Zeeland PZCIn Nansenplein veiliger dan voor 2009 BEVELANDEN-THOLEN. 22 en 23 24 en 25 Tankstation wacht wellicht sluiting almanak Dansen Donderdag 29 september 2011 Leerlingen De Klimroos verkopen postzegels als de beste Werken met paarden is de passie van Adri Verhage Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ROTONDE GOES Ongevallenstatistieken: veel minder letselgevallen op druk verkeersplein dan voor herinrichting door Frank Balkenende GOES - Ook al gebeurde er gisteren nog een aanrijding met licht letsel (schaafwonden), de rotonde Nan senplein op de Anthony Fokker straat in Goes is sinds de herinrich ting in 2009 een stuk veiliger dan voorheen. Dat blijkt uit de ongeval lenstatistieken. In 2006 vonden nog vier ongeluk ken met letsel op de rotonde bij McDonald's plaats, waarvan één met dodelijke afloop. Dat betrof een vijftienjarige scholiere uit Heinkenszand. Dat drama was voor het toenmalige college van burgemeester en wethouders aan leiding om de bouw van fietstun- neltjes te onderzoeken. Sterker nog: toenmalig wethouder Sophie van 't Westeinde van verkeer zeg de de tunnels min of meer toe. De Fietsersbond De Bevelanden toonde zich verheugd. Die blijd schap was van korte duur, want het college haalde het plan voor fietstunnels van tafel. Ze zouden naar schatting zeven miljoen euro kosten en dat vond het college te gortig. Besloten werd de rotonde aan te passen. Dat gebeurde in 2009: de helft van het fietspad (aan noord en westzijde) werd weggehaald. Fietsers steken sindsdien aan één zijde, maar wel in twee richtingen, de rotonde over. Om bestuurders daar op te attenderen, is blauw as falt en ledverlichting in het weg dek aangebracht. Dat heeft effect gehad. Het aantal ongevallen is gedaald: van vier in 2006, twee in 2007, één in 2008, tot nul in 2009 en 2010. Alleen in maart dit jaar liep een vijftienjari ge fietster uit de gemeente Borsele heupletsel op, toen een 39-jarige automobiliste uit de gemeente Goes geen voorrang verleende en haar aanreed. De aanrijding van gisteren wordt ondanks de schaaf wonden onder materiële schade geregistreerd en zal dus niet terug te zien zijn in de statistieken. Niet alleen het aantal ongevallen is afgenomen, ook het aantal klach ten bij het Meldpunt Verkeerson veiligheid Zeeland over de rotonde is tot nul gedaald. Volgens wethou der Jo-Annes de Bat, die de porte feuille verkeer een paar dagen waarneemt voor zijn collega Loes Meeuwisse, blijkt de huidige in richting behoorlijk veilig. „In de ongevallenstatistieken valt de ro tonde in positieve zin op, maar het blijft natuurlijk altijd opletten op één van de drukste rotondes in Goes, waar auto's en fietsers elkaar kruisen. Je kijkt daar een keer extra. Alleen kun je alle risico's nooit via de weginrichting uitslui ten." Op de heringerichte rotonde Nansenplein (bij McDonald's) mogen fietsers in twee richtingen oversteken. Dat is opletten voor automobilisten. archieffoto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het onbemande benzinestation aan Clara's Pad in Heinkenszand gaat dicht als exploi tant TinQ_uit Harderwijk niet aan de veiligheidseisen voldoet. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Bor sele wil dat doen als de exploitant niet snel met een concreet veilig heidsplan komt. „We hebben nog onvoldoende in formatie van de exploitant gekre gen", zegt wethouder Conny Mier- mans. „Er zijn wat verschillen van inzicht wat noodzakelijk is. Als de situatie zo blijft, kunnen we tot sluiting overgaan." Voor een onbemand tankstation gelden strengere veiligheidseisen dan voor een bemenst benzinesta tion. Het gaat dan bijvoorbeeld om alarmering en een noodstop. LAATSTE KAARTEN THEATERCONCERT KANE vrijdag 30 september 20.00 uur stadschouwburg middelburg www.theaterverkoopzeeland.nl Stijldansen is topsport. Zeker voor wie hoog niveau nastreeft. En ande ren doen het vooral ook voor hun ple zier. Lekker ontspannen avondje uit. Maar niemand die bij stijldansen denkt aan direct gevaar voor lijf en leden. Dan kom je meer in de buurt van voetbal (kans op een kopstoot), wielrennen (overstekend prikkel draad) of duiken (stekende rog). En toch is ook stijldansen niet helemaal zonder risico, ervoer onlangs dat pu- berpaar uit Zierikzee. Bij gebrek aan kandidaten moest het wedstrijdkop pel meedansen met de zichtbaar iets minder strakgevelde 40-plus groep. „Nooit meer!", briesten ze na afloop. „Weet je hoe link! We moesten con stant onder van die kipfilets door dui ken!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57