Edison Zeeuwse Rivièra Test voor i6l zeeland Van Holstein en Otte niet in finale verkiezing Kunstenaar van Jaar Bekendmaking zeeland in de vorige eeuw POP Vakjury bekroont maandag 3 oktober 2011 Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Linden- bergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede ant woorden ontvangen een waardebon. Een plaats aan zee met paalhoof den en hoge duinen kan volgens C. Wondergem alleen Zoutelande zijn. Ook A. van Oorschot twijfelt niet: „Het kerkje, de zeewering, de molen. Dit moet Zoutelande zijn." En inderdaad, het is Zoutelande. In Zoutelande houden ze wel van verandering, zo vertelt Lenie de Visser. Hoewel het huis niet is ver plaatst, is haar broer geboren in de Hoenderstraat, Lenie zelf op het Kerkplein en staat het huis nu op het Willibrordusplein. Op dit plein stond tot eind jaren '50 de Willibrordusput, waar veel kinde ren in die tijd speelden. Door de dijkverzwaring moest de originele put worden afgebroken en ge dempt. De put die er nu staat, is een replica. De put dankt zijn naam aan predi ker Willibrord, zo meldt Joop Rot te. Volgens de overlevering liet de zendeling een put in het duinzand graven. Daarna bad hij en vulde de put zich met helder water. Rotte vertelt tevens dat de kerk op de foto de Catharinakerk is. Deze werd gebouwd in de dertiende eeuw en gedurende de 80-jarige oorlog half vernield. Daar bleef het niet bij, want tijdens de Twee de Wereldoorlog werd de kerk ge troffen door granaatscherven, afge vuurd door het Engelse slagschip 'Warspite'. In 1947 werd begonnen met de restauratie, die later nog eens uitgevoerd zou worden. Frans Weemaes vertelt dat de weg die achter de kerk links loopt, de Molenweg is. De molen stond ten tijde van de foto nog vrij, maar staat nu middenin een woonwijk. Aloys Sponselee weet dat de mo len uit 1922 dateert en een grond- zeiler en korenmolen is. Veel in zenders melden dat de foto van voor de dijkverzwaring is, omdat de dorpskring op deze foto nog in tact is. Meerdere lezers viel de co de (27-78) onder de foto op. Dit is, zoals velen al goed raadden, een codering van de KLM, die deze luchtfoto maakte. De winnaars van de waardebonnen: E. Vos-Ceertse, Oost-Souburg; L. Vos-Dingemanse, Zoutelande en S.A. v.d. Meulen uit Oostburg. a®* MIDDELBURG - Toos van Holstein uit Middelburg en Ineke Otte uit Goes hebben de finale van de ver kiezing van Kunstenaar van het laar 2012 niet gehaald. De acht kunstenaars die nog wel in de race zijn voor de titel zijn: de in 1957 in Goes geboren Sam Druk ker (winnaar van vorig jaar en een van de opmerkelijkste hedendaag se figuratieve schilders), Tjebbe Beekman, Anton Corbijn, Mariene Dumas, Mare Mulders, Ted Noten, Erwin Olaf en Co Westerik. De finalisten zijn uit de vijfentwin tig halve-fmalisten - onder wie Van Holstein en Otte - gekozen door een panel van circa honderd kunstkenners. Verrassende naam bij de finalisten is Tjebbe Beek man. Opvallend is het ontbreken van Ar mando in de finale, voor het eerst sinds de verkiezing in 2003 is be gonnen. Het publiek bepaalt wie zich uit eindelijk Kunstenaar van het Jaar mag noemen. Daarvoor kan ge stemd worden via www.kunst- week.nl. De winnaar wordt, even als het Talent van het Jaar en de Briljanten Kunstenaar van het Jaar, op 4 november bekendge maakt. Aan de titel is een bedrag van ro.ooo euro verbonden. De eerdere winnaars van de prijs zijn Comeille (2003), Jurriaan van Hall (2004), Jacques Tange (2005), Jeroen Hermkens (2006), Ad Ar- ma (2007), Henk Helmantel (2008), Ans Markus (2009 en 20to) en Sam Drukker (2011). De verkiezing bestaat uit in totaal vier rondes, waarbij afwisselend publiek en deskundigen een steeds verdere selectie maken. Inspectie Verkeer en Waterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Ontgrondingenwet Winnen van oppervlaktedelfstofïen De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu maakt, met toepassing van de gewone voorbereidingsprocedure van titel 4.1 van de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat hij op grond van de Ontgrondingenwet en het Besluit ontgrondingen in rijkswateren, bij besluit van 19 september 2011 met kenmerk IENM/IVW-2011/10467, vergunning heeft verleend aan Rijkswaterstaat Noordzee te Rijswijk voor het winnen van 500.000 m3 zand in vakSyU van de Noordzee. Het zand is bestemd voor de kust- suppleties op Walcheren. Termijn van terinzagelegging Het besluit en alle terzake zijnde stukken liggen conform de Algemene wet bestuursrechtvan 4 oktober 2011 toten met 14 november 2011 tijdens kantooruren ter inzage bij Rijkswaterstaat Noordzee (5e etage), Lange Kleiweg 34 te Rijswijk ZH en de receptie van de Inspectie Verkeer en Waterstaat in Lelystad, Noorderwagenplein 6. Desgewenst kan men over het besluit en de stukken telefonisch informatie inwinnen bij de heer F. de Roo tel. 070 - 336 67 35 of de heer C. Dijkshoorn, tel. 070 - 336 66 42. Bezwaar en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 14 november 2011 een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan de Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, Inspectie Verkeer en Waterstaat, Domein Waterbeheer, p.a. de hoofdingenieur-directeur Rijkswaterstaat Noordzee, Postbus 5807, 2280 HV Rijswijk. Tevens is het mogelijk om een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Lelystad, 19 september 2011. De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, namens deze, de inspecteur IVW/Waterbeheer, ing. J. Rus door Rolf Bosboom ROTTERDAM - Racoon heeft gister avond een Edison gewonnen voor beste band van Nederland. De Zeeuwse groep troefde daarmee Nick 8c Simon en De Staat, de twee genomineerden, af Volgens de Edison-vakjury maakt Racoon 'steengoede, stemmige liedjes' en heeft de groep op haar jongste album Liverpool Rain 'een grote stap voorwaarts' gezet. Zan ger Bart van der Weide noemde de prijs, die de groep ook in 2006 won, 'een kroon op het werk'. Racoon was evenals Blof en Moss ook genomineerd in de categorie ën beste album en beste song. De ze publieksprijzen gingen echter aan Zeeland voorbij. Als beste song koos het publiek Next to me van Ilse DeLange, als beste album Fier van Nick Simon (pas de eer ste Edison voor het duo). door Rolf Bosboom Ook al is er nog geen zeker heid is over de invulling van de Timmerfabriek in Vlissingen, de Cultuurwerf weet er voorlopig wel raad mee. De or ganisatie ziet volop mogelijkheden om van het recent gerestaureerde gebouw een prachtig cultuurpo dium te maken. Bij wijze van 'try-out' vond er gis- - -41 -jf- 4 4- -| L. ..4-4 - f -} - t - 4~ 1 •4--1 i 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 16