z sport 139 Kloetinge raakt in Veen de weg kwijt nog niet ontstijgen bij Zaamslag Nipte nederlaag voor AZW bij De Meeuwen Productieve zaterdag in de hoofdklasse B GPC Vlissingen gaat voor derde keer onderuit maandag 3 oktober 2011 35iiigs>iag^&iiBa^33S&«a«*aaM»WMWrtHHaiaaaiM^g3BBgi^^ Van de zeven duels in de hoofdklasse B werden er zaterdag zes uitgespeeld. In die zes wedstrij den werd liefst 39 keer gescoord. Zo eindigde ASWH-Kozakken Boys in 4-4, werd Nieuw Lekker- land-Nivo Sparta 3-4 en won Scheveningen met liefst 8-1 van Heerjansdam. XerxesDZB, zater dag in Rotterdam de tegenstander van Hoek, won in Leerdam met liefst 8-0 van LRC. Het duel tussen Zwaluwen en Excelsior Maassluis werd gestaakt. Een twaalfjarige jeugdspeler van de thuisclub verloor bij een vuurwerkincident een hand. door Barry van der Hooft HOEK - Voor een crisis lijkt het nog een beetje vroeg. De afgelopen ja ren hebben echter wel uitgewezen dat er in Hoek niet veel voor no dig is om kritische geluiden vanuit de achterban op te wekken. Na de nederlaag tegen Kloetinge over heerste vorige week het chagrijn; van het duel met RWH werden zaterdag ook heel weinig aanhan gers vrolijk. Van het frisse, aanvallende voetbal dat Hoek tijdens de voorbereiding speelde is heel weinig meer over. Of, zoals Ruud Pennings het ver woordde; „We kunnen wel contro leren, maar niet domineren." De trainer wist toen hij aan dit sei zoen begon, dat hij het met een bij zonder smalle selectie moest doen. Vijftien veldspelers en twee fitte keepers, dat zie je bij geen enkele andere dub in de hoofdklasse. Za terdag bleek hoe schrijnend de si tuatie is. Omdat Giovanni Siere- veld, Lionel Lord en David van Hoyweghen door blessures ontbra ken, zaten de tweede-elftalspelers Sander de Haas en Peter Hamelink op de bank. Dat Jari Vyaene en Jo- zué Weever naast hen zaten, maak te echter veel duidelijk over de hui dige situatie waar Hoek na amper een maand al in is beland. Vyaene heeft last van een ham stringblessure, Weever kwam niet ongeschonden uit het duel met Kloetinge. Beide spelers rust geven was echter geen optie. Vyaene ver scheen zaterdag aan het begin van de tweede helft zelfs in het veld, om tien minuten voor tijd weer ge wisseld te worden. En Weever moest in de slotfase nog de - ook al - geblesseerde Lionel Fitsch ver vangen. „Ik had Jari normaal gezien niet in willen brengen", bekende Pen nings. „Maar ik had geen andere keuze. We hebben het overlegd met de fysiotherapeut en zouden kijken hoe lang hij het vol zou houden." Dat werden 35 minuten, waarna Vyaene weer naar de kant ging en met een zuur gezicht over de pijnlijke plek aan de achterkant van zijn been wreef. In Hoek kunnen ze nog wel wat spelers gebruiken en daarom traint vanavond een Angolese verdediger mee. Dhombele Katenga is vol gens de beleidsbepalers bij Hoek pas twintig jaar, speelde bij FC Antwerp en Germinal Beerschot Antwerpen, meldde zich zelf bij de Zeeuws- Vlaamse club, maar niemand weet of hij een toege voegde waarde kan zijn. Kabenga zou zomaar de vijftiende speler kunnen worden die Hoek aantrekt sinds de degradatie uit de topklas se. Natuurlijk heeft een selectie vol nieuwelingen tijd nodig om een in gespeeld geheel te worden. Maar in Hoek leek dat proces tijdens de voorbereiding versneld te verlo- Karakteristiek Hoek-RWH 1-3 (1-1). 