sport 41 voelt zich bestolen Invallers Dorst en Vogel bezorgden Bruse Boys alsnog een gelijkspel Renesse heeft na rust niks meer te vertellen maandag 3 oktober 2011 Hij moet ons een penalty geven en heeft ons gewoon bestolen.' ZSC-trainer Jos Wesdorp over de scheidsrechter door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - Toen scheidsrech ter Verhoeff dan toch eindelijk voor het einde van de wedstrijd floot, werden de contrasten zicht baar. De kruitdampen trokken op: de ontlading aan SKNWK-kant werd zichtbaar, evenals de desillu sie aan de zijde van ZSC'62. SKNWK won na ruim 113 minu ten voetbal in een stevige pot met 3-2- Verhoeff had er zaterdagmiddag zin in, want de leidsman trok in to taal bijna 24 minuten blessuretijd bij. „Bij elke uitbal of blessurebe handeling zette hij zijn klok stil", verklaarde SKNWK-aanvoerder Wilco de Valk het optreden. Zo kon het gebeuren dat in speelmi nuut 109 een kopbal van Arjan Smalheer door De Valk op onregle mentaire wijze uit de doelmond werd gewerkt. De Valk hield zijn handen boven zijn hoofd en kreeg de inzet tegen een hand. Het ont ging Verhoeff en vier minuten la ter richtte de ZSC-woede zich rich ting hem. „Hij moest ons een penalty geven en heeft ons ge woon bestolen", baalde trainer Jos Wesdorp. Het werd een tumultueus slot van Karakteristiek SKNWK-ZSC'62 3-1 (3-0). 28. Wil co de Valk 1-0, 36. Martijn Backx 2-0, 45+3. Wilco de Valk 3-0, 65. Kevin van't Veer 3-1, 87. Arjan Smalheer 3-2. Scheidsrechter: H.C. Verhoeff (Alblasserdam). Gele kaart: Martijn Rentier (SKNWK). Aantal toeschouwers: 85. SKNWK: Matthijs Verstraete, Mar tijn Rentier, René Verschoor (81. Marcel Verschoor), Alex Andeweg, Leon Pollemans (66. Leon Goede- een roerige voetbalmiddag, die ze ker voor rust niet die leant op leek te gaan. SKNWK leidde na 45 - of liever gezegd bijna 54 minuten - voetbal met 3-0. „Wij gaven het in de eerste helft zelf weg", vond ook ZSC-aanvoerder Martin van der Schee. In de 28e minuut kwam SKNWK op 1-0. Van der Weele liet zich overlopen door Robert Padmos en stuurde Backx weg. Die zocht en vond De Valk bij de eerste paal: 1-0. In die fase bleek het krachtsver schil op het middenveld vooral be palend. In de 36e minuut ontweek De Valk op rechts een tackle van Mark Provoost en bediende Mar tijn Backx voor de goal: 2-0. Kan sen voor Padmos en Sander Uijl il lustreerden het Nieuwerkerkse overwicht, dat in de blessuretijd beloond werd met de 3-0. Oleg Bondarenko zette voor en De Valk knikte de bal met het hoofd in de kruising. In de rust ging Wesdorp volledig uit zijn dak in de kleedkamer. „Ik was zeer teleurgesteld. We hebben collectief gefaald en SKNWK laten voetballen. Ik heb gezegd dat ik ze wilde zien strijden voor elke me ter." Captain Van der Schee beaam de dat: „We wilden er na rust be wust een fysiek potje van maken." gebure), Sander Uijl, Oleg Bonda renko, Robert Padmos, Stefan Ver meer (18. Robbert Uijl), Wilco de Valk en Martijn Backx. ZSC'62: Ramon Bodbijl, Taco Post (46. Kevin van't Veer), Mark Pro voost, Justin Vaane, Gerard Ver hoek, Barry van de Stel, Jos Krista- lijn (50. Kenneth Post), Jean-Paul van der Weele, Martin van der Schee, Arjan Smalheer en Robin Provoost. Dat daarbij nogal wat onbesuisde overtredingen begaan werden, nam heel Scharendijke op de koop toe. Tenslotte deed de ploeg in de ogen van