6 luit Eva&Kato meer dan een interieurwinkel Overzicht Jan Sluijters in agenda donderdag 29 september 2011 door Yorben Weststrate Ik was iets te vroeg voor de 'afspraak bij brocantewinkel Eva Kato aan de Middel- burgseweg. Maar de dames zijn al druk bezig met uitpak ken. „Wij zijn altijd in de weer met de winkel." De locatie past precies bij de win kel. Een authentieke boerderij bij een even zo authentiek winkeltje. Evelien Jeras en Karin Franse heb ben van hun hobby hun werk ge maakt. Karin: „We doen het met zoveel plezier. En dat het ook een succes geworden is, is mooi meege nomen. 'Maar we stoppen er ook heel veel energie in"', vult Evelien aan. Dat Evelien letterlijk Karin haar zin afmaakt, is niet zo gek. De van beroep verpleegkundigen vormen al meer dan 5 jaar een uit stekend team. Evelien: „We vullen elkaar aan, we stralen plezier uit en we doen alles samen." De koffie en stroopwafels komen op tafel. „Voor onze klanten heb ben we ook altijd koffie of thee en iets lekkers erbij. Wij willen dat ie dereen zich welkom voelt. Van daar dat er ook veel mensen terug komen", vertelt Evelien. Hoe is de winkel ontstaan? Karin: „Toen we als verpleegkundi ge op de kinderafdeling in Vlissin- gen werkte zei Evelien tegen mij. 'Zullen we een leuke winkel begin nen?' Toen zijn we allerlei oude meubelen gaan opzoeken. Die heb ben we geschilderd en bewerkt. Daarna hebben we ze bij Evelien in de tuin neergezet en mensen uitgenodigd. Alles was zo weg. Dat hebben we nog een paar keer ge daan. Het bleef zo goed gaan, dat we besloten om een locatie te zoe ken. Dat is deze oude aardappelcel geworden." Het is een bijzonder mooie plek voor een brocantewinkel, de sfeer die het uitstraalt past precies bij wat de dames na willen streven. Evelien: „Wij zien onze winkel als een sfeervolle interieurwinkel. Waar iedereen brocante en nieur we spullen kan kopen, voor alle ruimtes in het huis. Het is een beetje Frans met een vrouwelijke touch, maar van die stijl moet je houden." Er is voor ieder wat wils. Van kleine zeepjes tot aan meube len op maat. Ook geven de dames interieuradviezen. Dat de winkel goed loopt is wel te merken. De schuur puilt uit van de meubels, kroonluchters, verf, vazen en allerlei hebbedingetjes. Evelien: „De mensen komen over al vandaan. Veel Zeeuwen, maar te genwoordig ook de nodige toeris ten. Laatst hadden we zelfs een echtpaar dat even uit Duitsland op en neer kwam rijden." Trots zijn de dames ook. Evelien: „We zijn blij dat we het zolang kunnen volhouden. Het is gewoon heel leuk. Het enthousiasme van de mensen helpen daarbij, het is al tijd leuk om complimenten te krij gen." Binnenkort is er een Winterfeest bij de winkel. Evelien: „Dan zijn De prachtige locatie van Eva Kato aan de Middelburgseweg. Het uithangbord bij de authentieke boerderij. Spulletjes met een vrouwelijke touch. Als de winkel open is, is het altijd druk. VRIJDAG 30 SEPTEMBER Nieuwerkerk Discozwemmen in zwembad Dolfijn, van 19.30 tot 20.45 uur. Toegang 2,50 euro. ZATERDAG 1 OKTOBER Kerkwerve Open Provinciaal kampioenschap ploe gen voor Zeeuwse trekpaarden. Van 12.30 tot 16.00 uur op perceel grond Bart van der Wekken aan Heuvelsweg 3. Ouddorp