Fluisterboot Waterdunen beleefbaar' korting zeeland j 23 Protest Waterdunen Nee! tegen expositie 2e meter Man vist illegaal met drie hengels tegelijk Waarschuwing voor valse facturen gids Jazz- en bluesbands in café 't Keldertje De gemeente Terneuzen waar schuwt voor valse facturen voor ad vertenties in de Gemeentegids 2011/2012. De gemeente doet geen zaken met Mediabureau Nederland dat de facturen verstuurt, maar werkt wel samen met Lokaal To taal, een onderdeel van De Tele foongids B.V. Medewerkers van Lo kaal Totaal kunnen zich legitime ren en op verzoek de aanbevelings brief van de gemeente tonen. WESTDORPE Na een melding troffen politieagen ten gistermorgen rond 11.45 uur in Westdorpe, bij de Tractaatweg, een man aan die illegaal aan het vissen was. De 54-jarige man uit Zelzate was met drie hengels tegelijk aan het vissen in de Zwarthoekse- kreek. Vissen is daar verboden. De Belg is proces-verbaal aangezegd, meldde de politie gisteravond. Gedeputeerde George van Heukelom ontvangt bij de ingang van de Grote Kerk een flyer van Jaap Schijve van Waterdunen Nee! foto's Mark Neelemans CULTUUR DICHTBIJ donderdag 29 september 2011 Z TERNEUZEN TERNEUZEN In 't Keldertje aan de mr. Haarman- weg in Terneuzen verzorgen de bluesbands Blue Clay uit Zeeuws-Vlaanderen, Blended uit Kruiningen én jazzband N.O Long- field Jazzcrackers uit Terneuzen zondagmiddag een gratis optreden. In 't Keldertje vinden regelmatig concerten plaats, maar nooit eer der met deelname van drie bands. Er is ook een optreden van een mystery guest. Aanvang: half drie. Ook kinderen van 4 tot 12 (basisschoolleeftijd) kunnen een beeld krijgen van wat er in Waterdunen te doen is. Ze kunnen in de fluisterboot' quizvragen beantwoorden over onder meer vogels en planten. Leden van Actiegroep Wa terdunen Nee! en sympa thisanten legden gisteren een 'cordon' om de Grote Kerk in Groede. Nu er dan toch - tegen hun zin - een expositie over de ideeën voor een toekomstig 'natuur- en recrea tiepark Waterdunen' in de kerk is ingericht, voert Waterdunen Nee! actie om de inhoud van die plan nen 'niet naar buiten te laten sijpe len', betoogde voorman Guus Lan- geraert. De eeuwenoude hallen kerk is te groot om met dik veertig actievoerders te 'omsingelen'. Maar de actievoerders kwamen wel van het standbeeld van Vader tje Cats - die voor de gelegenheid in een actieshirt van Waterdunen Nee! was gehesen - tot voorbij de toegangsdeuren van de kerk. Be zoekers van de opening van de ex positie werden verwelkomd door een haag demonstranten, die flyers met '10 bedenkingen tegen Waterdunen' uitdeelden. Ook gedeputeerde George van Heukelom liet zich een folder in handen drukken. De dagelijks be stuurder van de provincie, uitgeno digd om de tentoonstelling te ope nen, hoorde de protesten geduldig aan. Hij legde nogmaals uit dat de openingsdatum van de expositie al eerder willekeurig was geprikt. Dat de Raad van State volgende week uitspraak doet over de juist heid van eerder genomen stappen, is geen bewuste provocatie. De pre cieze stand van zaken rondom Wa terdunen doet Van Heukelom eind volgende week pas tijdens de Statenvergadering uit de doeken. Het weblog 'Cultuur Dichtbij', waar in PZC-redacteuren Ali Pankow en Es- me Soesman verslag doen van hun belevenissen op het gebied van kunst en cultuur, doet het weer. Het blog kampte afgelopen weken met een ernstige storing, waardoor het tij dens hoogtepunten als Zeeland Nazo merfestival en Film by the Sea uit de lucht was. Het blog is te vinden via www.pzc.nl/blog/cultuurdichtbij www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen Sneeuwattractiepark Skiddme b.v. Baanvelden 13, Rucphen T. +31(0)165 - 34 31 34 www.skidome.nlE.verkoop@skidome.nl Geldig op de hele Desso tapijtcollectie {m.u.v. de AirMaster®) woonwinkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71