De lijst met blessures Verdediger Swinkeis komt na botsing met schrik vrij Vacansoleil rekent op behoud World Tour 361 sport Topscorers hoofdklasse op bezoek bij Hoek Reis keert in oktober terug naar Nederland Derde Griekse club uit hoogste klasse gezet Hans Dekkers weg bij Landbouwkrediet Selectie AZ na flinke omweg weer thuis Sutton spurt naar zege in Franco-Beige Zuid-Afrika naar kwartfinales WK EK-KWALIFICATIE Bondscoach Van Marwijk zou graag zien dat spelers tijd zaterdag 1 oktober 2011 EINDHOVEN Jonathan Reis keert in de loop van oktober terug naar Nederland. Dat heeft technisch directeur Marcel Brands van PSV afgesproken met zaakwaarnemer Renato van de 22-jarige centrumspits. Reis was de afgelopen weken moei lijk bereikbaar. PSV stuurde een mail naar Brazilië waarin Reis werd uitgenodigd om op bezoek te komen bij PSV, dat benieuwd is naar zijn lichamelijke conditie. Zijn contract bij PSV liep op 1 juli 2011 af. De spits scoorde vorig jaar in elf competitieduels acht keer, voor hij ernstig geblesseerd raakte. PSV betaalt nog wel steeds zijn me dische kosten. ATHENE Niet alleen de Griekse economie, maar ook het Griekse voetbal ver keert in een zware crisis. Het Zuid-Europese land is al maanden lang in de ban van een omkopings schandaal en gisteren werd bekend dat de tuchtcommissie alweer de derde club heeft bestraft met ver plichte degradatie naar de tweede divisie. Asteras Tripolis werd van wege zijn betrokkenheid bij het schandaal door de bond uit de Su per League verwijderd. Eerder wer den Olympiakos Volos en Kavala al teruggezet naar de tweede klasse. De hoogste divisie bestaat nu nog uit dertien clubs. IJZENDIJKE Profwielrenner Hans Dekkers gaat op zoek naar een nieuwe ploeg. De dertigjarige inwoner van IJzendij- ke kreeg gisteren van zijn huidige ploeg Landbouwkrediet te horen dat zijn contract niet verlengd wordt Dekkers, die de afgelopen jaren suk kelde met een virusinfectie maar inmiddels weer helemaal fit is, denkt nog niet aan stoppen. „Ik ga kijken waar ik volgend jaar terecht kan. Dit seizoen heb ik bijna alleen kermiskoersen gereden. Ik wil vol gend jaar graag een mooi program ma rijden." CHARKOV De selectie van AZ landde gisteren om 17.30 uur na een lange omweg op Nederlandse bodem. De selectie vloog terug via Bulgarije. Daar werd een tussenlanding gemaakt omdat er op het vliegveld van Charkov niet voldoende brandstof aanwezig was. Op de Oekraïense luchthaven bleek slechts 3000 liter kerosine aan boord te zijn. AZ zegt dat het voor 9000 liter had betaald. Donderdag speelde AZ tegen Meta- list Charkov in de Europa League (1-1). „Het is geen reclame voor een land dat volgend jaar het EK gaat organiseren", reageerde trainer Gertjan Verbeek, die morgen met AZ in Venlo tegen VW speelt. POPERINGE De Australische wielrenner Chris topher Sutton heeft gisteren de tweede etappe in het Circuit Fran- co-Belge op zijn naam geschreven. De coureur van Team Sky toonde zich na een rit over 159,2 kilometer tussen Menen en Poperinge de snelste in een massasprint. De Ne derlander Tom Veelers eindigde als tweede, voor de Fransman Adrien Petit. De Australiër Robbie McE- wen, die donderdag de openings etappe won, behield de leiderstrui. Vandaag wordt de derde etappe in het Circuit Franco-Beige - een rit over 153,3 kilometer tussen An- toing en Ichtegem - verreden. AUCKLAND Zuid-Afrika heeft zich dankzij een overwinning op Samoa gisteren ge plaatst voor de kwartfinales op het WK rugby. In het Nieuw-Zeelandse Auckland eindigde het duel in 13-5 voor de re gerend