Vrolijke avond loopt vreselijk uit de hand uit 5 selectie donderdag 29 september 2011 Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod. Het theaterseizoen is weer begonnen, deze week. Vanaf nu dus weer wekelijks een vooruitblik naar (veelbeloven de, verrassende, unieke of toch op zijn minst interessante voor stellingen. (Hopelijk hoort u tus sen de regels door mijn arg waan voor superlatieven. Maar even hopelijk kan ik mijn nooit aflatende honger naar mooi theater daar toch ook een plekje geven.) Ik begin met het bespreken van een 'opwindende dansmusical', morgen in Theater de Mythe (Goes). The Wild Party van het Amsterdamse M-Lab gaat na jui chende commentaren nog even op tournee. De musical speelt zich af tijdens één doorwaakte nacht in New York, in de late jaren twintig van de vorige eeuw. Het is de nacht van een groot, wild feest dat de druk van de ketel moet halen in een mislukkende relatie tussen een danseresje en een clown. De setting zorgt voor een spannen de en swingende combinatie van jazz, gospel en popsongs met R&B-sounds. Het verhaal zorgt voor een ander soort spanning, want wat als een vrolijke avond be gint, loopt verschrikkelijk uit de hand. Met in het achterhoofd het feit dat arrangeur en muzikaal lei der Frans Heemskerk met The Wild Party een Musical Award won voor zijn arrangementen, is het vooral uitkijken naar een muzi kaal hoogtepuntje. Dinsdag 4 oktober (opnieuw in Theater de Mythe) brengt ZEP een eigentijdse en op de leef wereld van jongeren toegesneden versie van Macbeth. Telkens op nieuw moet ik vaststellen dat Sha kespeare niet kapot te krijgen is. Onlangs nog heb ik een citaten boek met 'oneliners' van Shakespe are gekocht, en meer dan de helft van zijn citaten blijkt tijdloos actu eel en scherp en geestig tegelijker tijd. Met de film van Baz Luhr- mann Romeo and Juliet) nog altijd naschemerend op mijn netvlies (wat een openingsscène!), heb ik er zin in om Macbeth met versne den tekst, energieke tapdance en muziek voorgezet te krijgen. Ik denk niet dat ZEP er méér van kan maken dan Shakespeare, dus ik verwacht niet dat het bloedstol- lender zal worden, noch dramati scher. Maar een vorm en inhoud die jongeren aanspreekt, daar kun nen we allemaal wel de vruchten vanplukken. Op donderdag 6 oktober komt Herman van Veen met een muziektheater-voorstelling naar Middelburg (Stadsschouwburg). Hij zal zingen en vertellen over 'sommige vrouwen, de regen, Ram ses Shaffy, over ouders, vriend schap, de paus, Napoleon, de schofterigheid van het woord ille gaal, over zojuist, straks, de eeu wigheid en wat dat kost'. Voor mij is dat te veel om op te noemen, te kleurloos dan ook, en daarom ben ik al eens weggelopen uit een vori ge show. Als ik dat als 'helden daad' probeer uit te leggen, kijkt ie dereen mij niet-begrijpend aan. Want Herman van Veen kan bij de gemiddelde theaterbezoeker geen greintje kwaad doen. Te recht, waarschijnlijk. Omdat niet alles naar Zeeland komt, zal ik u af en toe aan sporen wat verder weg te trekken. Voor Het mystieke huwelijk, deel 2 van de trilogie naar De man zonder eigenschappen van Musil, moet u naar de Bourla in Antwer pen. Tot 10 oktober, in een regie van Guy Cassiers, met een topcast. Deel 1 was vorig jaar fan-tas-tisch; ik heb mijn kaartje dus al besteld. Wie binnen Nederland wil blij ven: ergens tussen 18 oktober en 6 december komt de voorstelling naar Rotterdam, Breda, Amster dam, Eindhoven, Den Haag, Gro ningen en Utrecht. 'The Wild Party' door M-Lab, morgen in De Mythe in Goes. Aanvang: 20.00 uur. 'Macbeth' door ZEP, dinsdag 4 oktober in De Mythe in Goes. Aanvang: 20.00 uur. Herman van Veen, donderdag 6 oktober in Stadsschouwburg Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. 'Het mystieke huwelijk', speellijst op www.toneelhuis.be. Pete Philley Rapper/zanger Pete Philly boekte succesen samen met Perquisite, maar is inmiddels aan een so lo-avontuur begonnen. Na twee jaar werken aan een eigen sound, verschijnt deze week zijn solode buutalbum One. Dat presenteert hij onder meer met een optreden in Vlissingen. Donderdag 29 september, De Piek, Vlissingen, 20.00 uur. Kane Rockband Kane begon een jaar ge leden zijn eerste theatertournee in Middelburg. De succesvolle onder neming krijgt dit seizoen een ver volg met No Surrender, Part II en opnieuw gunt de groep rond zan ger Dinand Woesthoff en gitarist Dennis van Leeuuwen de primeur aan Zeeland. Vrijdag 30 september, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. Sara Kroos Cabaretière Sara Kroos speelt een try-out van haar nieuwe program ma Voor de Leeuwen. Kroos wisselt af tussen mooie liedjes en sterke verhalen, tussen stoere nummers en zachte zinnen. Haar kijk op het leven is onveranderd ongepolijst. Ze improviseert en laat meer van zichzelf zien. Zaterdag 1 oktober, De Meiboom, Krabbendijke, 20.00 uur. Big Jeezus Truck Uit The Great White North (Onta rio, Canada) scheurt Big Jeezus Truck het Zeeuwse binnen. De band wordt omschreven als John ny Cash meets Johnny Ramone en mixt hardrock en countrypunk in een stevige liveshow. Ook treedt op: de Trailer Trash Tremblers, met 100% southern rock. Zondag 2 oktober, 't Beest, Goes, 15.00 uur. Muziekpodium Muziekpodium Zeeland presen teert een optreden van Lars Wou ters van den Oudenweijer (een van de beste klarinettisten van Ne derland) en pianist Hans Eijs- ackers. Het programma laveert tus sen laat-romantisch en mo- dermklassiek, met werk van Brahms, Kokai, Debussy en Berg. Zondag 2 oktober, Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. Ara Halici als clown Burrs in de musical The Wild Party van M-Lab. foto Bob Bronshoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 85