uit 3 Elk concert is voor mij een uitdaging Juke Joints en Akkerman testen de Timmerfabriek 'Het festival ontwikkelt zich crescendo' donderdag 29 september 2011 De Cultuurwerf gaat de ge restaureerde maar nog leegstaande Timmerfa briek in Vlissingen de komende tijd gebruiken als cultuurpodium. Als try-out geven The Juke loints zondag om 16.00 uur een gratis concert, met als speciale gast Jan Akkerman. De meestergitarist en de Zeeuwse band traden eerder sa men op: op het Bevrijdingsfestival 2008 in Vlissingen. De komende tijd staan ook concer ten en voorstellingen van onder anderen Krisztina de Chatel Dansgroep Amsterdam (15 okto ber), Peter Pan Speedrock (28 okto ber) en Gare du Nord (3 novem ber) in de Timmerfabriek gepland. DONDERDAG 29 SEPTEMBER Middelburg Miniconcert van het ensemble Padova- na. Zij spelen composities van Samuel Scheidt, César Franck en Antonio Bertali. De toegang is vrij. De Koorkerk, 15.00 uur. Rilland Theo Maassen brengt een try-out van zijn nieuwe programma 'Met alle res pect'. Luctor et Emergo, 20.00 uur. Vlissingen Rapper/zanger Pete Philly presenteert zijn soloalbum One. De Piek, 20.00 uur. VRIJDAG 30 SEPTEMBER Goes The Wild Party. Dansmusical van M-lab on Tour met ónder meer Vera Mann. Ara Halici vervangt Alex Klaasen. Theater de Mythe, 20.00 uur. Kapelle Orgelconcert van Eric Quist. Hervormde Kerk, 20.00 uur. Middelburg Kane treedt op met theatertournee No surrender Part II. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Sluis Dancefeest met DJ Isis Toversluis, 22.00 uur. Terneuzen Stars in Concert. De beste dubbelgan gers presenteren in een unieke show in Las Vegas-stijl muziek van o.a. Elvis Pre sley, Madonna en Elton John. Met li ve-band. Scheldetheater, 20.00 uur. ZATERDAG 1 OKTOBER Goes Cabaretier Lebbis brengt zijn program ma 'Branding'. Theater De Mythe, 20.00 uur. Optreden The Shakedown 8 uit Lely stad (mix van reggae, ska, blues, folk en gipsyritmes) en Freddy Loco His Gor do's Ska Band. 't Beest, 20.30 uur (zaal open). Jubileumconcert 15 jaar Zeeuws jonge renkoor Matthanja uit Goes. De entree bedraagt €7,50 voor volwassenen en 3,50 voor kinderen tot 12 jaar. De Maria-Magdalenakerk, 19.30 uur. Krabbendijke Sara Kroos brengt een try-out van haar nieuwe programma 'Spel'. De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Concert Urker mannen kwartet, m.m.v. de bekende Urker bariton Piet Baarssen. Nieuwe Kerk, 19.00 uur. Ierse show A Musical Journey door Druid. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Broeder Dieleman verzorgt optreden op geheime locatie. Verzamelen bij Vleeshal, 20.00 uur. Singer-songwriter ÏET presenteert haar album The Kitchen Recordings. De Spot, 21.00 uur (zaal open). The Juke Joints Optredens van de uit Zweden afkom stige gothic metalband Undecimber, Le- muria uit België en het Zeeuwse Semia- zas. De entree bedraagt 5 euro. Bar American, 21.00 uur. Nieuw- en Sint Joosland Optreden Ierse singer-songwriter Al- bert Niland. De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Fun-Q-Bator, met Mr Bad Monkey and Wan Bushi (B), F-Q-B (NL) en Gilt (NL). De Pit, 22.00 uur Vlissingen Reggae met Ziggi Recado the Renais sance. De Piek, 21.30 uur. Zaamslag Concert van Popkoor Eigenwijs (uitver kocht). Podium van Zaamslag, 20.00 uur. ZONDAG 2 OKTOBER Goes Concert Canadese band Big Jeezus Truck, mix van hardrock en countrypunk. Ook optreden van Trailer Trash Trem blers (southern rock). 't Beest, 15.00 uur. Hulst Muziek/dansmiddag met jeugdorkest Semper Gaudéte uit Clfnge. Den Dullaert, 14.00 uur. Middelburg JASZ-concert van The Mardi Gras Jazz band. Hotel Arneville, 16.00 uur. Noordgouwe Choral Evensong door het Schouws Ka merkoor. Driekoningenkerk, 16:30 uur. Veere Lars Wouters van den Oudenweijer (klarinet) en Hans Eijsackers (piano) zijn te gast bij Muziekpodium Zeeland. Op het programma werkt van Brahms, Kokai, Debussy en Berg. Grote Kerk, 15.30 uur. Vlissingen The Juke Joints met als speciale gast gi tarist Jan Akkerman testen de Timmerfa briek als muziekpodium met een gratis optreden. Timmerfabriek, 16.00 