12. Roel van Rixoort 0-1, 43. Regilio Pinas 1-1, 65. Ali Yilmaz 1-2, 89. Mou- nier El Ouazizi 1-3. Scheidsrechter. A. Dijkstra (Oosterwolde). Rode kaart: 71. Rensy Barradas (RWH). Gele kaart: Reguiiio Vandepitte (Hoek), Dino Rodrques de Pina en lordy van Dam (beiden RWH). Aan tal toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Pabian Wilson, Ferry Alfons, Reguiiio Van depitte, Lionel Fitsch (84. Jozué Weever); Sebastian Hermans, Ray mond Wolff (46. Jari Vyaene/80. Peter Hamelink), Mille Mendes; Guillaume Clinckemaillie, Jorrit D'Haeseteer en Regilio Pinas. pen. Sinds de start van de competi tie kon Hoek echter nauwelijks overtuigen. Na vijf duels is Hoek niet meer dan een modale midden moter. Het voetbal van zaterdag gaf ook weinig aanleiding om te denken dat Hoek een plek in de top vijf kan veroveren. Na een redelijke openingsfase kreeg de thuisploeg ruim twintig minuten te zien hoe het spelletje gespeeld moet worden. RWH was in die fase een ploeg in beweging en kwam na een mooie aanval op een i-o-voorsprong via Roel van Rixoort. Hoek leek al voor rust aan een kansloze missie bezig te zijn, maar de Ridderkerkers begon nen arrogant te voetballen. Hoek kon terug in de wedstrijd komen en produceerde vlak voor rust de gelijkmaker. Regilio Pinas zette de aanval zelf op, speelde Guillaume Clincke maillie aan, waarna Pinas de voor zet van de Belg van dichtbij bin nenschoot. Hoek slaagde er echter niet om die lijn na rust door te trekken. Het aanvalsspel was weer veel te voorspelbaar en door een inschattingsfout van doelman Jor di de Jonghe kon RWH voor de tweede keer op voorsprong ko men (1-2). Toen Rensy Barradas kort daarna rood kreeg na een klap in het gezicht van Ferry Al fons, gloorde er weer hoop voor Hoek. Die werd vlak voor tijd de grond ingeboord door Mounier El Ouazizi: 1-3. „We gaven de goals veel te makke lijk weg", vond Pennings. „En te gen tien man creëerden we weinig tot niets. De oplossing lag aan de zijkant, maar die vonden we niet." Zes punten na vijf duels; ook Pen nings had zich een andere start voorgesteld. „We zijn nog niet zo ver als ik had gehoopt. We kun nen controleren, maar niet domi neren. Dat is de volgende stap." door Ron de Waal VEEN - Dat Kloetinge zaterdag puntloos huiswaarts zou keren uit Veen had niemand in het eerste halfuur durven voorspellen. Na de onfortuinlijke 1-0-achterstand zak te de ploeg van Cees Houtepen echter ver weg, waarna Achilles Veen uiteindelijk met 3-0 aan het langste eind trok. Zelden zal een ploeg twee zulke verschillende gezichten hebben ge toond als Kloetinge zaterdagmid dag tijdens de uitwedstrijd bij Achilles Veen. In het eerste half uur domineerde Kloetinge, maar na de ongelukkige handsbal van Arjan van der Smissen waaruit de 1-0 ontstond, was Kloetinge een ploeg die zich niet meer over de te genslag heen kon zetten. „En dat gebeurt ons na de wed strijd tegen LRC nu al voor de tweede keer", zei een licht ontgoo chelde trainer Cees Houtepen na afloop. „De eerste 25 minuten speelden we supergoed, om daar na ver weg te zakken", stak Hou tepen zijn teleurstelling niet onder stoelen of banken. De reactie van de coach was meer dan begrijpelijk, want Kloetinge had na twintig minuten gewoon op een o-2-voorsprong kunnen en moeten staan. Al na ruim vijf mi nuten had Mark Schuit zijn ploeg op voorsprong moeten zetten, maar de binnenkant van de paal bracht redding voor Achilles Veen. Even later kwam een afgeslagen in zet van John Schot bij de akelig vrijstaande fosimar Pattinama te recht, maar de spits schoot veel te ongecontroleerd over. Vervolgens viel de treffer wel aan de andere kant. Een ongelukkige handsbal van Van der Smissen in het strafschopgebied ontging scheidsrechter Van Wijk niet. Sezer Sulun maakte vanaf de straf schopstip geen fout: 1-0. Plotseling was Kloetinge de grip op de wedstrijd kwijt, maar de Be- velandse ploeg had kort na rust wel degelijk ook een strafschop verdiend toen Jorg van der Linden een voorzet van Björn Quartel met de hand toucheerde. Dit voor val ontging scheidsrechter Van Wijk echter volledig. Kort daarna had Achilles Veen de wedstrijd echter al op slot kunnen gooien, maar paal en lat waren keeper laco van der Schee gunstig gezind bij inzetten van Frans van de Steenhoven