wereldkampioen. Bij rust stonden de Springbokken al met 13-0 voor. Voor het bescheiden Samoa zit het toernooi er na de nederlaag op. De ploeg had nog kans zich te plaat sen voor de kwartfinales, maar is door de nederlaag, ongeacht de uit slag van het laatste groepsduel tus sen Wales en Fiji, uitgeschakeld. m&sstMM i' wsagaasaggEaE mmssmmmmmmm <s>m t wm door Leon ten Voorde Wesley Sneijder ZEIST - Hoe goed de prestaties van Oranje ook zijn, bondscoach Bert van Marwijk heeft altijd een min der prettig lijstje bij zich als hij zijn selectie bekendmaakt: het lijst je met blessures. Sinds het WK in Zuid-Afrika heeft hij nog geen en kele keer een geheel fitte groep kunnen presenteren. Dat geld ook voor de laatste twee EK-kwalifica- tieduels tegen Moldavië (aanstaan de vrijdag) en Zweden (de dinsdag daarop). Arjen Robben en Maarten Steke lenburg zijn weliswaar weer be schikbaar, maar daar tegenover staat de afwezigheid van Wesley Sneijder (gescheurde liesspier), John Heitinga (irritatie aan de knie) en Ibrahim Afellay (afge scheurde kruisband). In het geval van Sneijder had Van Marwijk nog heel even de hoop dat hij het tweede duel met Zwe den wel zou halen, maar na inten sief contact met de medische staf van Inter moest ook die mogelijk heid van tafel. Sneijder is één van die topspelers die vanwege een blessure regelma tig een wedstrijd van zijn club moet overslaan. Van Marwijk ziet Sneijder niet als een uitzondering. „De tendens is dat er nu veel meer blessures zijn dan in het begin van TILBURG - De nekblessure die Wil lem Il-verdediger Arjan Swinkeis gisteravond opliep in het thuis duel met Sparta, valt mee. Een woordvoerder van de Tilburgers meldde dat de aanvoerder geen fractuur heeft opgelopen. Er is wel schade aan de banden en de spie ren in zijn nek. Arjan Swinkeis Swinkeis kwam bij het duel in de Jupiler League in botsing met zijn eigen keeper David Meul en leek daarbij in eerste instantie een ern stige blessure te hebben opgelo pen. Swinkeis werd een kwartier lang behandeld op het veld. Daar na werd hij per ambulance naar het ziekenhuis afgevoerd en daar meteen onderzocht. Willem II won het duel met Sparta met 2-1. Doelman Ruud Swinkeis, de broer van Willem Il'er Arjan, greep met FC Eindhoven naast de eerste-pe- riodetitel in de Jupiler League. De periodetitel ging naar FC Zwolle, dat een eclatante 7-3-zege op het Telstar van trainer Jan Poortvliet boekte. De formatie van coach Art Langeler hield FC Eindhoven daar mee op doelsaldo achter zich. De Brabanders gingen ongelukkig on deruit bij MW: 1-0. Zwolle stond tegen Telstar bij rust al met 5-3 voor. Maachi en Slot scoorden twee keer voor de thuis ploeg. Telstar eindigde het duel met tien man na een rode kaart voor doelman Veenboer. Eindho ven kreeg in een nerveuze wed strijd tegen MW zes minuten voor tijd de tegentreffer te verwer ken. La Rosa was de maker. De Jupiler League beleefde giste ren sowieso een productieve avond. In negen duels werd veer tig keer gescoord. Zo eindigde FC Oss-Go Ahead Eagles in 5-3. Alme- re City was met 5-0 te sterk voor FC Dordrecht, waar de Thoolse middenvelder Wilmer KOusema- ker vanwege een blessure ontbrak. Heracles Almelo weet sinds gis teravond weer wat winnen is. An derhalve maand na de laatste - en tot gisteren enige - zege in de eredi visie (2-1 tegen NAC Breda), pakte het team van trainer Peter Bosz weer eens drie punten. Het thuis duel met De Graafschap eindigde in 2-0 door doelpunten van Gly- nor Plet (fraai wippertje) en inval ler Luis Pedro. Heracles steeg door de zege naar de