, maar in de rebound voor doel gebracht en door Dennis Buijs tot 1-0 gepromo veerd. Na rust had de thuisploeg meer diepte in het spel en kwa men de Westdorpenaren er met speldenprikjes uit. Omdat lang moest worden gewacht op een tweede Hulster treffer, bleef het duel tot in de slotfase spannend. HW24-RIA W. 2-0 (1-0). 39. Dennis Buijs 1-0, 86. Jorn Knibbeler 2-0. Scheidsrechter: E. Piket (Dordrecht Cele kaart: Kees Duitemeijer, Job Ing- heis (beiden HW'24), Hensley Victori- na, Salim Hamidi (beiden RIA W.). Aan tal toeschouwers: 250. TILBURG - Dat Terneuzen gistermid dag tegen Longa (1-0) de vierde ne derlaag op rij leed, had de ploeg vooral aan zichzelf te danken. De thuisploeg was in de eerste helft weliswaar de iets betere ploeg, maar na rust deelde Terneuzen de lakens uit. Alleen slaagde de Zeeuws-Vlaamse eersteklasser er niet in om het overwicht in doel punten uit te drukken. Koploper Goes boekte thuis tegen Nemelaer de vierde overwinning op rij (3-0) en VC Vlissingen ver sloeg IFC met 3-2. Voor de Wal- cherse ploeg was het de eerste ze ge van het seizoen. Longa-Terneuzen 1-0 (1-0): Om dat tien minuten voor rust de bui- tenspelval niet goed werkte, kon Jelle Hakkert de thuisploeg op een i-o-voorsprong zetten. Terneuzen had kort daarvoor via Remco van Leeuwen een goede kans laten lig gen. Hij werd in stelling gebracht door Dominique Verlinde - die was ingevallen voor de geblesseer de Jordy van Bremen - maar Van Leeuwen schoof de bal naast. In de tweede helft was Terneuzen de bovenliggende partij. Het over wicht resulteerde in kansen voor onder anderen Verlinde en Van Leeuwen, maar Terneuzen slaagde er maar niet in te scoren. Zo ein digde een vrije trap van Van Leeu wen op de paal en had de doel man van Longa ook nog een aan tal uitstekende reddingen in huis. Daardoor stapte Terneuzen voor de vierde keer op rij met lege han den het veld af. Goes-Nemelaer 3-0 (1-0): Goes begon goed aan de wedstrijd en kwam na negen minuten terecht op voorsprong via Robin de Pag- ter. De solide verdediging van de thuisploeg gaf daarna geen enkele kans weg en zodra de bal veroverd werd, was Goes met snelle aanval lers enkele keren levensgevaarlijk. De tweede goal liet echter lang op zich wachten. Uiteindelijk had Goes een tegenstander nodig om de score te verdubbelen. Neme- laer-verdediger Rick de Riele speel de de bal zomaar in de voeten van Yves Nyemb. De aanvaller twijfel de niet en schoot raak: 2-0. Kort daarna moest Goes met tien man verder. Invaller Gaffin de Me- za stond pas vier minuten op het veld toen hij na een grove tackle al weer kon inrukken. Nadat Yannick van As in blessuretijd in het straf schopgebied werd gehinderd trok de scheidsrechter opnieuw een ro de kaart, ditmaal voor Nemelaer- speler Luuk Vermeer. De straf schop werd door Kyle Doesburg beheerst binnengeschoten: 3-0. VC Vlissingen-IFC 3-2 (1-1): De thuisploeg kwam op eigen veld na twintig minuten op voorsprong door een treffer van Arjan Hu- man. Via Danny Slingerland kwam IFC voor rust op gelijke hoogte en diezelfde speler maakte er tien minuten na rust ook 1-2 van. Het heilige vuur leek na de tweede tegentreffer verdwenen bij de thuisploeg. Tot Vlissingen een strafschop kreeg, nadat Arjan Hu- man was neergelegd. Aanvoerder Björn Langeveld schoot de thuis ploeg weer langszij (2-2). Nadat in valler Jonathan Constancia een kans op 3-2 had laten liggen, ston hij met een assist alsnog aan de ba sis van de winnende treffer. Hij so leerde tot de achterlijn, waarna Hoessein Bouzambou de beslissen de 3-2 binnen kon tikken. door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de aanloop naar de topper van volgende week in de derde klasse A tegen HW'24, boekte ook Axel de vijfde overwin ning op rij. In en tegen Gastel was de formatie van trainer Michel Leonhart met 4-0 te sterk. Zeelan- dia Middelburg won thuis met 2-1 van BW'63, in een duel waarin van beide ploegen de doelman een rode kaart kreeg. SC Gastel-Axel 0-4: Een makke lijk voetballend Axel opende al na vijf minuten de score via Danny Aarnoudse: 