401 sport HW'24 kent slechte generale Breskens voelt zich morele winnaar na Aardenburg heeft eerste zege binnen HW'24 boekt tegen RIA W. een moeizame overwin ning (2-0). Het is de vijfde zege op rij en iedereen in Hulst kijkt uit naar de derby van zondag tegen Axel. maandag 3 oktober 2011 *il Jli Hill Ifrr.HiitflliaBBBHM—8B3WBB1 door Bob Maes TERNEUZEN - Aardenburg is van de hatelijke nul af In de thuiswed strijd tegen Unitas won de zon dag-tweedeklasser gisteren met 3-1. De andere Zeeuwse tweede klasser, RCS, kreeg een pak slaag van TSC: 5-2. Aardenburg-Unitas 3-1 (1-0): Na amper zeven minuten spelen schoot Bart van den Hemel de 1-0 binnen. Omdat meer kansen ver volgens niet benut werden, was dat ook de ruststand. Na de rust veranderde het spelbeeld enigs zins, want-ook de ploeg uit Gorin- chem creëerde kansen. Dat resul teerde erin dat Meivin Boer de stand na een uur spelen in even wicht bracht (1-1). Aardenburg liet zich echter niet van de wijs breng en en stond tien minuten later op nieuw op voorsprong. Steven de Croock gaf de ploeg van Robbie de Munck meer uitzicht op drie punten (2-1). Tien minuten voor tijd was het Aardenburgse feestje helemaal compleet, toen Van den Hemel met zijn tweede treffer Aar denburg definitief de drie punten bezorgde. Middenvelder Michiel Leijte toon de zich na afloop tevreden. „We hebben weinig kansen weggege ven en veel op de snelheid van Bart van de Hemel gegokt", vertel de Leijte. Door de overwinning verliet de West Zeeuws-Vlaamse formatie de laatste plaats, die werd overgedaan aan Madese Boys. Aardenburg - Unitas 3-1 (1-0). 7. Bart van den Hemel 1-0. 60. Meivin Boer 1-1. 70. Steven de Croock 2-1. 80. Bart van den Hemel 3-1. Scheidsrechter: Strik (Rijen). Gele kaart: Hylke Stroo (Aardenburg). Aantal toeschouwers: 150. TSC-RCS 5-2 (2-1): RCS ging het minder voor de wind. Op bezoek bij TSC werd met 5-2 verloren. „TSC is dan wel een favoriet om te promoveren, maar we gaven de doelpunten veel te makkelijk weg", was trainer Dennis de Nooijer duidelijk. RCS kwam in Oosterhout nog wel op voor sprong. Luke Eversdijk schoot na een kwartier een vrije trap bin nen. Maar door 'kinderlijk verdedi gen', zoals De Nooijer het noem de, werd die voorsprong voor rust nog uit handen gegeven. Eerst kon Jeroen van Leijsen uit een corner de gelijkmaker binnentikken en vier minuten later was het Ruben Steen die RCS een tik gaf (2-1). Toch had De Nooijer niet het ge voel dat er niets meer te halen viel in Oosterhout. Koud aan de twee de helft begonnen, vergrootte op nieuw Van Leijsen echter de voor sprong. Het slotakkoord aan de kant van TSC was voor Jesse Ge- broers, die nog twee keer scoorde. Dat één van die goals vanuit bui tenspelpositie werd gemaakt en RCS-speler André Siereveld tussen door uit een penalty nog scoorde (4-2), deed weinig meer af aan de nederlaag voor RCS. TSC-RCS 5-2 (2-1). 15. Luke Eversdijk 0-141Jeroen van Leijsen 1 -144. Ru ben Steen 2-1. 54. Jeroen van Leijsen 3-1. 70. Jesse Gebroers 4-1. 75. André Siereveld 4-2 (strafschop). 89. Jesse Ge- broers 5-2. Scheidsrechter: De Kroon (Eindhoven). Aantal toeschouwers: 200. DERDE KLASSE ZONDAG 18 In de eerste vijf competitieduels heeft HW'24 achttien keer ge scoord. Het incasseerde zes goals. RIA W.