321 sport De Schelde wacht belangrijk seizoen Biljarters exit Platini wil strengere wetten tegen omkoping In bijna elke kern in de streek wonen (oud-) sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door Zeeuws-Vlaan- deren' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag in deel 54: De Schelde. Terneuzen donderdag 29 september 2011 door Aector Dooms TERNEUZEN - Voor het mannenwa- terpoloteam van De Schelde is het dit seizoen erop of eronder. De zwembond voert volgend jaar na melijk een schifting door. Er komt een herindeling van de bondsklas- sen. Men keert terug naar de basis. De standaardteams worden net als vroeger gescheiden van de reserve teams, die nu nog samen in com petitieverband uitkomen. De Schelde en De Stormvogel uit Vlissingen zitten in de vierde klas se F. De Zeeuwse poloclubs moe ten bij de eerste 23 ploegen van de in totaal 54 standaardteams (ver deeld over acht vierdeklassen) zien te eindigen. Dit gaat op basis van de behaalde wedstrijdpunten. „Als we in onze reeks bij de eerste vier raken dan moet dit genoeg zijn om naar de derde klasse van de bond te promoveren. In het slechtste geval degraderen we naar de eerste klasse district zuid", ver telt trainer-speler Bas Wesdorp, die in die functie aan zijn derde seizoen bij De Schelde begint. Niek Kampman vindt het prachtig om die uitdaging aan te gaan. „Het zal moeilijk worden, maar we moe ten er alles aan doen om zoveel mogelijk punten te halen. Daar gaat het tenslotte om als we der deklasser willen worden", rede neert de robuuste aanvaller van De Schelde. De 22-jarige Kamp man, die naar Breda is verhuisd, bleef zijn club trouw. Hij begint aan zijn zevende seizoen in de hoofdmacht. Cees van Houwelin- gen heeft met afstand de meeste waterpolowedstrijden voor het eer ste team van De Schelde gespeeld. De 48-jarige Terneuzenaar voelt zich nog fit genoeg om er een sei zoen aan te plakken. Van Houwe- lingen heeft binnen het Terneu- zense waterpolo een status verwor ven. Het duo Wesdorp-Kampman is dan ook ontzettend blij met de beslissing van 'mister waterpolo van De Schelde'. „Cees is voor ons van onschatbare waarde en is de stabiele factor in onze ploeg. Hij is top en verkeert in een uitstekende conditie", verzekert Wesdorp. Kampman ziet Van Houwelingen als een ideaal verlengstuk van de trainer bij het coachen van de jon gere medespelers tijdens de wed strijden. Wesdorp heeft vorig jaar niet veel wedstrijden gespeeld. Hij vindt zich in de eerste plaats trainer. „Als het slecht gaat, ben je wel sneller geneigd om erin te sprin gen. Je probeert dan sturing te ge ven, maar ook dat gaat niet zo maar. Kijk naar vorig jaar. We had den een geweldige start en waren zelfs een tijd koploper. Na de win terstop ging het slechter en zakten we terug naar de middenmoot." De selectie van De Schelde heeft een aardige mix van jong en oud. Al krikken Van Houwelingen met 48 jaar en Wesdorp met 38 jaar de gemiddelde leeftijd van de ploeg behoorlijk omhoog. In vergelijking met het afgelopen seizoen zijn Marcel Verlinde, Leon Wagter en Yorbin Moes afgevallen. Wesdorp: „Drie jongens stromen door van uit de jeugd. Zij zijn zestien en ze ventien jaar. Ze zullen regelmatig worden ingezet in het eerste team. Daarom is het belangrijk dat we een jongensteam tot negentien jaar in competitie hebben." De kracht van de Terneuzense waterpoloërs blijft het zwemver- mogen. „Waterpolo is een fysieke sport. Dus krijg je vaak met fysiek sterke tegenstanders te maken. De Schelde-trainer Bas Wesdorp (rechts) en Niek Kampman wachten een belangrijk seizoen. foto Peter Nicolai Wij hebben maar een paar spelers die zich daarmee kunnen meten. Wij moeten het meer van onze snelheid hebben. Op die manier trachten we de tegenstanders te slopen", stelt Wesdorp. In de voor bereiding heeft De Schelde traditie getrouw meegedaan aan een toer nooi in Sint Niklaas. Daarna speel den ze een oefenduel tegen De Stormvogel, wat ze nipt verloren. Kampman kijkt al uit naar de der by's met de Vlissingers. „Dit zijn speciale wedstrijden. We zijn aan elkaar