Uitgekleed Valencia slaagt Janko terug in basis bij FC Twente 301 sport Schweertman stunt in Barcelona Club Brugge schorst Van Cijseghem maand Volleybalsters uitgeschakeld op EK Afrika Cup 2013 in Zuid-Afrika Stekelenburg weer in training CHAMPIONS LEAGUE Het door financiële tekorten geplaagde Valencia houdt het steenrijke Chelsea op 1-1. De Spanjaarden behouden daar door uitzicht op de tweede ronde. donderdag 29 september 2011 BARCELONA Squasher Piedro Schweertman heeft een knappe overwinning ge boekt tijdens de Ciutat de Barcelo na 2011, een internationaal toer nooi meetellend voor de World Ranking. De voormalige inwoner van Koudekerke versloeg in de ope ningsronde de als vierde geplaatste Australiër Steve Finitsis na een spannende strijd met 11-8, 8-11, 13-11, 7-11,11-6. In de volgende ron de moet de 28-jarige Schweertman het vandaag opnemen tegen de En gelsman lay mie Haycocks. BRUGGE Club Brugge is zeer ontstemd over het wangedrag van Daan van Gij- seghem en heeft hem voor een maand geschorst, zonder betaling. De 23-jarige verdediger vloog dins dagavond in zijn Mercedes, vermoe delijk tijdens een straatrace, met hoge snelheid van de weg en ram de een lichtmast. Van Gijseghem, die ook nog gedronken had, raakte lichtgewond. Zijn passagier Sven Dhoest, de jonge reservedoelman in de selectie van trainer Adrie Kos ter, kwam met de schrik vrij. MONZA De Nederlandse volleybalsters zijn uitgeschakeld in de kwartfinales van het Europees kampioenschap. In een herhaling van de finale van 2009 ging Oranje in Monza op nieuw onderuit tegen Italië. De vrouwen van bondscoach Avital Se- linger konden de wedstrijd na een 2-0 achterstand nog wel verlengen, maar moesten toch met 3-1 buigen (25-2125-20 21-25 25-18) voor de titel verdediger. De uitschakeling bij het EK zal de olympische kwalificatie voor Nederland bemoeilijken. JOHANNESBURG De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het vierjaarlijkse toernooi om de Afrika Cup officieel toegewe zen aan Zuid-Afrika. In dat land zou het evenement pas in 2017 plaatsvinden. Door de burgeroor log in Libië is Zuid-Afrika in 2013 al aan de beurt Volgens het CAF is het Noord-Afrikaanse land wegens de aanhoudende strijd en onrust nog niet in staat om de Afrika Cup te organiseren. Na het WK voetbal in 2010 is de Afrika Cup het volgen de grote sportspektakel dat in Zuid-Afrika wordt gehouden. ROME Doelman Maarten Stekelenburg heeft gisteren weer meegetraind bij AS Roma. De voormalige Aja- cied maakt mogelijk zaterdag zijn rentree in de thuiswedstrijd tegen Atalanta Bergamo. Stekelenburg was anderhalve week uitgeschakeld door een hoofdbles sure, die hij opliep in de competi tiewedstrijd tegen Intemazionale. De fysieke schade viel uiteindelijk mee. Met Oranje hoopt Stekelen burg aan te treden in de EK-kwalifi- catieduels met Moldavië (7 okto ber) en Zweden (11 oktober). ENSCHEDE - FC Twente speelt van daag in de Europa League tegen Wisla Krakow met Mare Janko in de spits. Dat viel op te maken uit de woorden van trainer Co Adriaanse. „Onze tegenstander be schikt over een goed elftal, maar ik denk dat hun aanval sterker is dan de verdediging. Als wij daarvan willen profiteren, moeten we onze offensieve posities goed invullen." (anko ontbrak zaterdag in de top per tegen Ajax in de basis, hoewel hij alle eredivisieduels daarvoor had gescoord. Nu vormt hij weer een duo met Luuk de Jong, die in de slotfase in de Arena de gelijkma ker verzorgde. „De vraag die ik me stel is: kunnen we dominant spe len, krijgen we kansen, komen we 'door' op de vleugels? Dan is er plaats voor Janko", aldus Adriaan se. „Bij Ajax komen we niet vaak in de 'zestien.' Dan kan Mare beter een snipperdag nemen. In-dat ge val kunnen we beter iemand in de spits zetten die als aanspeelpunt fungeert, of defensief sterker is", doelde de trainer op De Jong. Adriaanse kiest daarmee niet voor een vast elftal. „Aan de ene kant is dat lastig. Ik moet steeds weer uit leggen waarom iemand niet speelt. Daar heb ik altijd voetbalar gumenten voor en die hoort een speler te weten." Het is een luxeprobleem, vindt de coach. „Ik kan kiezen voor altijd hetzelfde team, of kijken naar de tegenstander. Als ik Janko opstel heb ik weer een goede middenvel der te veel. Ook dat leg ik dan weer aan de betreffende speler uit. Daarnaast speelt het aantal minu ten dat iemand al in actie is ge weest een rol in mijn overwegin gen. De arbeids-rustverhouding is belangrijk. Zeker als je zoveel wed strijden speelt als wij, moet de groep voortdurend fit zijn." Wie niet meedoet heeft recht op een verklaring. Adriaanse: „Alles moet inzichtelijk zijn, transparant. Het is aan de speler om het er wel of niet mee eens te zijn. Hij moet wel weten waar hij aan toe is." Jetro Willems en Benjamin van Leer maken deel uit van de selec tie van PSV voor de uitwedstrijd in de Europa League tegen Rapid Boekarest. Voor de zeventienjarige Willems, die in de verdediging speelt, is het de eerste keer dat hij deel uitmaakt van de PSV-selectie voor een Europees duel. Willems kwam in augustus over van Sparta Rotterdam. Van Leer gaat mee als derde doel man, achter Andreas Isaksson en Khalid Sinouh. PSV ontbond giste ren het contract van Cassio Ra mos, die terugkeert naar Brazilië. Przemyslaw Tyton, de eerste doel man, is nog altijd geblesseerd. Trai ner Fred Rutten kan verder ook niet beschikken over de geblesseer den Atiba Hutchinson en Stijn Wuytens. PSV begon de groepsfa- se twee weken geleden met een thuisoverwinning van 1-0 op Legia Warschau. Rapid Boekarest zege vierde in de uitwedstrijd tegen Ha- poel Tel-Aviv met dezelfde cijfers. Pablo Hernandez van Valencia (rechts) probeert Ashley Cole van Chelsea met een hakje te verrassen. 8MBwaBsawi"T'iriiiiiiiiMn«iii Iiimriinmii' i u in i rr~r foto Juan Carlos Cardenas/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66