negende plaats, met evenveel punten als FC Gro ningen. door Rudy Boogert door Ad Pertijs ETTEN-LEUR - Tom Zagers, de 'mi nister van financiën' van Vacanso- leil-DCM, heeft gisteren bij de UCI in Aigle zijn jaarlijkse 'miljoe nennota' neergelegd. Aan de hand van het dossier denkt de tweede profjaloeg van Nederland ook vol gend weer in de World Tour te kunnen uitkomen. „Ik schat die kans op honderd procent", liet teambaas Daan Luijkx zelfverze kerd weten. Verwacht wordt dat de UCI na het bestuderen van alle door de ploegen ingeleverde dos siers begin november laat weten welke teams hun World-Tourlicen- tie behouden. De zogenaamde 'First-division'-li- centie die Vacansoleil-DCM vorig jaar kreeg toegewezen, is drie jaar geldig. „Maar om daarmee uit te mogen blijven komen in alle Word-Tourwedstrijden, moet je ie der jaar een soort vormbehoud to nen", verduidelijkt Luijkx. „Een plaats bij de eerste vijftien wordt gezien als dat vormbehoud." Ondanks het feit dat Vacansoleil in de stand van de World Tour slechts op de zeventiende plaats staat, verwacht de teambaas op dat punt geen problemen. Voor de sportieve waarde worden immers veel meer resultaten mee gewo gen. „Zoals we het nu hebben kun nen berekenen, staan we in de top tien. Zeker weten doe je nooit zo lang niet bekend is wie waar vol gend jaar rijdt." Ondertussen zegt Luijkx zijn for matie voor 2012 grotendeels op or de te hebben. Bij de formatie van het nieuwe team lag het accent op het behouden van de sterke ren ners binnen de ploeg. „Dat is ge lukt", aldus de West-Brabander. Vacansoleil heeft op dit moment zeven nieuwe renners aangetrok ken. Nikita Novikov (een talentvol le Russische klassementsrenner), Kenny van Hummel (Skil), Barry Markus (opleidingsteam Rabo), Bert-Jan Lindeman (Piels), Kris Boeckmans (Topsport Vlaande ren) en de beide Poolse hardrij ders Jacek Morajko en Tomasz Mar- czynski. Naast Borut Bozic verla ten in ieder geval lens Mouris (GreenEdge), Michal Golas (Quick Step) en Joost van Leijen (in beeld bij Lotto) het team. MIDDELBURG - De minst gepasseer de verdediging (twee goals) tegen de productiefste aanval (vijftien goals). Die interne strijd wordt vanmiddag gevoerd bij het treffen Hoek-RWFl in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. „Ik ver wacht een open wedstrijd", zegt Hoek-trainer Ruud Pennings. Pennings weet uit welke hoek het gevaar komt bij RWH, dat tweede staat op de ranglijst. „De ploeg heeft snelle zijkanten, dat is hun sterkste punt. Het is een goed voet ballende ploeg. We hebben eerder bewezen dat we tegen zulke ploe gen goed kunnen functioneren." RWH heeft met Roel van Rixoort (vijf goals) en Micha Moerenhout (vier goals) de topscorers uit de hoofdklasse B binnen de gelede ren. Nu krijgen ze bij Hoek te ma ken met een defensie die slechts twee goals moest toestaan. Het Ridderkerkse doelpuntenaan- tal staat echter in schril contrast met de vijf goals van Hoek. „Ons probleem zit vooral in de laatste fa se van de aanval", aldus Pennings. „Bij het creëren en afronden van de kansen. Aan die twee specifieke dingen geven we op de training extra aandacht." Een terugkeer van Jari Vyaene zou in dat verband welkom zijn, zeker omdat Lionel Lord uitgeschakeld is met een voetblessure die hij in de verloren derby met Kloetinge (1-0) opliep. De inzetbaarheid van Vyae ne, maar ook die van verdediger Giovanni Siereveld en Jozue Wee ver, is nog onzeker. David van Hoy- weghen doet vanwege een verrek king in zijn kuit zeker niet mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52