de arbiter, die te weinig zag, niets verkeerd maar balanceer de de ploeg constant op de scheids lijn van goed en kwaad. SKNWK-coach Thomas de Rid der: „Ik vond het heel vaak over het randje gaan. De scheidsrechter liet te veel toe." SKNWK kon zichzelf- mede door wat omzettingen - na rust niet meer extra opladen, waar ZSC'62 dat wel kon. „We hebben een goed elftal voor de vierde klasse, zolang we maar met de basiself spelen", zei De Valk. „We hebben beperkte wisselmogelijkheden en de num mers vijftien tot en met twintig moeten er flink aan trekken. Het verschil is te groot." Kevin van't Veer bracht ZSC'62 in de 65e minuut terug tot 3-1 en ver volgens laaide het vuurtje verder op bij de bezoekers. In de 81e mi nuut moest René Verschoor gebles seerd naar de kant en De Valk zak te terug tot de positie van laatste man. Daarmee verloor SKNWK voorin een aanspeelpunt en speelde het ZSC onvrijwillig in de kaart. Toen Arjan Smalheer in de 87e minuut, na voorbereidend werk van Mark en Robin Provoost, voor 3-2 zorg de, leek de 3-3 een kwestie van tijd. Mede door de niet gegeven strafschop bleef die uit. Thomas de Ridder bleek opgelucht: „Over de eerste helft ben ik dik tevreden, maar na rust gingen wij te veel ach teruit lopen. Ik koester deze pun ten. We hebben twee weken ach ter elkaar gezwijnd. Ik kan me voorstellen dat ZSC zich hier besto len voelt." SKNWK blijft samen met Kogel vangers (5-0-zege op SPS) aan de leiding met een honderd procent score uit vijf wedstrijden. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - De oogst voor de drie eilandelij ke tweedeklassers bleef zaterdag beperkt tot één scha mel puntje. Bruse Boys speelde met 1-1 gelijk tegen Nieuwdorp, waar DFS en Duiveland hun uit wedstrijd verloren. DFS ging met 1-0 onderuit bij koploper Dinte- loord en Duiveland kreeg in Serooskerke met 4-0 op de broek. Alle goals werden gemaakt door Alex Jobse. Bruse Boys-Nieuwdorp 1-1: De wedstrijd was niet al te best. Voor rust waren de beste kansen voor Nieuwdorp, maar Niels Mulder en Ferhan Topal vonden doelman Mark Giljam op hun weg. Bruse Boys, dat speelde zonder Thomas Groeneveld en Robin Meertens, was slechts via afstandsschoten van Marco Ketting en Tom Blom- aard gevaarlijk. Vlak na rust zag To pal heil in een diepe bal van ach teruit. Uit een moeilijke hoek, en ondanks de aanwezigheid van Olaf Willemse en keeper Giljam, zette hij Nieuwdorp op 0-1. Bruse Boys zocht daarna meer de aanval. Bouke de Jonge en Jos Era des kregen kansen en in de 78e viel de verdiende 1-1. Invaller Emiel Dorst kopte een bal door op. Tom Blomaard, die voor de goal de eveneens ingevallen Gerard Vo gel vond. In de slotfase ging Dorst alleen op doelman Ruben Otte af, maar de routinier verzuimde de wedstrijd te beslissen. Dinteloord-DFS 1-0: Een moeiza me zege voor de koploper, dat in DFS een taaie en goed gegroepeer de tegenstander trof De ploeg uit Burgh-Haamstede was zeker niet minder dan Dinteloord en bleek vooral in de counter een paar keer door Jos van Belzen MIDDELBURG - Even leek het erop dat Renesse bij koploper WW'67 voor een stunt kon zorgen, toen Wilco Jochem de Zeeuwen kort voor rust op voorsprong bracht. Hoewel dit pas de tweede tegen treffer van dit seizoen was, waren de spelers van de tegenstander uit Woensdrecht blijkbaar niet onder de indruk. Binnen een kwartier in