uur. Optreden Rockband Vanklij. Panta Rhei, 17.00 uur. DINSDAG 4 OKTOBER Goes Theatergroep ZEP met 'Macbeth' (try-out), een voorstelling met rap en tap- dance waarin de mens zich van zijn meest duistere kant laat zien. Theater De Mythe, 20.00 uur. WOENSDAG 5 OKTOBER Oostburg 'De Broertjes', première van de nieuwe voorstelling van theatergezelschap Duin- art (onderdeel van Arduin). Ledeltheater, 20.00 uur. vind. Het vierde concert is aantrek kelijk omdat het Andante geweldig melodieus en zangerig is en het slotdeel speels en pittig. Voor zijn tijd was dit werk heel virtuoos. Mozart heeft er passages in gecom poneerd waarbij je veel hoge to nen, die technisch moeilijk zijn, moet spelen." In de partituur staat een cadens waarbij alleen aangeven is dat er 'van a naar e' gespeeld moet wor den. Van Bellen vond echter puur toevallig een boek in de biblio theek van Berlijn waarin de oor spronkelijke cadens was opgete kend. Deze cadens met een sum miere begeleiding van het orkest wordt in Oostburg gespeeld. Een première! „Mozart spelen is totaal anders dan Sjostakovitsj vertolken. Voor mij is elk concert een uitdaging. Ze ker als het een bekend werk is zo als nu, want ik wil het brengen met mijn eigen inbreng. Mozart mag niet fragiel gespeeld worden en met niet te veel vibrato. In deel twee kan ik mijn emotie kwijt." De discussie over correcte weerga ve en het feit of de uitvoering stilis tisch juist is, vindt Van Bellen wat overbodig. „Het is vaak een kwes tie van smaak. Orkest en solist moeten op dezelfde lijn zitten en de smaak moet overeenkomen, maar wat ik het belangrijkste vind is dat de muziek overkomt en dat de toehoorders geroerd worden. Ik denk dat het een frisse en sponta ne uitvoering wordt." Van Bellen neemt niet vaak meer deel aan wedstrijden, omdat zijn concertagenda erg vol is met ge middeld vijftien uitvoeringen per maand. „Veel soloconcerten en heel veel kamermuziekuitvoerin gen. Ik kreeg de uitnodiging om in Berlijn het vioolconcert van Rihm te spelen. Dat is een geweldige eer. Rihm schreef het voor Anne Sop hie Mutter en nu mag ik dit werk uitvoeren." The European Union Orchestra Mothieu van Bellen, donderdag 6 oktober in Eligiuskerk, Oostburg. Aanvang: 20.00 uur. Het Festival van Zeeuwsch-Vlaande- ren kent vele trouwe bezoekers. Een van hen is Cees Neijenhofuit Hulst. Wanneer en hoe kwam u in con tact met klassieke muziek? „Mijn ouders hadden een abonne ment op het Residentieorkest. Toen ik tien jaar was ging ik met hen naar een concert met Mozart op het menu." Vindt u klassieke muziek belang rijk en waarom? „Klassieke muziek was en is nog steeds een communicatiemiddel. Het is belangrijk steeds aandacht te vragen voor deze cultuurvorm, die zorgvuldig bewaard dient te blijven." Welk werk zou u graag willen horen tijdens het festival? „Alle werken van Mozart en Beet- Cees Neijenhof hoven. Vooral symfonie nr. 7." Hoe ziet volgens u, de toekomst eruit van de klassieke muziek in het algemeen en het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen in het bijzonder? „Klassieke muziek is en blijft als kunstvorm verankerd in onze sa menleving. Deze kunstvorm ver dient aandacht vanaf het basis onderwijs. Het festival ontwikkelt zich cres cendo. Wel denk ik dat er in de toekomst voor de jeugdigen kren ten in de pap van het festival te vinden moeten zijn." Wat was het mooiste concert dat u ooit hebt meegemaakt? „Het Koninginnedagconcert 1963 in de Stadsschouwburg van Den Haag en het concert van lulien Clerc in 1996 in Eindhoven. Geen klassiek maar voor mij was het een bijzonder muzikaal concert." liano-viool en is tevreden met de volle klank van het instrument. Voor het Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen koos hij in samen spraak met het orkest voor het Vierde vioolconcert in A van Mo zart. „Het vijfde concerto heb ik al verschillende keren gespeeld en ik wilde nu eens een ander concert vertolken. 'Vier' is erg mooi, hoe wel ik de symfonie concertante voor viool en altviool nog mooier foto Aliona Adriana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 83