Leerlingen De Klimroos 221 zeeland Elk Borsels dorp blijft eigen speelplek houden 20 jaar Ateliers in de Zak geopend voor publiek Reparatie naaimachines Oprichting groep nabestaanden ALS-patiënten Christelijke 'sing-in' slaat aan REIMERSWAAL Langs de deuren met kinderpostzegels kor-tiK^m bij GroenRijk Goes? uitverkoop abs0«Ie BODEM PRIJZEN]. GroenRuK^ samenwerking donderdag 29 september 2011 HEINKENSZAND De deuren van twaalf ateliers in de Zak van Zuid-Beveland zijn ko mend weekeinde weer geopend tij dens het evenement Kunstspeuren in de Zak. Deelnemers zijn: Driewe gen: Nelly Boon-Valentijn (schilde rijen), Evelien Apeldoorn (bloem- sierkunst); Hoedekenskerke: Esther Hoff (schilderijen); fs-Gravenpol- der: Petra Bouman (porselein); Heinkenszand: Hanna Bolier (kera miek) het vrije beeld (beeldhou wen), Jopie Minnaard (schilderijen), Betsy de longe (keramiek), galerie 't Kunstuus (schilderijen en ruimte lijk werk); Lewedorp: Meinie van Bommel (schilderijen); Nieuwdorp: atelier 't Ouwe Glas'uus (glas); Ove- zande: Han Koster (installaties), Het Vezelrijk (papier). De ateliers zijn beide dagen tussen n en 17.00 uur open. Deelnemers zamelen geld in voor Stichting Onyame. Joke Pouwels Goes Papegaaistraat 4 Tel. 0113-214187 CSSUMS0 WÊBÈ Robert Rap, oud-leerling van basis school De Poeljeugd in 's-Heer Hendrikskinderen, het Buys Ballot College (nu Ostrea Lyceum) en de voormalige Laboratoriumschool in Goes heeft op 26 september zijn mastertitel behaald in de bio-infor- matica aan de Universiteit van Wa- geningen. VLissiNGEN - ALS-Zeeland begint in oktober met een Zeeuwse groep voor nabestaanden van mensen die aan de ziekte ALS zijn overle den. De eerste bijeenkomst is op 4 okto ber van 15.00 tot 17.00 uur in Ter Reede aan de Vredehoflaan 370 in Vlissingen. Naast het ontmoeten van elkaar, staat de eerste bijeen komst in het teken van het inven tariseren van de wensen over de invulling van deze groep. Maat schappelijk werkende Mirjam Warta is hierbij aanwezig. Zij is, als de aanwezigen dat willen, ook bereid de groep te leiden. Er bestaat al een ALS-lotgenoten- groep, een initiatief van de maat schappelijk werkenden van het ALS-behandelteam van Revant re validatiecentrum de Lindenhof in Goes. Door het samenbrengen van mensen die dagelijks te maken hebben met de diverse fases van de aandoening ALS kunnen ken nis en ervaringen rondom allerlei (medische) zaken gedeeld worden. „Helaas vallen in een dergelijke groep steeds mensen af door het overlijden aan ALS. Vanuit de regu liere gezondheidszorg blijken er geen (financiële) mogelijkheden om een vervolg in de vorm van een nabestaandengroep te bieden. Gezien de vele vragen blijkt ook hier een dringende behoefte aan te bestaan", aldus de initiatiefne mers. Voor ALS-Zeeland reden om een nabestaandengroep op te richten. www.alszeeland.nl door Frank van Cooten heinkenszand - In elk dorp een speelplaats met maximaal tien speeltoestellen en goed functione rende speeltuinverenigingen. Dat blijft het streven van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele in een nieuw beleidsplan speeltuinen. De vorige inventarisatie dateert van 25 jaar geleden. De kinderen van toen zijn de ouders van nu. Een extern adviesbureau hanteert één speeltoestel op vijftien kinde ren. In de gemeente Borsele wo nen 5709 kinderen (peildatum 2010) in de leeftijd van o tot en met 18 jaar. In Borsele zijn momenteel 72 for mele speelplekken met daarop 636 speeltoestellen. Uit de nieuwe in ventarisatie blijkt dat Heinkens- kapelle - De redactie van het christelijke lifestylemagazine Zij en Zeeuws zegt al tweehonderd aanmeldingen binnen te hebben voor de 'sing-in' die vrijdag 7 okto ber plaatsvindt in De Vroone in Kapelle. De zangavond wordt begeleid door zes zangeressen van het koor Happy Voices uit 's-Gravenpolder, fluitiste Eline van Daalen en gast- pianiste Natalie Vane. Het thema van de bijeenkomst is door Lilian Dominicus Reimerswaalse dorpen, hou je vast. De kinderen van openbare basis school De Klimroos uit Krabbendijke komen eraan. Met de Kinderpostzegel-formulieren