de tweede helft stond het 4-1. De wedstrijd eindigde uiteindelijk in 5-1, waardoor Renesse één tegen treffer minder te verwerken kreeg dan streekgenoot DZC'09 dat met 1-6 verloor van de andere koplo per, Nieuw Borgvliet. WW'67-Renesse 5-1: Waar de thuisploeg enkele goede mogelijk heden onbenut liet, was het bij Renesse uit de eerste de beste kans wel raak: 0-1 door Wilco Jochem in de 40e minuut, vanuit de re bound na een inzet van Vincent Goedegebure tegen de paal. In de tweede helft zette WW'67 binnen een kwartier tijd orde op zaken. Kevin van Loon maakte ge lijk (1-1), waarna er door treffers Stefan van de Velde, Ricky van der levensgevaarlijk. In de 74e minuut van de wedstrijd viel de beslissing toen Davey van Merriënboer met een afstandsschot doel trof. In de slotfase was Dinteloord via Fane Mensah dicht bij een tweede tref fer, maar die bleef de mannen van trainer Edwin Kriens bespaard. Door de vierde seizoensnederlaag, en de zeges van Dauwendaele en Yerseke, zakt DFS wel naar de laat ste plaats op de ranglijst. Serooskerke-Duiveland 4-0: Alex Jobse was wederom de grote man bij Serooskerke én een ware plaag geest voor Duiveland. Jobse ver zorgde de complete doelpunten productie voor het team van trai ner Eddy Kiesenberg. In de acht tiende minuut werd Jobse gec vloerd in het Oosterlandse straf schopgebied en tekende hij vanaf, de stip voor de 1-0. Met een ver dekt schot, na 'breedleggen' door Marlo Janisse, maakte hij er 2-0 van en een individuele actie leidde nog voor rust tot zijn hattrick. Dui veland speelde na rust vol op de aanval, maar kwam voor de twee de keer dit seizoen niet tot scoren. Dat lukt Serooskerke nog wel toen de ploeg in de 86e minuut weder om een strafschop kreeg. Op nieuw was Jobse trefzeker. SSV'65-Terneuzense Boys 0-1 (0-1). Ruud Hoogesteger 0-1. Arnemuiden-Dauwendaeie 2-4 (1-2). Bram de Jong 0-1, Marinus Baas 1-1, Peter van Gorsel 1 -2, 1 -3 en 2-4, Serge Nöthen 2-3. Yerseke-lnternos 7-4 (4-3). Elco de Schipper 1-0, Tim Brands 1-1 en 4-3, Jeff Herwig 2-1, Arjen de Koeijer 3-1, 4-1 en 6-4, Bart Lips 4-2, Rody Bakker 5-3, Patrick van Drongelen 5-4, Erik Boedagjan 7-4. Klundert-Zwaluwe 1-1 (0-0). Leon Hollemans 1-0, Tim Schonk 1-1. Waal en Jelle de Weert in de 60e minuut een 4-1-stand op het bord stond. Kevin van Loon was later nogmaals trefzeker, waardoor de wedstrijd in 5-1 eindigde. Nieuw Borgvliet-DZC'09 6-1: De bezoekers waren een maatje te klein voor de ploeg uit Bergen op Zoom die tot nu toe uit de eerste vier duels de maximale score had behaald. Robert Belleter zorgde met twee treffers voor 2-0, waarna Raymond Zonneveld uit een straf schop tegenscoorde namens DZC'09. Vrijwel direct na deze tegentreffer werd het echter alweer 3-1 door Ibrahim Nyawatira, die kort hier voor de strafschop had veroor zaakt. Na rust liep de thuisploeg verder uit naar 6-1 door opnieuw Robert Belleter, Geoffrey van Namen en Sebastiaan Tempelaars. Hansweertse Boys-NVS 3-1 (1-0). Frank Quakkelaar 1-0, Kevin Beenakker 2-0, Kevin Beenakker 3-0, Thijs de Wit 3-1. Kwadendamme-Robur afgelast. Scheidsrechter kwam niet opdagen. Volharding-FC Moerstraten 0-5 (0-2). Vosmeer-Lep. Boys 0-0. MZC'11 (gestreepte shirts) boekte tegen WHS de derde overwinning van het seizoen. Het was een zwaarbevoch ten driepunter. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33