sport 137 geland ontsnappen Drie koplopers in Toto McEwen houdt Veelers van eindoverwinning af maandag 3 oktober 2011 'Mijn spelers hebben alles gegeven. Dit is een fantastische groep en ik ben verrukt dat ik hun coach ben geweest.' De Schotse bondscoach Andy Robinson zinspeelt op een vertrek door Geert Langendorff auckland - Het zelfverwijt droop zaterdag van de gezichten van de spelers van Schotland, toen ze het veld van Eden Park verlieten. Bij een enkeling liepen de tranen over de wangen. Het besef dat het mis sen van de kwartfinales van het WK rugby volledig te wijten viel aan eigen falen, deed meer pijn dan de nederlaag tegen Engeland (16-12) op zich. Zonder duidelijke reden lieten ze de teugels vieren op een cruciaal moment. In theorie maakte Schotland geen schijn van kans. Om niet voortij dig het toernooi te hoeven verla ten moest het winnen van Enge land met een verschil van mini maal acht punten. Een dergelijke prestatie was in lange tijd niet voorgekomen. Van de laatste 22 ontmoetingen met de eeuwige ri vaal trok Schotland slechts drie maal aan het langste eind, waarbij de marge niet groter was dan zes. Werkelijk alles moest meezitten om Engeland te overrompelen. En dat onwaarschijnlijke scenario deed zich in het laatste groepsduel voor. Het publiek stond massaal achter de ploeg, de vorm van de te genstander liet te wensen over, de tactiek pakte wonderwel uit en het scoreverloop was in het voor deel van de Schotten. Even na rust stond het 3-12, een tussenstand waarmee ze zich bij de laatste acht ploegen zouden scharen. Zonder aanwijsbare oorzaak ver loor Schotland direct daarna de doortastendheid waarmee het de opponent eerder woest maakte. Engeland profiteerde onmiddellijk van het verlies aan concentratie via lonny Wilkinson, die zijn ploeg met een drop goal terug in Tranen bij Nathan Hines. het duel schoot. Op de rake trap volgde een benutte penalty, een try en een conversie (16-12). De Schotten plaatsten zich na af loop gewoontegetrouw in de rol van de underdog, die er bijna in was geslaagd een even humeurige als gemene reus op de knieën te krijgen. Aanvoerder Alastair Kel- lock kwam woorden tekort om de spelers te prijzen voor hun inzet. Het was, kortom, de zoveelste "glo rious defeat" (glorieuze neder laag). Dat zijn team de zege en kwalifica tie voor de volgende ronde door amateurisme had laten glippen, kon hij desondanks niet ontken nen. Waar Kellock geen harde no ten wilde kraken, deed bonds coach Andy Robinson dat wel. Een gebrek aan onderlinge com municatie en meedogenloosheid lag volgens hem aan de basis van het verval. Net als Argentinië, waarvan Schotland een week eer der een zege in het slot uit handen gaf (13-12), beschikte Engeland over de bloeddorst die hoort bij een team dat ten koste van alles wil winnen. De wijze waarop Chris Ashton zijn try vierde, gaf hem daarin ge lijk. De winger, vol adrenaline, vierde zijn beslissende actie, alsof de wereldtitel was behaald. Een an der moment, dat luttele tellen daarvoor plaatshad, zei nog meer. Mike Tindall, net gewisseld, zag vanaf de bank een gat in de defen sie van Schotland. De centre, ge trouwd met een kleindochter van koningin Elizabeth, seinde direct zijn dichtst bijzijnde ploeggenoot in, die de rest verwittigde. De actie van de vice-aanvoerder, die in Nieuw-Zeeland het middel punt van een schandaal vormde na te zijn gefilmd in het bijzijn van een onbekende blondine, kon het verschil in daadkracht tussen Schotland en Engeland niet beter weergeven. Waar de ene partij weifelde, han delde de andere. Of, om een rugby- gezegde aan te halen: een team dat geen try's kan scoren, is als ie mand die de Mount Everest be klimt op slippers. Engeland treft in de kwartfinales Frankrijk, terwijl Argentinië, als tweede geëindigd in groep B, het opneemt tegen favoriet Nieuw-Zeeland. Verder zijn Wales en Ierland aan elkaar