gewaagd. Het voornaamste doel blijft natuurlijk derdeklasser worden." De Schelde begint zater dag in het bad van De Vliegende Vaart in Terneuzen met een thuis wedstrijd tegen De Vennen. Selectie: Cees van Houwelingen, Leon de Blaey, Niek Kampman, Tom van Duyn, Edwin de Jong, Mertijn Loof, Sven Schieman, Sjoerd van der Hooft, Ivar Jansen-van Roosendaal, Cas Vor- stenbos (jeugd), Gijs Manhave (jeugd), Mark Legters (jeugd). Trainerspeler: Bas Wesdorp. UITSLAGEN »- BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. Bottles/De Parel - Wellse Vaert 2 6-2: Etienne van Damme - Piet van Steen 35-19, 34; Theo Platjouw - Ke vin de Kok 31-35, 55; Cor de Jonge - René Pij nen 30-28, 50; Peter Snelders - René Koetsier 30-29, 62. Vierde divisie. BV Sprundel 4 - Reynaert dranken Pluym 4-4: Kees v.d. Beemd - Robin Claerhoudt 21-30, 47; Wil Aarts - Rob Claerhoudt 25-17, 59; Pierre Verpalen - Wal ter Mortier 25-12, 47; Piet Knobel - Frans Meyer 18-20, 80. TENNIS Tokio. Vrouwen. Derde ronde: Kanepi (Est) - Wozniacki (Den/1) 7-5 1-6 6-4, Sjarapova (Rus/2) - Gorges (Dui/13) 7-6 (4) 7-6 (4), Aza- renka (WRu/3) - Zakopalova (Tsj) 6-3 7-5, Zvo- nareva (Rus/4) - Benesova (Tsj) 6-1 6-2, Kvito- va (Tsj/5) - King (VSt) 6-1 7-6 (4), Bartoli (Fra/7)-Peng Shuai (Chn/10) 6-2 6-1, Kirilenko (Rus)-lvanovic (Ser/12) 6-3 6-1Agnieszka Rad- wanska (Pol/9)-Jankovic (Ser/8) 2-6 6-4 6-0. Bangkok. Mannen. Eerste ronde: Kamke (Dui) - Andujar (Spa/8) 6-0 6-1, Soeda (Jap) - Beek (Slw) 3-6 7-6 (0) 7-6 (4). Tweede ronde: Nieminen (Fin) - Haase (Ned/7) 7-6 (5) 7-6 (4), Bachinger (Dui) - Udomchoke (Tha) 7-6 (5) 6-3, Simon (Fra/3) - Lu Yen-Hsun (Tai) 6-7 (4) 7-5 6-4. STRAATSBURG - Michel Platini heeft er gisteren bij de Raad van Europa op aangedrongen strengere wetten in te voeren om de omko ping in het voetbal te bestrijden. De voorzitter van de Uefa noemde in het hoofdkwartier in het Franse Straatsburg 'match-fixing' de groot ste bedreiging voor de sport. Som mige landen hebben al strengere wetten ingevoerd, maar nog lang niet allemaal hebben dat gedaan, aldus Michel Platini. „Het Europese voetbal is in ge vaar", aldus de Fransman. „En ik denk dat ik zelfs kan zeggen dat dat voor alle sporten geldt. De toe name van het aantal wedstrijden waarmee via onlineweddenschap- pen grote geldbedragen zijn ge moeid, is alarmerend. Geen enkel land en geen enkele discipline is veilig voor deze criminele organisa ties." Platini noemde Italië, Portugal, Spanje, Groot-Brittannië, Bulgarije en Polen als voorbeelden van lan den waar wetten zijn ingevoerd die 'sportieve fraude' tot een straf baar feit maken. „Maar dit is nog lang niet overal het geval", aldus de voorzitter van de Europese voetbalbond. „Daar om lijkt mij de tussenkomst van de Raad van Europa noodzake lijk." door Joop van den Oudenhoven De laatste Zeeuwse deelne mers aan het wereldbeker toernooi driebanden in Wenen zijn uit de strijd. Zowel Berry Dallinga als Sylvia Eckel ver loren. Berry Dallinga, die twee uitsteken de wedstrijddagen achter de rug had, begon heel slecht aan zijn der de dag. Hij verloor van de Duitser Markus Dömer met 15-1, 15-6. Daarmee waren zijn kansen op een volgende ronde meteen verke ken. Zijn winst op de Oostenrijker Franz Stenzei veranderde daar niets aan. Na zeven beurten stond het in de eerste set 4-1 voor Sten- zei. Toen maakte Dallinga met 8 en 6 een eind aan de set. De twee de set was voor Stenzei waarna Dallinga in de derde opeens weer de vorm had en met 15-1 in 8 beur ten afrondde. Dallinga: „Jammer van de eerste partij. Ik weet niet wat er gebeurde. Dömer voelde dat goed aan en hield me uit de wedstrijd. Ik heb geprobeerd daar na met 2-0 te winnen om een wa terkans te houden maar de tweede set ging het mis. Ik heb wel een goed toernooi achter de rug." De laatste Zeeuwse die in actie kwam, Sylvia Eckel uit Hansweert, begon slecht aan het toernooi en was meteen gezien. Zij herstelde zich nog wel in de tweede partij met een bliksemstart maar kon het toen niet verder vorm geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 80