Fusie ProBaz en Kapriom van de baan Zeeland PZCL De Rijke op vingers getikt 'Gewoon hééééél lief kijken' MENINGSVERSCHIL Scholenkoepels in Kanaalzone worden het toch niet eens over samenvoeging ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 Twee bezorgers van kranten mishandeld Kinderdierendag door Martijn de Koning terneuzen - De voorgenomen fu sie tussen scholenkoepels Probaz en Kapriom gaat niet door. Volgens de besturen van beide koe pels, met bij elkaar twintig basis scholen in de Kanaalzone, zijn er te veel twijfels bij het personeel van ProBaz en is het niet duidelijk op welke manier de eigen identi teit (ProBaz is protestants-christe lijk, Kapriom katholiek) behouden dient te blijven. Het beëindigen van de gesprekken is opmerkelijk, omdat de fusie in kannen en krui ken leek. Begin maart werd nog een intentieovereenkomst geslo ten om per 1 januari volgend jaar samen te gaan. Bestuursvoorzitters Herbert Jonk man (Kapriom) en Han van Op- dorp (ProBaz) gaven toen wel al aan dat er nog heel wat geregeld moest worden vooraleer de samen voeging daadwerkelijk een feit zou zijn. Tijdens gesprekken daarover bleek fusie dus toch een stap te ver. Eén van de redenen is twijfel bij het personeel van ProBaz, verkla ren beide bestuursvoorzitters. „We waren te onzeker of het personeel hier wel achter staat", zegt Van Op- dorp. „Het leek erop dat mensen zich erg veel zorgen maakten over hun toekomst." Dat zou nog wel uit te zoeken zijn geweest, ware het niet dat er meer problemen waren. Zo kon en wilde ProBaz nog geen mening geven over het eventueel samengaan van scholen met een andere denominatie. „Daar is geen aanleiding toe", zegt Van Opdorp. „Al onze scholen zijn groot genoeg. Voorlopig gaan wij er dus niet van uit dat scholen samengevoegd hoeven te worden." Kapriom is, deels noodgedwon gen, al een stap verder. „Wij heb ben daar wel degelijk een visie over en sluiten niets bij voorbaat uit", geeft Jonkman aan. „Het was dus moeilijk om elkaar op dit punt te vinden." De voorzitters maken zich overi gens geen zorgen over de toe komst. „We hebben beiden een sterke, gezonde organisatie", zegt Jonkman. De besturen gaan zich nu beraden over de toekomst. Over eventuele toenadering tot bijvoorbeeld het openbaar onderwijs wil geen van beide speculeren. Donderdag 29 september 2011 Protest bij start expositie Waterdunen Breskens herbergt grootste treinentuin van Benelux Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer vogelwaarde - Een aantal kinde ren van groep 8 van basisschool De Schakel in Vogelwaarde staat woensdag bij het gaan van de zoe mer al in de startblokken; niks eerst thuis boterhammen eten, ze willen meteen de deuren langs, Kinderpostzegels verkopen! De jaarlijkse verkoop van postze gels en wenskaarten ten bate van kansarme kinderen is gisteren van start gegaan. Van De Schakel gaat groep 8 de boer op, 31 kinderen. Ze zijn door meester Pieter goed geïnstrueerd. „Het is natuurlijk nogal een administratief werkje wat ze moeten doen, alle gegevens moeten correct genoteerd wor den." De kinderen hebben geleerd waar de Stichting Kinderpostze gels voor staat en hebben verkoop tips gekregen. Wat dat betreft zijn opa's en oma's natuurlijk als eer ste 'de klos', die kopen immers al tijd. Om de andere inwoners van Vogelwaarde zover te krijgen dat ze hun portemonnee trekken, heb ben de kinderen zo hun eigen tac tieken. Altijd 'alstublieft' zeggen, bijvoorbeeld. „Gewoon hééééél lief kijken", zegt Sarah (11). Tho mas (11) had zo zijn eigen verko perstactiek: „Je kleine broertje meenemen en heel zielig kijken." De leerlingen van De Schakel gaan, net zoals scholieren in heel Nederland, de komende weken van deur tot deur om hun bijdrage te leveren aan de 2,5 miljoen bestellingen van Kinderpostzegels en wenskaarten. In november worden de bestellingen afgeleverd. foto Mark Neelemans TERNEUZEN Twee krantenbezorgers, een 42-jari- ge vrouw en een 58-jarige man, zijn dinsdagochtend in alle vroegte mishandeld in Terneuzen. Twee jongemannen spraken de vrouw in de Van Steenbergenlaan aan en eis ten geld. Ze zei niets bij zich te heb ben, waarop ze zo hard in de buik werd geslagen dat ze in elkaar zak te. De mannelijke bezorger is door een onbekende man in de Stations straat zonder reden omvergeduwd, waardoor hij over een muurtje viel en letsel opliep aan zijn knie. door Wout Bareman sluiskil - Het veembedrijf De Rij ke in de Mercuriusstraat bij Sluis kil moet snel orde op zaken stel len. De logistieke dienstverlener (transport, opslag, assemblage) overtreedt de regels voor de opslag van gevaarlijke stoffen. Dat is geble ken uit gezamenlijke controle door de Veiligheidsregio Zeeland, de Arbeidsinspectie, de provincie en de gemeente Terneuzen. Afgelopen zomer werd de situatie bij De Rijke onderzocht. Dat bracht onder meer aan het licht dat het bedrijf in één van de lood sen te veel gevaarlijke stoffen op slaat. Er was bovendien geen actu eel veiligheidsrapport beschikbaar. De gemeente wil dat De Rijke snel zorgt dat het aan alle wettelijke re gels voldoet. Het bedrijf heeft in middels een aanschrijving ontvan gen. Het krijgt een aantal weken de tijd de naleving van de richtlij nen aan te scherpen. Gebeurt dat niet, dan kan een dwangsom wor den opgelegd. De Rijke wordt vanwege de opslag van onder meer gevaarlijke stoffen beschouwd als een risicobedrijf. Het valt daardoor onder het zoge noemde Besluit Risico's Zware On gevallen. Dergelijke bedrijven wor den regelmatig gecontroleerd. Taak van de gemeente is vooral na te gaan of de milieuvergunning wordt nageleefd. hulst - Het is zondag 9 oktober weer kinderdierendag in Hulst. In en rondom een tent achter het Ha venfort zijn vanaf 13 uur veel die ren te zien en, sommigen, te aaien. LAATSTE KAARTEN THEATERCONCERT KANE vrijdag 30 september 20.00 uur stadschouwburg middelburg www.theaterverkoopzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69