gekoppeld en speelt regerend wereldkampioen Zuid-Afrika tegen Australië. Eén goede voorspelling meer en Frank den Engelsman was alleen koploper geweest in de Toto. De voetballer van Noad'67 kwam ech ter tot vijf goede voorspellingen en moet de koppositie daardoor na vijf afleveringen delen met Pie- ter de Munnik (DFS) en Sven Zuidgeest (Walcheren). Den Engelsman scoorde punten met de nederlagen van Hoek en GPC. De oevrige drie punten pak te hij met de overwinningen van VC Vlissingen, Longa en HW'24. Voor zijn eigen ploeg had hij een overwinning op The Gunners aan gekruist, maar Noad'67 verloor op eigen veld met 0-1. Goes - koploper in de eerste klasse - laten winnen leek bijna een ze- kerheidje, maar Den Engelsman koos voor een gelijkspel fegen Ne- melaer. Goes won met 3-0. Vrijdag kunt u de voorspellingen van de zesde deelnemer weer te rugvinden in de krant. Hoek-RVVH I I® Achilles Veen - Kloetinge IDS X GPC Vlissingen - Heinenoorc Zaamslag- De Zwerver «O. Goes-Nemelaer X VC Vlissingen-IFC LONGA-Terneuzen 1 HW'24-RiaW Arnemuiden - Dauwendaele O X Noad'67 - The Gunners X O ICR SKNWK- ZSC'62 x juiste uitslag O - goede voorspelling O foute voorspelling aantal goed Frank den Engelsman (Noad'67) 5 Pieter de Munnik (DFS) 5 Sven Zuidgeest (Walcheren) 5 Sander van Remortele (Steen) 4 Jaimyvan Bloppoel (Yerseke) 2 iiii'iii'aiiiMMinwiiii tournai - Robbie McEwen heeft Tom Veelers van de eindzege in de Ronde van Wallonië-Picardië afge houden. De 39-jarige Australische renner won gisteren de laatste etappe en heroverde daarmee de leiderstrui. Veelers had het tricot zaterdag overgenomen van McEwen. De renner van Skil-Shi- mano werd in de slotrit over 175,4 kilometer van Mons naar Tournai zesde. Het is voor McEwen zijn tweede eindzege in de etappekoers, die voorheen bekend was onder de naam Circuit Franco-Beige. „Ik ging vol voor de etappezege. Dat ik ook de eindzege pak is mooi meegenomen", aldus McEwen, die eerder won in 2002. De winst bete kende veel voor hem. „Dit is een bewijs dat ik er nog altijd sta. Ik had getraind voor het WK, maar dat feestje ging niet door. Daarom besloot ik om alles te pakken wat ik kon pakken. Nu ga ik voor Pa rijs-Tours. Die wedstrijd heb ik nog nooit gewonnen." Dani Pedrosa (links) leidt op het Twin Ring Motegi circuit, met Jorge Lorenzo in zijn spoor. foto Greg Baker „Het was op zijn zachtst gezegd uiterst merkwaar dig hoe de transfer van jasper Cillessen is gelopen. Bij Ajax lag alles meteen op straat." Jacco Swart, directeur van NEC, in Voetbal In ternational. „Opnieuw tegen degradatie spelen, dat is echt een doemscenario. Voor dit Roda zou dat een ramp be tekenen." Roda-trainer Harm van Veldhoven in Voetbal International. „Deze competitie en deze entourage passen bij mij. Maar ik blijf natuurlijk Nederlander. Daar loop ik niet voor weg." Trainer Huub Stevens is terug in Duitsland bij Schalke 04. In NRC Handelsblad. „Buiten was er een akkefietje op een zebrapad en een vrouw zuchtte meteen: Ach, zo'n kut-Marok kaan. ja, daar zeg ik iets van. Ten eerste ging het volgens mij om een Nederlander, maar ik heb haar ook duidelijk gemaakt dat ze mensen kwetst met zo'n opmerking. Dat had ze gelukkig wel begre pen." Doelman Khalid Sinouh in het AD. „Toen ik 82 of 83 goals had gemaakt, keek ik eens naar de lijst en dacht ik: 'Het is haalbaar'. En toen kwam die goede tweede seizoenshelft. Ik wist dat ik, als ik dit seizoen fit zou blijven, het zou halen. Het was een mooie dag voor me, ik ben trots." Robin van Persie op de clubwebsite van Ar senal. Hij maakte vorig weekend zijn hon derdste doelpunt voor de club uit Londen. „Niklas Moisander flirtte met PSV, omdat hij twijfelde aan de kracht van de ploeg. Maar als wij iedereen bij elkaar weten te hou den, durf ik stiekem naar de derde plaats te kijken." Gertjan Verbeek in VI.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39