-verdediger Ferdi Kabal (links) duelleert met aanvaller Dennis Buijs van HVV'24. foto Peter Nicolai iwina«Hig8B8saaa^3gsg^&ffiaBaa door Jurgen Naeye BRESKENS - Vijf minuten na afloop van de derby tegen Oostburg be greep ]an Meijaard het nog steeds niet. Hoe kon hij de bal zó hoog overschieten? Doelman Anthony de Muer kreeg diep in blessuretijd een verraderlijk schot in zijn ge zicht. Meijaard hoefde de rebound alleen maar tussen de palen te schieten, maar de middenvelder van Breskens mikte de bal hoog over, waardoor het boeiende streekduel in 1-1 eindigde. „Onbegrijpelijk", sprak Meijaard over zijn kans. „Die bal moet ge woon dwars door het net. Goed, de bal stuiterende iets op, maar dan nog moet ik 'm maken. Dit was dé kans op drie punten. Ik baal hier flink van." De 21-jarige linkspoot was nadruk kelijk aanwezig in het duel tegen Oostburg. Een kwartier voor het einde nam hij een vrije trap vanaf ruim dertig meter. Doelman De Muer was kansloos, maar had het geluk dat de bal op de paal beland de. „Ik raakte de bal perfect en tel de 'm al", aldus Meijaard, die elke vrijdagavond, samen met assis tent-trainer Mare Waebeke, inten sief oefent op het nemen van vrije trappen. Kort daarna etaleerde hij opnieuw zijn traptechniek. De Muer kreeg er nog net zijn vinger toppen achter. Door het gelijkspel wacht de thuis ploeg nog steeds op zijn eerste ze ge van dit seizoen. Trainer los de Wilde was teleurgesteld, maar kon zijn spelers weinig verwijten. „Ze hebben vandaag voor elke meter geknokt. Het zit ons niet mee in het benutten van de kansen. Een overwinning tegen Oostburg had dit jonge elftal een ^boost' kunnen geven, maar het mocht niet zo zijn", aldus De Wilde. Breskens begon sterk aan de wed strijd. Jan Willem de Rooij kreeg in de eerste minuten twee kansen op de openingstreffer, maar zijn pogingen gingen naast en over. Na een kwartier openden de bezoe kers de score. Op aangeven van de sterk spelende Arjen Versluijs schoot Quinten de Muer de o-i binnen. Het was een klap, die de thuis ploeg maar moeizaam te boven kwam. „We begonnen slap, maar na de o-t kwamen we beter in de wedstrijd", vond Oostburg-trainer Marty Bekooy, die zag hoe Davy Maes na een half uur de bal nét voorlangs schoot. Na de hervatting waren de rollen omgedraaid. De thuisploeg speel de onbevangen op de aanval en kreeg via kopballen van Wim Vet (over) en Ned de Looze (lat) kan sen op de 1-1. Een kwartier na de rust was de aanvoerder van Bres kens wel succesvol. De Looze draai de weg bij Merijn van de Plas en schoot diagonaal raak. Het thuispubliek veerde op, maar ging snel weer zitten toen Arjen Versluijs oog-in-oog met doelman Mike Bron kwam te staan. De ver vanger van Roy den Dunnen, her stellende van een kaakfractuur, redde bekwaam. Kort daarna schoot Davy Maes uit kansrijke po sitie naast. In het laatste kwartier drong Bres kens, aangemoedigd door een hartstochtelijk meelevend thuispu bliek, fel aan, maar de onfortuinlij ke Meijaard kon zijn goede inval beurt niet bekronen met een doel punt, waardoor alleen de neutrale toeschouwer als winnaar sport park Baetsande verliet. Breskens-Oostburg 1-1 (0-1). 15. Quinten de Muer 0-1, 59. Ned de Loo ze 1-1. Scheidsrechter: C. Jochems (Nieuw-Vossemeer). Gele kaart: Dennis de Jaeger, Metin Yavuz, Xander de Buck (allen Breskens), Niek Maenhaut, Mi chel Wieme, Davy Maes (allen Oost burg). Aantal toeschouwers: 375. MWte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42