Nérgens voordeliger... stipreizen.nl 241 zeeland Moeraslandschap rond T 1 1 nieuw tankstation WcrKCn HlCt p3.cird.Cn CONFLICT Meervoudig kampioen Verhage uitgesloten van deelname aan Hema: 'Wij komen niet naar Tholen' donderdag 29 september 2011 ■MBHBNMMaa door Rob Paardekam THOLEN - Rondom het nieuwe tankstation van Bal bij het Stenen Kruis in Tholen komt een moeras landschap. Het waterschap zal dit aanleggen en onderhouden. Dat blijkt uit het ontwerp-bestem- mingsplan. Bal zit nu nog met twee pompsta tions op bedrijventerrein Noord. Eén ervan moet echter wijken voor de komst van de nieuwe wijk Vestetuin. De gemeente wil Bal grond verkopen bij het Stenen Kruis, zodat hij daar een nieuw benzinestation kan vestigen. Het gaat om de locatie waar voorheen de Deehoeve stond. Volgens een marktonderzoek kan de ondernemer daar goede zaken doen. Omdat veel andere pompen op het eiland onbemand zijn, zou hij zich kunnen onderscheiden met een zogeheten 'full service sta tion' inclusief een winkel en een autowasstraat en wasboxen. Even tueel kan er ook nog een oplaad- punt voor elektrische auto's ko men. Berekeningen laten zien dat Bal met zijn twee tankstations (de nieuwe bij het Stenen Kruis en de pomp die op Noord blijft) straks 5,5 miljoen liter motorbrandstof per jaar kan afzetten tegenover 3 miljoen liter nu. Dat betekent dat zijn marktaandeel in de gemeente stijgt van 20 naar 37 procent. Algemeen Belang Tholen (ABT) liet onlangs weten erg boos te zijn over de mogelijke vestiging van Bal bij het Stenen Kruis. Volgens raadslid Han van 't Hof is dit zo'n goede locatie - aan de doorgaande weg - dat andere pomphouders op het eiland kapot zullen gaan. Van 't Hof stelt dat er bij voorkeur geen tankstaton bij het Stenen Kruis komt. „Maar als het dan per se móet, dient de gemeente alle pomphouders de kans te geven om mee te dingen. Nu krijgt Bal deze A-locatie in de schoot gewor pen." Het ontwerp bestemmingsplan Stenen Kruis ligt tot en met 3 no vember ter inzage op het gemeen tehuis. Het is ook te vinden op de website van de gemeente. Deze impressie toont waar het nieuwe tankstation van Bal precies komt te liggen. Rondom de pomp komt een moeraslandschap. door Annemarie Zevenbergen Het vierspan Heidi, Yvon ne, Cerena en Bianca komt niet in actie tij dens het Zeeuwse ploegkampioenschap trekpaarden in Kerkwerve zaterdag. De Zeeuw se schoonheden blijven in hun Ga- pingse wei. Dromend van prolon gatie van de titel, die drie van de dames vorig jaar in de wacht sleep ten. Meervoudig Zeeuws ploegkam- pioen Adri Verhage is begin sep tember door Stichting Het Wer kend Trekpaard uitgesloten van deelname aan het kampioenschap. De reden om Verhage te weigeren zou een conflict met overige trek paardenhouders zijn. Adri vindt dat onzin: „Het gaat immers om het werken met paarden, niet om de persoon zelf." Hij pakt een brief van de Stichting. „Ik ben op 8 september schriftelijk ingelicht dat ik ben uitgesloten van deelna me. Het bestuur schrijft dat 'het ge noodzaakt is dit te doen omdat ze anders de aangesloten trekpaarden houders zodanig frustreren dat een goede samenwerking met hun daardoor moeilijker- wordt'. Die verantwoordelijkheid willen ze niet nemen." „Ik vind het verschrikkelijk dat ik niet mee mag doen. Werken met paarden is echt mijn passie. Op de oude manier, zonder tractoren. Net als vroeger. Dat kost heel veel tijd, maar het is geweldig. Het geeft rust. Ik doe dat hier iedere dag, niet zo maar een paar keer per jaar." Secretaris Piet Hannewijk van Stichting Het Werkend Trekpaard zit met de kwestie in z'n maag: „Tot vorig jaar heeft Adri meegere den. Hij is inderdaad vaak kam pioen geworden. Wij hebben in het verleden met zijn Stal Seroos- Adri Verhage met een driespan voor de eg, op het stuk grond dat hij pacht kerke samengewerkt. Dat is beëin digd, waarna de Stichting Op Goe de gronden verder is gegaan met Verhage. Omdat Adri door zijn ge drag blijkbaar kwaad bloed heeft gezet bij de andere twaalf trekpaar denhouders bij onze Stichting, hebben we besloten om hem dit jaar niet mee te laten doen in Kerk werve. Anders zouden we veel pro blemen krijgen met de andere le den. Ik vind het zelf absoluut jam mer dat dit zo gelopen is. Het is ook zonde, want hij is een goede trekpaardenhouder. Ik hoop dan ook dat het nog goed komt." Adri: „In de laatste nieuwsbrief van de stichting is niet te lezen dat mmmuBasmBrnmBsssmmsmamussaemBSSsm THOLEN - „Er komt geen Hema in Tholen!" Een woordvoerster van het warenhuis laat daar geen mis verstand over bestaan. Eerder deze week liet wethouder Frank Hommel weten dat er een lokale ondernemer is die graag een Hema wil beginnen in Tho- len-stad. Die zou erg welkom zijn, omdat het college graag een zoge heten 'trekker' naar de binnenstad wil halen. Een boze woordvoerster van de Hema laat echter weten dat er geen vestiging in Tholen komt. „Hoe komt de wethouder erbij? Er is geen ondernemer die in Tholen een Hema wil beginnen. In het verleden hebben we wel eens on derzoek gedaan naar een Thoolse vestiging, maar dat bleek niet haal baar." Hommel zegt dat er wel degelijk een lokale ondernemer is die een Hema wil beginnen. „We zijn daar over in gesprek met hem. Maar het plan is zo pril dat de Hema zelf nog niet is benaderd." Dat veran dert niets voor de woordvoerster. „Wij komen niet naar Tholen", is haar duidelijke boodschap. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl Calamiteltenfonds/reseivcnngskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt In de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60