Kliniek om te sterven A.S. ZONDAG spectrum^kê Van Jole www.vanjole.com Keuken Kampioen6 m 11 ii i «uil— ONDRAAGLIJK PSYCHISCH LIJDEN Hospice mogelijk al volgend jaar van start Zandhonger is te beteugelen Zon scheen in september het meest in Zeeland De zon in de rug O"/ Zonnig en warm 22° Schouwen-Duiveland I Namibiërs halen geroofde schedels weer terug Hella S. Haasse blijft voortbestaan in wat e schreef 12 Oosterscheldekering 25 jaar ZATERDAG 1 oktober 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 235 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN ZOUTELANDE - Drie vrouwen lopen tijdens de Ladiesrun bij zonsondergang over het strand in Zoutelande. Met de Ladiesrun, die werd gewonnen door Marianne de Kok (10 km) en Lindy van Anrooy (5 km) begon gisteravond het Kustmarathonweekend. foto Mario Lawalata pagina 38 en 39: alles over de Ladiesrun en de Kustmarathon Advies en Management MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kampioen in keukens Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl Zaandam Sliedrecht open 10.00 - 17.30 Levenseindekliniek is een goede zaak reageer op www.pzc.nl reacties: 338| Gratis wifi is goed voor het toerisme 82% oneens 18% grenzeloos gastvrij den haag - Nederland krijgt waar schijnlijk volgend jaar al een le venseindekliniek. Daar kunnen mensen die ondraaglijk en uitzicht loos psychisch lijden onder medi sche begeleiding een einde aan hun leven maken. Vorige maand is daartoe de Stich ting Oprichting Levenseindekli niek gevormd, een initiatief van de Nederlandse Vereniging voor Vrij willige Euthanasie (NWE). Vol gens directeur Petra de Jong van de NWE worden met een aantal gemeenten gesprekken gevoerd. „Den Haag is een serieuze kandi daat, daar is een ruimte beschik baar. Het ziet ernaar uit dat de kli niek in 2012 van start kan gaan." De Jong doet haar uitspraak in het boek Verdwaald in alle vragen van journalist Alje Kamphuis, over de zelfmoord van zijn broer. Daarin komt een aantal nabestaanden aan het woord, die vaak worstelen met de gruwelijke wijze waarop hun fa milieleden een einde aan hun le ven maakten. De levenseindekli niek zou voor die mensen een op lossing moeten bieden. De )ong verwacht dat ongeveer duizend mensen zich jaarlijks bij de kliniek melden. Nu plegen elk jaar zo'n 1600 mensen zelfmoord. De kliniek zou acht bedden moe ten krijgen. „Het verkrijgen van een vergunning zal de grootste hobbel vormen. Voor een gemeen te betekent het nogal wat. Het gaat om duizend niet-natuurlijke do den per jaar. Dat betekent een extra lijkschouwer en meer werk voor de burgerlijke stand. En er zal vermoedelijk bij het gebouw gede monstreerd worden. Dus wordt ook het politieapparaat extra be last". middelburg - De zandhonger in de Oosterschelde kan worden be streden. Zandsuppleties bieden voldoende soelaas, heeft een proef op de Galgeplaat te zien gegeven. De kosten vallen mee: 4,5 tot 5,5 miljoen euro per jaar. Dat is een zesde van de kosten die het onder houd van de Oosterscheldekering jaarlijks vergt. De kering bestaat volgende week 25 jaar. pagina 3: commentaar bijlage Spectrum middelburg - De zon scheen in september het meest in Zeeland. Maar liefst 170 uren tegen 162 uren landelijk (143 is normaal). Het noor den kreeg lokaal slechts 150 uur zon. Verder was september warm met een gemiddelde temperatuur van 15,7 graden in De Bilt. De herfst maand 2011 is negende in de rij van warmste Septembers sinds 1901. pagina 2 en 3: Het is niet nor maal, zo druk op het strand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1