in de hand veroveren ze de komende week de straten. Niemand die ontkomt aan de ont wapenende verkooptechnieken van Kjell Wijnen (11), Minouk de Koeijer (10), Ilse van de Griek, Emiel Minnaard (10), Anggie Vi- rual Pratama (12) en hun klasgeno ten. Gistermiddag hebben de veertien leerlingen van groep 7 en 8 alles ge kregen wat nodig is om kaarten en postzegels huis-aan- huis aan de man te brengen. Bestelformulieren, een pen en vooral: een innemende glimlach waar moeilijk 'nee' tegen te zeg gen valt. Helemaal niet als ze erbij vertellen dat opbrengst naar het goede doel gaat: wereldwijde pro jecten waarin de veiligheid en ont wikkeling van kinderen centraal staan. Dit jaar wil de Stichting Kin derpostzegels weeskinderen in bin nen- en buitenland een beter thuis geven. Het motto dit jaar is dan ook: 'Geef kinderen een veilig thuis'. Ze zijn er dan ook echt goed in, bij De Klimroos. De afgelopen drie jaar behoorden de leerlingen van De Klimroos tot de beste verko pers van heel Nederland, meldt on derwijzer Arnold Meijer. „In 2010 waren zij zelfs de beste verkopers van heel Nederland!" De leerlingen mochten daardoor drie jaar op rij deelnemen aan de door de Stichting Kinderpostzegel actie georganiseerde schoolreis. Vo rig jaar was dat de Efteling, in 2009 het Olympisch Stadion in Amsterdam en het jaar daarvoor de Amsterdam ArenA en de bio scoop. Wat daarbij helpt, is dat de open bare basisschool de enige in Krab bendijke is die meedoet aan de Kinderpostzegelactie. En dat de leerkracht natuurlijk ook een posi tief duwtje in geeft. „Dat wil inder daad wel helpen", beaamt de mees ter met een glimlach. Kjell Wijnen, die vorig jaar ook al kinderpostzegels verkocht, legt het systeem even uit. Ieder kind krijgt een aantal straten toegewezen waar hij of zij mag verkopen. „Ik doe mijn eigen buurt, dat is de Jo- han Wilem Frisostraat en de Zuid- weg, Westweg en Oude Rijks weg." En als ze klaar zijn met Krab bendijke, gaan ze ook nog de ande re dorpen langs. „Oostdijke, Gawe- ge", somt Kjell op. „Daar staan zand een groot tekort aan speeltoe stellen heeft (24 te weinig). Dat verbaast wethouder Conny Mier- mans. „De ervaringen op straat en van ouders zijn anders." In het dorp Borssele zijn acht speeltoestellen te weinig en in 's-Gravenpolder is er één te wei nig. Op een overzichtskaart blijkt echter dat 's-Gravenpolder in rela tie tot Heinkenszand wel heel erg veel speelplekken heeft. Kijkend naar de kinderaantallen en de spreiding overweegt het col lege het aantal speelplekken en toe stellen terug te brengen. Het is aan de gemeenteraad om keuzes te ma ken. „Maar we halen pas speeltoestel len weg als ze versleten zijn of niet meer voldoen aan de veiligheidsei sen. En dat gebeurt alleen op die plekken waar ze overbodig zijn." Anggie Virul Pratama (I) en Emiel Minnaard weten al snel een Krabbendijk- se bewoonster over te halen postzegels te kopen. 'Samen in de naam van fezus'. Er is uiteraard veel ruimte voor sa menzang. Verder bestaat het pro gramma uit een meditatie en zijn er diverse bijdragen van Happy Voices. De sing-in begint om 20.00 uur in De Vroone in Kapelle. De zaal is open om 19.30 uur. Er zijn nog honderd kaarten beschikbaar, meldt de organisatie. Inschrijven kan op de internetpagi na www.zijenzeeuws.nl. De hele 1 periode alles tegen NETTO £j prijzen! Vanaf 28 september t/m zaterdag 8 oktober 2011 GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2D* 0113 -223359 Kijk voor openingstijden op www.groenrijk.nl tien huizen", vult Arnold Meijer aan. Dit jaar staat een schoolreis naar Walibi Holland op het program ma. Hier werd dinsdag de aftrap gegeven door televisiepresentator (Qut feAt ex l«ft Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t[m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl Catvijn College - Emanuel Highschool Welkom op jubileumconcert school koren! Vrijdag 7 oktober 2011 Jacobskerk In Vlissingen Aanvang 19.30 uur Entree gratis C A L V I J N COLLEGE Meer info op www.calvijncollege.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58