Een vrijwilliger redt het niet zonder passie' 2 luit PROGRAMMA ival van ZieeuwschA/laanderen donderdag 29 september 2011 Donderdag 6 oktober Openingsconcert The European Union Orchestra m.m.v. Mathieu van Bellen (viool). Programma: Simple Symphony van B. Britten; Vioolconcert nr. 4 van W.A. Mozart, Vijf Duitse dansen van F. Schubert en Symfonie nr. 29 van W.A. Mozart Eligiuskerk, Oostburg, 20.00 uur. Vrijdag 7 oktober Het Noord Nederlands Orkest o.l.v. Conrad van Alphen m.m.v. Magda Amara (piano). Programma: Ouverture la Forza del Destïno van G.Verdi, Pianoconcert nr. 1 van P. Tsjaikovski en Symfonie nr. 6 van D. Sjostakovitsj. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur. Zaterdag 8 oktober Kopatchinskaje Ensemble (strijkensem- ble uit Moldavië en cymbalon). Programma: Musikant uit Impressions d'Enfance van G. Enescu, Dudelsack uit 44 duo's voor 2 violen en twee Ro- meense dansen van B. Bartok, Hon gaarse Rapsodie nr. 2 van F. Liszt, acht duo's voor viool en cymbalon van G. Kurtag en werk van B. Dubosarschii. Grote Kerk, Groede, 20.00 uur. Zondag 9 oktober Familieconcert door Syrène Saxofoon kwartet Programma: Werken van G. Gershwin, J. Frangaix, S. Barber en T. Keuris. Catharinakerk, Hengstdijk, 15.00 uur. Donderdag 13 oktober Kraayenhof Tango Ensemble. Basiliek, Hulst, 20.00 uur. Vrijdag 14 oktober Het Zeeuws Orkest, m.m.v. Hannes Minnaar (piano). RK Kerk, Sluis, 20.00 uur. Zaterdag 15 oktober Cello8ctet Amsterdam Grote Kerk, Terneuzen, 20.00 uur. Zondag 16 oktober Wishful Singing. NH Kerk, IJzendijke, 15.00 uur. Donderdag 20 oktober Duo Junge en Tebbe. Hof te Zandekerk, Kloosterzande, 20.00 Vrijdag 21 oktober The Belgian Brass Orchestra, RK Kerk, Westdorpe, 20.00 uur. Zaterdag 22 oktober Slotconcert door Het Gelders Orkest. Basiliek, Hulst, 20.00 uur. Voor meer informatie over het pro gramma en de kaartverkoop zie de website van het festival: www. festivalvanzeeuw5chvlaanderen.ni. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl 'Ontsluierde passie' is het thema van de 23e editie van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen, het grootste evenement in Zeeland op het gebied van klassieke muziek. Het openings concert is donderdag 6 oktober in Oostburg, met een hoofdrol voor de uit Hulst afkomstige violist Mathieu van Bellen. door jeanette Vergouwen Het openingsconcert van het Festival van Zeeuwsch-Vlaande ren wordt een weer zien met The European Union Orchestra (dat in 2009 een Haydn-programma speelde in Oostburg) en met Mathieu van Bellen, die na een enerverende vertolking van het vioolconcert van Sjostakovitsj in 2007 nu het vierde vioolconcert van Mozart vertolkt. Van Bellen is 23 jaar en al bijna twintig jaar verslingerd aan de viool. Hij leerde vioolspelen op zijn vierde en werd lange tijd een wonderkind genoemd. Hij won prestigieuze prijzen en concoursen en kreeg bekendheid in Neder land, maar ook in Europa, Ameri ka en Japan. Hij studeerde aan de Chetham's School of Music in Manchester en het conservato rium in Londen. Momenteel stu deert hij bij UlfWaUin aan de Hochschule ftir Musik in Berlijn. Hij zit in zijn laatste jaar (master degree) en wordt door zijn leraar gestimuleerd om zoveel mogelijk concerten te spelen. „In juli heb ik zeventien concerten gedaan. Tien ervan in Noorwegen, dat was echt indrukwekkend. Ik kwam aan op de dag dat er zoveel jonge mensen zijn doodgeschoten. Alle concerten werden opgedragen aan die slachtoffers. In de vakantie perioden neem ik deel aan vele fes tivals met jonge musici. Ik voel me daar thuis; er is altijd wel iemand die ik ken. Ik reis veel en ontmoet overal musici. Zo ken ik ook een paar mensen uit het European Union-orkest. Ik vlieg bijna elke Mathieu van Bellen: „Het belangrijkste is dat de muziek overkomt en dat de toehoorders geroerd worden." week op en neer van Berlijn naar Londen." Hij richtte vorig jaar het Busch En semble op. Dit is een strijktrio, maar Van Bellen wil dit ensemble ten zoals piano, zangers en bla zers, zodat er volwaardige en afwis selende programma's samenge steld kunnen worden. „Ik treed overal ter wereld als solist op, uitbreiden met andere instrumen- maar mijn hart gaat toch het mees te uit naar kamermuziek. Zowel in Berlijn als Londen zit ik in ensem bles. Dit wil ik blijven doen, hoe wel lesgeven ook fijn is. Dat is ook nog een van mijn ambities." Hij speelt op een Alessandro Gag- Denny Boomsluiter is vrij williger in het Schelde theater én bij het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. Hoe wel hij houdt van muziek, heeft moderne dans toch zijn grootste culturele voorkeur. „Dans is onlos makelijk verbonden met muziek en beide genres werken ongekend ontspannend", zegt de beleidsme dewerker bij de gemeente Terneu zen. Dat hij al zo'n dertien jaar vrijwilli ger is, tekent zijn passie voor cul tuur. „Zonder passie houd je het als vrijwilliger niet lang vol." De maatschappelijke inzet is hem van thuis uit ingegeven en nadat hij zich had ingezet voor dorps evenementen werd hij al lid van de Programmaraad Film van het Denny Boomsluiter vroegere Zuidlandtheater en later van de Programmaraad Podium. In deze podiumraad vervult hij in het Scheldetheater sinds 2003 de post van secretaris. Hij voelt zich erg betrokken bij het programma en de gebeurtenissen in het Schel detheater en vervult dus op 7 okto ber, als het festivalconcert in het Scheldetheater plaats vindt, een dubbele functie. Hij maakte als vrijwilliger verschil lende directies van het festival mee en onderstreept dat het festi val momenteel inzet op een min der elitaire uitstraling. „De veran deringen worden door de bezoe kers goed gewaardeerd, want er is een stijgende kaartverkoop en het festival heeft in 2010 een Cultuur prijs ontvangen." Persoonlijk ziet hij graag orkesten optreden en hij heeft grote ver wachtingen van het openingscon cert en het optreden van Carel Kraayenhof „Het festival is in be weging en dat is goed, want stil stand betekent achteruitgang, ze ker op cultureel vlak." Hij vindt dat een vrijwilliger een representatieve gastheer moet zijn. Sociale en maatschappelijke be trokkenheid draagt bij aan het ple zier van de bezoekers. Buiten het theater voelt hij zich, als hij de acti viteiten promoot, soms een soort ambassadeur. Je zou denken dat hij een podiumbeest is, maar hij staat letterlijk en figuurlijk niet graag in de schijnwerpers. Omdat hij al vele jaren meeloopt, heeft hij een eigen mening over de concerten. Hij denkt met veel ple zier terug aan de uitvoeringen door het Residentie Orkest, het Pink Floyd Project door het Her mes Ensemble en het optreden van Les Muffatti.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 82