en Ferdie Verhoof- stad. Kloetinge wankelde, maar het duurde tot twintig minuten voor tijd, voordat de ploeg defini tief omviel. Ferdie Verhoofstad stuitte na een sterke actie eerst nog op Van der Schee, maar de re bound van Roel van Delft was de goalie van Kloetinge te machtig: 2-0. Diezelfde Van Delft mocht even later zijn tweede treffer van de middag aantekenen. Invaller Pascal Ippel gaf de bal op een pre senteerblaadje aan Van Delft, die aan een simpele intikker voldoen de had:3-0. Kloetinge had het hoofd toen al lang in de schoot geworpen, waar door het voor de thuisploeg sim pel was om de wedstrijd uit te spe len. Alleen Mark Schuit trachtte de Bevelandse eer nog te redden, maar zijn inzet belandde recht in de handen van keeper Ferdi Kwet- ters. „Hier moeten we van de week maar eens over praten", al dus Houtepen. „Na een halfuur ga ven we niet meer thuis." Karakteristiek Achilles Veen-Kloetinge 3-0 (1-0). 29. Sezer Sulun 1-0 (straf schop), 70. Roel van Delft 2-0, 78. Roel van Delft 3-0. Scheidsrechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Daan Esser en Björn Quartel (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 250. Kloetinge: Jaco van der Schee; Bjom Quartel, Arjan van der Smis sen, Michel Maaskant, Timo Jan sen; Mats Willemse (59. Jihad Azza- gari), Jaap Esser, Mark Schuit, Daan Esser; Josimar Pattinama (71. Ing- mar Quist) en John Schot. VLISSINGEN - GPC Vlissingen incas seerde de derde nederlaag in de eerste klasse. De Vlissingse zater dagclub verloor op eigen veld met 1-3 van Heinenoord. Die stand was al bij de rust bereikt. Aanvallende onmacht lag aan de nederlaag ten grondslag. „We wa ren niet echt bij machte om iets te forceren", vond Jurriaan van Poel je. „Je hebt een probleem als je niet voetbalt of wordt weggetikt. Dat is niet het geval. We creëren op zich niet veel, maar wel genoeg voor dit niveau. Als je uiteindelijk de trekker niet overhaalt, dan ben je niet effectief genoeg." Heine noord besliste de wedstrijd in de slotfase van de eerste helft. Met twee schotenvan afstand werd het van 1-1 (een eigen doelpunt van Heinenoord-speler Antal van den Berg) in een paar minuten tijd 1-3. door Robin Hamelink TERNEUZEN - Dankzij een 3-1-over- winning op Domburg is Heinkens- zand nu alleen koploper in de der de klasse A van het zaterdagvoet bal. Van de naaste belagers kwam VCK in en tegen 's-Heer Arends- kerke niet verder dan 1-1 en ging AZW met 1-0 onderuit bij De Meeuwen. Oostkapelle won met 2-0 van Hoedekenskerke en Veere was geflatteerd met 4-1 te sterk voor De Noormannen. Bevelan ders boekte een 4-3-overwinning op Nieuwland en kwam zo van de hatelijke nul af. De Meeuwen-AZW 1-0: In een gelijkopgaande eerste helft waren er kansen voor beide ploegen. De Meeuwen kreeg vier goede kansen maar slaagde er niet in te scoren. In de tweede helft hetzelfde spel- beeld en kreeg AZW kreeg enkele mogelijkheden. De beslissing viel pas in de 85e minuut. Na een voor zet van Robin Dek maakte Kevin Janse de winnende treffer voor de thuisclub. Veere-De Noormannen 4-1 (1-0): Re ne-Michel Gerritsen 1-0, Menno de Nooijer 1-1, Ricardo Telussa 2-1 en 3-1, Arcon Brasser 4-1. Bevelanders-Nieuwland 4-3 (2-2): Joey van Belzen 0-1, Robin van de Moe- re 1-1, Dennis van Belzen 1-2, Robin van de Moere 2-2 en 3-2, Mark van de Moere 4-2, Richard Jacobs 4-3. 's-Heer Arendskerke-VCK 1-1 (1-1): Stefan van Sabben 1-0, Ben Polvliet 1-1. Domburg-Heinkenszand 1-3 (0-1): Ruud La Grand 0-1, Alex van Dongen 0-2, Sander Willemse 1-2, Ruud La Grand 1-3. Hoedekenskerke-Oostkapelle 0-2 (0-0): Maarten van Maldegem 0-1, Ar jen Pattenier 0-2. Zaamslag-aanvaller Ugur Kahveci probeert in balbezit te blijven, met twee spelers van De Zwerver in zijn buurt. foto Péter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41