Vaardigheidswedstrijd voor paarden en pony's door Menvereniging Vier in Een op terrein naast Shell aan Oosterweg in Ouddorp. Aanvang 10.00 uur. Ouwerkerk Dansavond in het dorpshuis op klan ken Foxtrot, Engelse Wals, Cha, cha, cha, Rumba, Slowfox e.a. Zowel voor gevorder den als beginners. Aanvang 20.30 uur. Sommelsdijk Concert in Rehobothkerk Sommeels- dijk Duivelands Mannenkoor, Oiddorps Mannenkoor, jongerenkoor Con Amore en groot samengesteld kinderkoor 'Opent Uwen mond' uit Barendrecht en 'Laat het Klinken' uit Puttershoek. Aan vang 19.30 uur. Vlissingen Optreden van pianisten-ensemble KLA-4. Toegang gratis. Speêlhuus Ter Reede. Aanvang 19.30 uur. Zierikzee Concert Wit-Russisch muziekgezel schap Kupalje in De Rode Kamer, Haven park 13-15. Aanvang 20.00 uur. Entree 16 euro, inclusief hapje en drankje. ZONDAG 2 OKTOBER Noordgouwe Choral Evensong in de Driekoningen- kerk m.m.v. het Schouws Kamerkoor. Koorwerken van Engelse componisten. Aanvang 16.30 uur. Renesse Israël-zondag in Jacobuskerk. m.m.v. Liesbeth en Henk Franken. Voor de kinde ren is er kinderkerk. Kees Groenleer in de organist, Piter Goodijk de voorganger. Aanvang 09.30 uur. DINSDAG 4 OKTOBER Dreischor Vergadering dorpsraad in het dorps huis. Op de agenda onder meer Tij van de Toekomst, parkeerperikelen, wel en wee dorpshuis en rol van de dorpsraad. Aanvang 20.00 uur. Goes Zorggroep Ter Weel organiseert een boerenmarkt met Zeeuwse streekproduc ten. Gratis toegang. Zorggroep Ter Weel, Joannaplantsoen 1, 10.00-16.00 uur. WOENSDAG 5 OKTOBER Serooskerke Workshop moebiussjaal breien bij The Dutch Cottage, Ridderweg 4. Aanvang 13.30 uur. Meer info; www.thedutchcotta- ge.nl. door Vera Ros Kunstenaar Jan Sluijters schilderde veel meer dan wulpse naakten. Singer Laren toont in een nieu we overzichtstentoonstelling zijn speurtocht naar kleur en vorm. 'Mijn beste schilderij is het volgen de dat ik ga maken.' Mooi, maar wat oppervlakkig en snel uit de mouw geschud. Deze vooroordelen keren nogal eens te rug bij het werk van de bekende Nederlandse kunstenaar Jan Sluij ters (1881-1957). Singer Laren wil dat beeld nuanceren met een nieu we overzichtstentoonstelling die voor het eerst aandacht schenkt aan Sluijters' atelierpraktijk. Daar uit blijkt dat ook voor Sluijters de kunst een kwestie was van ploete ren en doorbijten. Hij maakte vele voorstudies, zowel in schets als schilderij. 'Schilderen is toch niet moeilijk', zei hij eens. 'Je kunt het als je ar tiest bent. Als je weet wat je schil deren wilt, dan kun je het ook.' Maar goed leren schilderen, dat was een ander verhaal. De tech niek kon je wel in twee weken le ren maar 'goed leeren schilderen leerde je je leven niet!' Sluijters hield er dan ook een strak schema op na. Hij was om negen uur 's ochtends al te vinden in zijn Amsterdamse atelier aan huis. Zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen liepen in en uit terwijl hij rustig door bleef werkén. Pas tegen vier uur hield hij ermee op, om in de sociëteit een potje te kaarten of bil jarten. Hij was een kunstenaar die Evelien Jeras (I) en Karin Franse (r) in hun sfeervolle winkel; Eva Kato.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 86