Kritiek op dichte tunnel Coffeeshop weert Fransen Popband Racoon wint Edison Afzien in de Kustmarathon rotterdam - De Zeeuwse band Racoon heeft gisteravond een Edison voor beste band gewon nen. De andere twee genomineer den waren Nick Simon en De Staat. Zanger Bart van der Weide noemde de prijs 'een kroon op het werk'. pagina 16 en 17: Edison kroon op werk Racoon «MjMUMlfl— Rijkswaterstaat moet beter nadenken over sluiten hoofdverkeerswegen reageer op www.pzc.nl reacties: 557 goes - Rijkswaterstaat Zeeland en aannemer Heijmans kregen afgelo pen weekeinde hevige kritiek over zich heen van boze weggebruikers die op weg naar de Walcherse kust vast raakten in het verkeer door de stremming van de Vlaketunnel. De combinatie van het mooie weer, de Kustmarathon en het lan ge weekeinde vrij in Duitsland vanwege de viering van de Duitse eenheid zorgde voor grote stro men automobilisten die massaal de omleidingsadviezen bij de af slag Rilland negeerden. Veel men sen vinden dat Rijkswaterstaat re kening dient te houden met grote Zeeuwse evenementen en strand- drukte bij grote werken aan de Zeeuwse hoofdverkeersader. Maar ook verkeer dat wel de aange prezen route over de Oude Rijks weg volgde, kwam vaak vast te staan in files. Zaterdag even na de middag liep de filelengte op de noordbaan van de A58 op tot acht tien kilometer. Mensen stonden tot drie uur vast in de felle zon. Vrijwilligers van de brandweer deelden water uit, want veel men sen bleken zonder drinken op weg te zijn gegaan. Benzinestations na de Vlaketunnel merkten dat auto mobilisten ontberingen hadden ge leden aan de vlotte verkoop van flessen drinken, broodjes en ijs. Ook Zeeuwse wegenkaarten de den het plotseling weer goed in de vérkoop. Rijkswaterstaat Zeeland besloot za terdag de noordbuis van de tunnel een uur open te doen om de file te doen oplossen. Tegen 15.00 uur, toen de tunnelbuis weer sloot, was de grootste verkeersnood gele nigd. De file groeide daarna nog wel aan tot ettelijke kilometers, maar langer dan een uur is de ver traging niet meer geweest, volgens ANWB en Rijkswaterstaat. Dat gold ook 's avonds tijdens de terug reis van de kusttoeristen. Meer 'ventielen' in de doorstroming op de A58 wilde Rijkswaterstaat niet maken om te voorkomen dat de werkzaamheden aan de tunnel tot na het weekeinde zouden duren. Bovendien was het werk op dat tijdstip in een fase gekomen dat ontruimen ten bate van het ver keer niet mogelijk was, liet Rijks waterstaat weten. Gisteren bleven de verkeersproble men op de A58 beperkt. Even na 10.00 uur stond er weer een inko mende file van vijf kilometer. Aan nemer Heijmans kreeg het werk echter sneller klaar dan gistermid dag 17.00 uur wat in de planning stond. De Vlaketunnel was kort na 12.00 uur weer helemaal vrij van stremmingen. Levenseindekliniek is een goede zaak 81% 's 19% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8H711688 555530 MAANDAG 3 oktober 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 236 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN Maastricht - Fransen die zaterdag door Maastrichtse coffeeshops wer den weggestuurd, reageerden te leurgesteld en boos op de nieuwe maatregel van de shops. Die weige ren sinds zaterdag iedereen de toe gang die niet uit Nederland, Duits land of België komt. De coffee- shophouders laten Belgen en Duit sers nog wel toe omdat deze 'bu ren' al tijden erg met Maastricht zijn verweven. Alle mensen buiten die landen worden per zaterdag ge weerd. „C'est le fascisme", aldus een boze Fransman. Andere Fran sen zeiden zich gediscrimineerd te voelen en beschuldigden de por tiers van racisme. Rasta Fari Boni, de enige coffee shop in Maastricht die nog wel Fransen toelaat, profiteerde niet van het nieuwe verbod. „We heb ben geen extra toeloop", zei de ei genaresse. ALA pagina 7: wietpas heeft geen VLAKE Weggebruikers richting Walcherse kust vast in verkeer door stremming ven de twintig graden en er was weinig wind. Af zien! De EHBO had het druk met deelnemers met uitdrogingsverschijnselen of oververhitting. Toch deden zich geen grote ongelukken voor. De marathon werd gewonnen door een verliefd stel. Rik Wolswinkel uit Woudenberg, de winnaar bij de mannen, heeft een relatie met de nummer één bij de vrouwen, llonka van den Hengel uit Nij- kerk. Bij de mannen werd Remy Vasseur uit Vlis- singen na een uitgekiende race tweede. Bij de vrouwen eindigde de Middelburgse Anjolie En gels-Wisse als tweede. foto Ruben Oreel Alles over de Kustmarathon, zie pagina's 25 tot en met 33 middelburg - De negende editie van de Zeeuw se Kustmarathon was een snikhete. De mountain- bikers hadden het zaterdag nog relatief gemakke lijk, omdat ze al om half acht vertrokken en ruim voor twaalf uur finishten. De marathonlopers (fo to's), de kinderen die meededen aan de Kidsrun en de wandelaars hadden het zwaarder. De tem peraturen kwamen zaterdag en zondag ver bo- Nog één dag zomer 22° Westdorpe gisteren warmste plek van Nederland 4 en 5 Jan Akkerman test akoestiek Timmerfabriek 17 Mislukkingen stapelen zich voor Ajax

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1