0-1. Nog voordat er een kwartier was gespeeld bracht Kjell Vanderhaegen de 0-2 op het bord. SC Gastel was niet bij mach te hier veel tegenin te brengen en nog voor rust liepen de bezoekers uit naar 0-4 door Maik de Wolf en opnieuw Vanderhaegen. Daarmee had Axel blijkbaar zijn kruit ver schoten, want de tweede helft le verde geen treffers meer op. De thuisploeg probeerde nog wel iets aan de stand te doen, maar deed dit vooral met hoge ballen die steeds een prooi waren voor doel man Jochem Goedhals. Zeelandia Middelburg-BW'63 2-1: Na zes minuten benutte Lun- ven Vermeer een strafschop na mens de thuisploeg: 1-0. Daarna bleven de beste kansen voor de Middelburgers, al verscheen ook BW'63 enkele keren gevaarlijk voor het doel. Op slag van rust pro fiteerde Ali Ozturk van een fout van doelman Tim Blind en was het weer gelijk: 1-1. In de zestigste minuut kreeg de doelman van de bezoekers rood na het neerhalen van een doorgebro ken speler. Een kwartier later werd diens vervanger tussen de palen ge passeerd door Alberto Conde Mor- gado, op aangeven van Eddy de Looff: 2-1. Kort voor tijd kroop de thuisploeg door het oog van de naald. Zeelan dia Middelburg-doelman Tim Blind kreeg rood, maar de toege kende strafschop werd hoog over geschoten. gehouden en mocht Steen aanleg gen vanaf de stip. Doelman Mark van Kouteren keerde deze inzet, maar de vreugde was van korte duur toen Stefan Janse enkele mi nuten later zijn tweede gele kaart kreeg. Kort hierna bepaalde Stijn Dobbelaar de eindstand op 2-2. Hontenisse-Zeeland Sport 2-2: Een sterk combinerend Zeeland Sport kwam na een half uur op voorsprong door Matthieu de Smit: 0-1. Hontenisse ging daarna beter spelen en dit leidde nog voor rust tot de gelijkmaker van Jeroen Verschuren: 1-1. Ook het eerste halfuur na rust was in het voor deel van de thuisploeg die door Tom Rijk op een 2-1-voorsprong kwam. Hierna namen de Vlissin- gers het initiatief weer in handen. In de slotfase maakte Lennart Reij- nierse gelijk: 2-2. Patrijzen-IJzendijke 0-1: De eer ste helft leverde Patrijzen wel meer balbezit op, maar geen uitge speelde kansen. Na rust namen de bezoekers het heft meer in han den, wat in de 64e minuut leidde tot de openingstreffer van Bas Cas- teleyn: 0-1. Daarna verzuimden de bezoekers verder afstand te ne men, onder meer bij een fraaie stiftbal van Joël van Overloop. Jong Ambon-Clinge 6-2: De Mid delburgers legden een prima partij voetbal op de mat. Martin Waisa- py was goed op dreef en bekroon de dit met een hattrick in de eer ste helft (3-0). Kort na rust scoor de Percy Verlinden tegen (3-1), maar via Robbie van Iwaarden (2x) en Zico Tomasoa werd het 6-1. Jonas Roels bepaalde de eind- stand op 6-2. Corn Boys-Hulsterloo 1-6: Bij rust stond het al 0-4 door treffers van Remi van Itegem (2x), Chris- toph Praet en Robert van Dries- sche. In de tweede helft nam Hul- sterloo wat gas terug, waardoor Dennis Leenstra kon tegenscoren: 1-4. Praet en Van Driessche maak ten daarna het halve dozijn vol. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Door een 2-2-gelijk- spel bij Biervliet, dat de wedstrijd met negen man beëindigde, liep Steen in de vierde klasse A tegen het eerste puntenverlies aan. Jong Ambon profiteerde en gaat na een 6-2-zege op Clinge nu alleen aan de leiding in deze klasse. Patrijzen stelde teleur met een 1-0-neder- laag op eigen veld tegen IJzendijke. Hekkensluiter Corn Boys verloor thuis met 1-6 van Hulsterloo. Biervliet-Steen 2-2: De bezoekers kenden het eerste halfuur een over wicht, maar toch werd het pas in de 35e minuut 0-1 door een rake kopbal van Robin Mariman. Bier vliet kwam vooral in de tweede helft sterk terug en het was de in de 65e minuut ingevallen Tim Bo- gaart die binnen twee minuten met twee treffers de stand op 2-1 btacht. Een kwartier voor tijd Oostburg-aanvoerder Davy Maes kan nog bij de bal, maar zijn inzet zal net kreeg Thomas Leurgans tot verba naast het doel van Breskens gaan. foto Peter Nicolai zing van velen de rode kaart voor-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43